Technika a trendy

Inteligentní řešení pohonů se sběrnicovou komunikací

Elektrické pohony LINAK® nabízejí celou řadu integrovaných sběrnicových komunikačních protokolů, což výrobcům umožňuje snadnou integraci inteligentního a spolehlivého pohybu do stávajících řídicích systémů.

Při zavádění řídicích systémů do moderních průmyslových strojů je nezbytné získat náležitou datovou zpětnou vazbu z více zdrojů a následně ji bezproblémově využít v jediném komplexním systému.

Ať už k takovému cíli využijete sběrnici CAN, sběrnici LIN nebo nastavení protokolu Modbus, pohony LINAK® IC (Integrated Controller) vám umožní rychlou integraci pohybu relativně jednoduchými prostředky.

Níže naleznete informace o čtyřech typech sběrnicových protokolů, které jsou k dispozici v průmyslových pohonech LINAK. Můžete si také stáhnout příslušné uživatelské příručky a instalační návody.

Sběrnice CAN – logo

CAN SAE J1939 je standardizovaná komunikační metoda mezi jednotkami ECU (Electronic Control Unit), jež nabízí společný jazyk pro všechny výrobce. Protokol je široce využíván v mobilních terénních strojích, neboť podporuje inteligentní automatizaci. Objevte možnosti pohonů se sběrnicí CAN v oblasti průmyslových strojů.

Podpůrná literatura o sběrnici CAN:
Uživatelská příručka ke sběrnici CAN pro software verze 1
Uživatelská příručka k sběrnice CAN pro software verze 3

Zde zjistíte, kterou verzi sběrnice CAN používáte.

 
Logo CANopen

CANopen je komunikační protokol vycházející ze standardu CiA 301. Představuje hlavní síťovou architekturu používanou v železničním a zemědělském odvětví, v oboru dopravy s využitím těžkých nákladních vozidel a autobusů, v námořní dopravě, v terénní a tovární automatizaci.
Uživatelská příručka k softwaru CANopen verze 1
Elektronický Technický list pro CANopen (.eds soubor)

 
LinBUS – logo

Sběrnice LIN je cenově efektivním doplňkem sběrnice CAN. Celkový výkon a spolehlivost sítě jsou ve srovnání se sběrnicí CAN nižší, avšak tento protokol je velmi vhodný pro nekritické komponenty (např. elektrické nastavování sedadla/oken v kabině).

 
Modbus – logo

Modbus je sériový komunikační protokol používaný pro průmyslová elektronická zařízení, která jsou často připojena k systému PLC. Používání protokolu Modbus usnadňuje integraci a údržbu mnoha zařízení v téže síti. Pohony s protokolem Modbus lze použít pro průmyslovou automatizaci, solární sledování atd.

Podpůrná literatura k protokolu Modbus:

Seznam parametrů a vysvětlení

 

Software BusLink

Stáhněte si bezplatný software BusLink a nakonfigurujte pohony se sběrnicí BUS tak, aby vyhovovaly vaší aplikaci.

Konfigurace pohonu je vysvětlena zde. Potřebujete-li podrobnější informace o elektrických pohonech a sběrnicové komunikaci BUS, neváhejte kontaktovat místní pobočku společnosti LINAK.

 
Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením play-icon

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením

Jak získat pohyb s technologií Plug & Play™ pro vaše průmyslové aplikace play-icon

Jak získat pohyb s technologií Plug & Play™ pro vaše průmyslové aplikace

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Soubory

Pohyb pro budoucnost

Přečtěte si více o budoucím světě pohybu s pohony IC.

Zobrazit

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Zobrazit

Rychlý průvodce k softwaru BusLink

Pohony IC LINAK lze konfigurovat pomocí softwaru BusLink. Postup se dozvíte v této příručce.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.