Kontaktujte nás zde

CAN SAE J1939® – jeden standard v oblasti mobilních terénních strojů

S protokolem CAN SAE J1939 získáte řešení vše-v-jednom. Pohony LINAK® s integrovanou sběrnicí CAN se snadno instalují a nastavují, aby odpovídaly široké škále techniky do náročných podmínek.

 

Co je CAN SAE J1939?

CAN SAE J1939 je standardizovaná metoda vyvinutá společností Society of Automotive Engineers (SAE) ke komunikaci mezi elektronickými řídicími jednotkami (ECU), jež nabízí společný jazyk všem výrobcům. CAN SAE J1939 poskytuje protokol HLP (Higher Layer Protocol), založený na vrstvě CAN (Controller Areas Network).

Tento protokol je na trhu již celá desetiletí a používá se u mobilních terénních strojů pro stavební, manipulační a lesnické práce k podpoře chytré automatizace.

 

Servopohon LINAK s integrovanou sběrnicí SAE J1939 CAN

V moderním zemědělství, stavebnictví a v mobilních venkovních aplikacích jsou požadavky na řízení strojů klíčové.

Řešení je elektrické a zahrnuje pokročilou komunikaci prostřednictvím sběrnice CAN. Společnost LINAK tedy dláždí cestu automatizovanějšímu a autonomnějšímu světu nabídkou několika pohonů s integrovaným řízením prostřednictvím sběrnice CAN SAE J1939, jež pokrývají širokou škálu velikostních a výkonnostních alternativ.

CAN SAE J1939 je součástí našeho programu IC Integrated Controller™ . S tímto dobře známým sběrnicovým standardem můžete ve svém systému se sběrnicí CAN využívat pohyb lineárních pohonů, aniž byste museli používat přizpůsobenou elektroniku.

Logo CAN J1939
 

Pohony s vestavěným řízením sběrnicí CAN se snadno instalují a nastavují, aby odpovídaly široké nabídce aplikací pro techniku do náročných podmínek, například v zemědělství nebo ve stavebnictví. Zlepšená konektivita a přenos dat v reálném čase usnadňují přímou komunikaci mezi řídícím systémem a pohony se sběrnicí CAN.

 

Snadná integrace a možnosti přizpůsobení

Díky omezenému množství komponent a jednodušší kabeláži vám pohony řady CAN SAE J1939 zajistí méně komplikovanou instalaci a připojení ke stávající síti datových sběrnic vašeho strojního zařízení. Každý typ pohonu lze navíc jen drobnou změnou parametrů přizpůsobit různým funkcím téhož stroje.

 

Vlastnosti a výhody

Sběrnice pohonu poskytne informace k plánování údržby, provádění diagnostiky a řešení problémů s výrazným snížením servisních nákladů.

Kromě kompletní kontroly polohy zajistí pohony se sběrnicí CAN také zpětnou vazbu polohy pístu, servisní data a komplexní diagnostiku.

Funkce pohonů se sběrnicí CAN SAE J1939

 

Funkce

Popis


 

Hardwarové a softwarové adresování

Snadné vygenerování sedmi jedinečných CAN adres jednoduchou změnou konfigurace pinů. Výsledkem je rychlá instalace, výměna a možnost využít tytéž pohony pro několik účelů.

Přiřazení adresy CAN softwaru zajistíte v servisním nástroji LINAK nebo diagnostikou J1939.

 

Dynamické nastavení rychlosti

Změny rychlosti v průběhu pohybu pohonu a přímý odečet rychlosti v síťové sběrnici CAN.

 

Plynulý rozběh a dojezd

Dobu plynulého rozběhu a dojezdu lze nastavit přímo použitím příkazu CAN. Můžete nastavit čas náběhu k dosažení plynulejšího chodu a omezení mechanického namáhání strojních zařízení.

 

Zlepšená kompatibilita

Kromě režimu Autobaud je k dispozici široká škála fixních komunikačních rychlostí komunikace pro lepší kompatibilitu s různými stroji.

 

 
 
 

Pohony s integrovanou sběrnicí CAN SAE J1939 nabízejí mnoho výhod

  • Kontrola polohy pohonů v reálném čase
  • Sledování stavové zpětné vazby, například otáček, doby chodu, proudových charakteristik atd.
  • Kompletní přehled diagnostiky a servisních údajů včetně aktuálních i historických dat
  • Snížení množství komponent a jednoduchá kabeláž, snadná integrace do strojů
  • Zvýšená flexibilita přizpůsobení téhož pohonu tak, aby odpovídal různým typům aplikací.
  • Servisní data k rychlejšímu řešení problémů a údržby
 
 

Chcete se dozvědět více?

Ikona kontaktu

Chcete-li se dozvědět více o našich pohonech J1939 nebo o některém z našich dalších rozhraní, náš tým je připraven pomoci.

Kontaktujte nás

 
 
„Produktové portfolio společnosti LINAK zahrnuje výrobky CAN SAE J1939 s otevřeným standardem k vytváření sítí a komunikace v odvětví užitkových vozidel. Protokol sběrnice CAN zajistí standardizované a flexibilní nastavení komunikace s možností přizpůsobení řadě konkrétních zákaznických aplikací.“
Thomas Møller, technický prodejní a aplikační specialista, TECHLINE.
 
 

Podpůrné soubory ke sběrnici CAN

Uživatelská příručka ke sběrnici CAN pro software verze 1
Uživatelská příručka ke sběrnici CAN pro software verze 3

Soubor CAN DBC (CAN databáze) usnadní nastavení. Skládá se z textového souboru, který obsahuje informace pro dekódování nezpracovaných dat sběrnice CAN na „fyzické hodnoty“.

Zde zjistíte, kterou verzi sběrnice CAN používáte.

 
 

Software BusLink

Software BusLink

V konfiguračním softwaru BusLink lze konfigurovat pohony LINAK s integrovaným řízením IC.

Stáhněte si bezplatnou verzi nejnovějšího softwaru BusLink ke konfiguraci pohonů a načítání servisních dat. Základní funkce jsou vysvětleny zde. Každý komunikační protokol nabízí řadu dodatečných funkcí s příslušnými pokyny.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás