Technika a trendy

Inteligentní pohony s osvědčenými komunikačními protokoly

Elektrické pohony LINAK nabízejí celou řadu průmyslových a mobilních terénních rozhraní, což výrobcům umožňuje snadnou integraci inteligentního a spolehlivého pohybu do stávajících řídicích systémů.

Moderní průmyslové stroje do značné míry spoléhají na datovou zpětnou vazbu z více zdrojů a využití plného potenciálu stroje je podmíněno rychlou reakcí komponent. Pohyb můžete integrovat rychle a relativně jednoduchými prostředky: využitím protokolu CAN J1939, IO-Link či některého z jiných protokolů v pohonech LINAK® IC (s integrovaným řízením) 

Níže následuje stručný popis komunikačních protokolů s podpůrnou literaturou (uživatelské a instalační příručky).

Ikona protokolu LINAK CAN J1939

CAN SAE J1939 je standardizovaná metoda komunikace mezi jednotkami ECU (Electronic Control Unit), jež nabízí společný jazyk pro všechny výrobce. Protokol je široce využíván v mobilních terénních strojích, neboť podporuje inteligentní automatizaci. Objevte možnosti pohonů se sběrnicí CAN v oblasti průmyslových strojů.

Podpůrná literatura o sběrnici CAN:
Uživatelská příručka ke sběrnici CAN s verzí softwaru 1
Uživatelská příručka ke sběrnici CAN s verzí softwaru 3

Zde zjistíte, kterou verzi sběrnice CAN používá.

 
Logo CANopen

CANopen je komunikační protokol vycházející ze standardu CiA 301. Představuje hlavní síťovou architekturu používanou v železničním a zemědělském odvětví, v těžké nákladní a autobusové dopravě, v námořní dopravě a terénní i tovární automatizaci.
Uživatelská příručka k protokolu CANopen, software verze 1
Elektronický technický list k protokolu CANopen (soubor .eds)

 
Ikona IO-Link

IO-Link je standard průmyslových sítí typu point-to-point využívaný pro připojování digitálních senzorů a pohonů k průmyslovým systémům Fieldbus nebo Ethernet. Používá se s jednoduchými třívodičovými kabely (bez nutnosti dodatečného stínění). Obousměrná komunikace zajistí rychlé nastavování parametrů a diagnostiku, což zvyšuje efektivitu a zkracuje prostoje např. v průmyslové automatizaci a balicích strojích.
Stručná příručka

 
LinBUS – logo

Sběrnice LIN je cenově efektivním doplňkem sběrnice CAN. Celkový výkon a spolehlivost sítě jsou ve srovnání se sběrnicí CAN nižší, avšak tento protokol je velmi vhodný pro nekritické komponenty (např. elektrické nastavování sedadla/oken v kabině).

 
Modbus – logo

Modbus je sériový komunikační protokol používaný pro průmyslová elektronická zařízení, která jsou často připojena k systému PLC. Používání protokolu Modbus usnadňuje integraci a údržbu mnoha zařízení v téže síti. Pohony s protokolem Modbus lze použít pro průmyslovou automatizaci, solární sledování atd.

Podpůrná literatura k protokolu Modbus:

Seznam parametrů a vysvětlení

 

Software BusLink

Stáhněte si bezplatný software BusLink v1.20 ke konfiguraci pohonů a načítání servisních dat. Základní funkce jsou vysvětleny zde. Každý komunikační protokol nabízí také řadu přidaných funkcí s příslušnými pokyny.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením play-icon

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením

Jak získat pohyb s technologií Plug & Play™ pro vaše průmyslové aplikace play-icon

Jak získat pohyb s technologií Plug & Play™ pro vaše průmyslové aplikace

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Soubory

Pohyb pro budoucnost

Přečtěte si více o budoucím světě pohybu s pohony IC.

Zobrazit

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Zobrazit

Rychlý průvodce k softwaru BusLink

Pohony IC LINAK lze konfigurovat pomocí softwaru BusLink. Postup se dozvíte v této příručce.

Zobrazit