Design se stává životně důležitým, neboť moderní zdravotnická zařízení se využívají i v domácích podmínkách. Jedním z příkladů je lůžko. Řada osob si nepřeje, aby jejich lůžko vypadalo jako nemocniční postel, přestože chtějí, aby mělo obdobnou funkčnost.
Zůstat déle doma
Žijeme déle než dříve, což je pro lidské tělo výzvou. Rostoucí počet obyvatel potřebuje asistenční pomůcky, aby mohli setrvávat déle v domácím prostředí. Lidé si samozřejmě přejí být soběstační a žít důstojně i se svým postižením. Naštěstí existují technologie přinášející životaschopná řešení. Neustále se vyvíjejí nové produkty s jediným cílem, jímž je usnadnění každodenního života lidem, kteří by za normálních okolností vyžadovali pomoc rodiny nebo pečovatelů.
Mnoho aplikací vyvinutých k pomoci osobám se zdravotním postižením vyžaduje polohovací mechanismy. Několik výrobců se proto k zajištění polohování rozhodlo integrovat systémy pohonů LINAK®. Může se jednat například o lůžka, jež mohou imobilním jedincům pomáhat z polohy vleže do sedu. Nebo to mohou být křesla pomáhající postavit se na nohy.
Digitální technologie
K zachování důstojností však nepomáhá jen polohovatelný nábytek. Velkým přínosem mohou být také digitální technologie, jako je internet věcí. V současné době lze domácí zařízení připojit k internetu a realizovat myšlenku „chytré domácnosti“. Znamená to, že ovládání řady denních činností lze provádět pomocí dálkového ovládání nebo hlasovou aktivací.
Tyto technologie se neustále vyvíjejí a budoucnost vyšší důstojnosti a nezávislosti osob se zdravotním postižením se tak jeví nadějnější. Jedním z největších vynálezů budoucnosti nezávislosti jsou vozidla s autonomním řízením. Tento obrovský technologický průlom poskytne lidem s různými fyzickými obtížemi možnost dopravy bez pomoci druhých.