Kontaktujte nás zde
Trendová řada mikrobytů – Londýn

Studiomama – 13 m², Londýn

 
 

Výzvě zajistit bydlení rostoucímu počtu lidí na stávající plošné rozloze čelí prakticky všechna velká evropská města. Výstavba mikrobytů je v Berlíně, Paříží a Barceloně na vzestupu. Londýn si také začíná uvědomovat, že řešením problémů s prostorem může být budování menších bytů. Jen v roce 2016 bylo v Anglii postaveno více než 8 000 bytů s rozlohou do 37 m².

Jedním z nejmenších bytů je tato jednotka v srdci severního Londýna na ploše pouhých 13 m². Byt navrhla dánská architektka Nina Tolstrupová ze společnosti Studiomama. Všechny objekty včetně lůžka, pracovního prostoru, posezení, kuchyně, koupelny, skříně a jídelny plní různé funkce. Každá skříň je jiná a všechny byly navrženy pro konkrétní účel, například k uložení šicího stroje, her, kořenek, vína či knih.

Stejný prostor s různorodým využitím
Za jedněmi z dvířek se nachází stolek, jenž lze vysunout ze skříně a pracovat u něj vestoje. Jedná se vcelku o malý, avšak efektivní domácí pracovní prostor. Integrované úložné prostory a postranní prvky jsou navrženy k poskytování diskrétních duálních funkcí. Lze je snadno rozkládat, aby vytvářely další plochy, jež lze využít například k sezení.

Lůžko je umístěno na nejužším konci trojúhelníkové místnosti. Pokud se nepoužívá, sklopí se a vytvoří další prostor. Po vyklopení odhalí dvě úzké knihovny a noční stolek.

Kuchyň je na druhém konci místnosti, kde malou předsíň lemují dvě vysoké skříně. Za touto stěnou je koupelna – jediná oddělená místnost bytu.

Do některých kusů nábytku lze s velmi příznivým efektem integrovat řešení s elektrickými pohony. Například výška jídelního stolu může být polohovatelná a využita jako rozšířený prostor kuchyňského stolu nebo lze stůl spustit dolů k získání dalšího prostoru k přespání. Použití elektrických pohonů k manipulaci s lůžkem by také eliminovalo namáhání zad v případě manuálního sklápění.

Více informací o bytu získáte na webu Studiomama.com.

Trendová řada mikrobytů – Londýn

© 2018 LifeEdited. Všechna práva vyhrazena.

Soubory

HOMELINE – přehled výrobků

Prozkoumejte nejrůznější systémy TWINDRIVE s nízkou hlučností a příznivými rozměry k vestavbám, jež lze využít jak v lůžkách s pružinovými matracemi, tak i v kombinaci s lamelovými rošty.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.