Kontaktujte nás zde

Rozhraní CANopen® pomáhá rozvíjet automatizaci v náročných aplikacích

CANopen je doplňkovou možností pro pohony LINAK® ke zlepšení řízení v automatizaci a autonomních vozidlech. Pohony CANopen se snadno integrují a konfigurují.

 

Co je CANopen?

CANopen je vysokoúrovňový komunikační protokol založený na protokolu CAN (Control Area Network). Vychází ze standardu CiA 301 a představuje hlavní síťovou architekturu používanou v železničním a zemědělském odvětví, těžké nákladní a autobusové přepravě, námořní dopravě a terénní či tovární automatizaci.

Původně byl navržen pro řídicí systémy strojů orientovaných na pohyb, jako jsou manipulační systémy. V současné době se používá v nejrůznějších oblastech, jako je robotika (automatizované roboty, dopravníkové pásy a další průmyslové stroje), přeprava (zemědělství, železnice, přívěsy, těžká technika, těžební a lodní průmysl) a mnoha dalších.

 

Pohony LINAK s integrovaným rozhraním CANopen

Rozhraní CANopen je součástí programu LINAK IC Integrated Controller™ a dobře známou komunikační technologií, jež je na trhu existuje již celá desetiletí. Naše pohony CANopen jsou primárně navrženy se zaměřením na průmyslovou automatizaci.

Rychle rostoucí trend automatizace provází nárůst poptávky po řešeních CANopen a pohony CANopen se tak stávají velmi žádanými. S volitelným řešením CANopen můžete pohon integrovat přímo do stávající sítě CANopen – bez nutnosti použití konvertorových modulů.

Ikona CANopen
 

Nabízíme řadu pohonů s rozhraním CANopen. Výrobci získají dodatečnou flexibilitu. V této souvislosti nelze nezmínit pohony LA36 a LA37 pro velká zatížení, jež jsou k dispozici také ve 24V a 48V verzích, což dále rozšiřuje možnosti uplatnění.

Pohony CANopen jsou rovněž vhodné pro bateriové aplikace.

 

Vyšší míra flexibility

CANopen je dodatečnou možností k pohonům LINAK. Zajistí vyšší míru flexibility, kterou ocení zejména softwaroví technici zabývající se ovládáním a monitorováním různých komponent vozidel v rámci jediné platformy.

 

Vlastnosti a výhody

Kromě kompletní kontroly polohy zajistí pohony CANopen také informace zpětné vazby o poloze pístu, odběru proudu, rychlosti a komplexní diagnostiku. Obstará také identifikační údaje systému a aktuální proudové charakteristiky během chodu. Urychlí se tak řešení problémů.

Funkce pohonů s integrovaným rozhraním CANopen

 

Funkce

Popis


 

Softwarové adresování

Individuálního přiřazení ID uzlu CAN lze dosáhnout prostřednictvím servisního nástroje LINAK.

 

Dynamické nastavení rychlosti

Změny rychlosti v průběhu pohybu pohonu a přímý odečet polohy na síťové sběrnici CAN.

 

Plynulý rozběh a dojezd

Dobu plynulého rozběhu a dojezdu lze nastavit přímo použitím příkazu CAN. Zde můžete nastavit čas náběhu k dosažení plynulejšího chodu a omezení mechanického namáhání vašeho strojního zařízení.

 

Zlepšená kompatibilita

Kromě režimu Autobaud je k dispozici široká škála fixních komunikačních rychlostí komunikace pro lepší kompatibilitu s různými stroji.

 

Snadná instalace

Elektronický datový list s příponou .eds zajišťuje snadné nastavení.

 

 
 
 

Pohony LINAK s integrovaným rozhraním CANopen nabízejí celou řadu výhod

  • Kontrola polohy pohonů v reálném čase
  • Sledování stavové zpětné vazby, například otáček, doby chodu, proudových charakteristik atd.
  • Kompletní přehled diagnostiky a servisních údajů včetně aktuálních i historických dat
  • Snížení množství komponent a jednodušší kabeláž ke snadné integraci do vašeho stroje
  • Servisní data k rychlejšímu řešení problémů a údržby
 
 

Chcete se dozvědět více?

Ikona kontaktu

Chcete-li se dozvědět více o našich pohonech CANopen nebo o některém z našich dalších rozhraní, náš tým je připraven pomoci.

Kontaktuje nás

 
 
„Nastavení pohonů CANopen nám umožní získávat nejrůznější data o spotřebě energie, poloze, rychlosti a stavu výkonu. Získáváme mnohem lepší možnosti ovládání s pohotovějším řešením problémů a tedy i rychlejším poskytováním služeb našim zákazníkům.“
Kim Andersen, elektrotechnický manažer společnosti Versalift.
 
 

Podpůrná literatura

Chcete-li se dozvědět více o pohonech LINAK a možnostech podporovaného protokolu CANopen, vyhledejte a prostudujte si technické listy a uživatelskou příručku k produktům CANopen nebo kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

Uživatelská příručka k protokolu CANopen, software verze 1
Elektronický technický list k protokolu CANopen (soubor .eds)

 
 

Software BusLink

Software BusLink

V konfiguračním softwaru BusLink lze konfigurovat pohony LINAK s integrovaným řízením IC.

Stáhněte si bezplatnou verzi nejnovějšího softwaru BusLink ke konfiguraci pohonů a načítání servisních dat. Základní funkce jsou vysvětleny zde. Každý komunikační protokol také nabízí řadu specifických funkcí.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás