Kontaktujte nás zde

Systémy pohonů a řešení LINAK® se rychle sestavují, snadno instalují a intuitivně používají. V případě jakýchkoli problémů či dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Abychom vám ušetřili čas, připravili jsme několik často kladených otázek.

Výrobci vybavení: Pokud řešení svého dotazu nenajdete, obraťte se na místní zastoupení společnosti LINAK a požádejte o technickou podporu.

Koncoví uživatelé: Nenajdete-li řešení svého dotazu, obraťte se na prodejce nebo výrobce zařízení, který vám výrobek prodal.

Resetovat vyhledávání

Jak faktory prostředí ovlivňují konstrukci krytu?

Pohony určené k provozu v náročných podmínkách, například s vysokou či nízkou teplotou, výskytem korozivních chemikálií nebo vibrací, musí mít odpovídajícím způsobem navržený kryt.

Průmyslové pohony obsahují několik prvků pomáhajících zajistit jejich odolnost a nejvyšší možný stupeň krytí (IP69K): hliníkové kryty, potažené základní desky k ochraně elektroniky, leštěné vnitřní trubice k omezení průniku vlhkosti, speciálně vybraná korková těsnění do náročného prostředí a prostředí s nebezpečím výbuchu prachu (ATEX a IECEx).

Povrch hliníkových krytů pro průmyslové pohony LINAK® je odolný vůči korozi a kabely jsou snadno vyměnitelné, aniž by došlo ke snížení kvality krytí IP pohonů. V určitých případech, kdy je pohon vystaven kontaktu s vysoce korozivními materiály či výpary (např. při práci s hnojivy a čpavkem) doporučujeme zvolit eloxovaný kryt dodávaný se speciálním povlakem.

Jak závitové tyče ovlivňují účinnost pohonu?

Účinnost pohonu přímo souvisí s motorem, převody, závitovou tyčí a součinností těchto komponent.

Díky závitové tyči a jejímu tvaru bude elektrický pohon poskytovat vždy stejný výstupní výkon bez ohledu na zatížení, zatímco hydraulický či pneumatický systém poskytne odlišnou účinnost v tlaku a tahu. I když je tlak v takovém systému stejný, vnitřní plocha, kterou olej nebo vzduch prochází, je při tahu směrem dovnitř menší a účinnost relativně nižší, než při tlaku.

Elektrický pohon dokáže bez ohledu na zatížení pracovat stejnou rychlostí v tlaku i v tahu.

Díky dostupnému výstupnímu výkonu pohonu můžete zvolit, zda chcete pohyb s vysokým zatížením při nízkých otáčkách, nebo naopak. Vynásobíte-li zatížení rychlostí, získáte výstupní výkon potřebný pro správný pohyb, což napoví, jaký model pohonu potřebujete. S pohonem LINAK® můžete volit mezi různými převody a stoupáními závitové tyče k získání ideálního řešení.

Existuje mnoho různých typů závitových tyčí a matic pro elektrické lineární pohony, které se vždy vybírají na základě požadovaného zatížení a výkonu pohonu. Například ke zvedání těžších břemen musí být matice delší, aby se lépe rozložilo zatížení v závitech matice.

K dosažení optimální výstupní účinnosti je třeba přihlédnout i ke geometrii závitové tyče. Příklady geometrie závitových tyčí pro průmyslové pohony LINAK: trapézové, vysokoprofilové a nízkoprofilové.

Jak zjistíte aktuální parametr B10 Life pohonu?

Hodnota B10 Life se zjišťuje testováním skupin pohonů při určitém zatížení.

V reálném životě se však v mnoha aplikacích vyskytují určité zátěžové profily, což znamená, že pohon bývá v průběhu zdvihu zatížen různě.

V těchto případech musíme ke zjištění parametru B10 Life určit ekvivalentní zatížení.

Postup vám objasní toto video.

Jak funguje stejnosměrný motor?

Funkce stejnosměrného motoru je založena na principu indukce. Indukcí vzniká uvnitř magnetického pole proud ve chvíli, kdy se induktor nebo magnetické pole otáčí.

Protéká-li proud cívkou kotvy, indukuje se elektromagnetická síla a cívka se začne otáčet.

Dostane-li se cívka do opačného magnetického pole, komutátorové kroužky změní polaritu připojení ke zdroji. Elektromagnetická síla tak změní směr a cívka se bude nadále otáčet stejným směrem.

Jak konstrukce krytu pohonu zajišťuje výkon pohonu?

Konstrukce krytů pohonů je velmi důležitým aspektem výkonu pohonů. Zadní úchyt může být přivařen k samotnému krytu, nebo může být připojen jako samostatný zadní úchyt z nerezové oceli.

V obou případech vznikající tlačné/tažné síly různými způsoby procházejí pohonem a jeho krytem. Pohony manipulující s vyššími zátěžemi jsou obvykle zkonstruovány s odděleným zadním úchytem, aby kryt nebyl silám vystavován přímo. Vyšší zátěž v kombinaci s vibracemi může kryt poškodit a omezit těsnost pohonu.

Jaké výhody přináší znalost parametru B10 Life vašeho pohonu?

Hodnoty B10 Life vám pomohou při návrhu aplikace. U společnosti LINAK®se jedná o odhadované hodnoty životnosti elektrických lineárních pohonů používaných v aplikacích, jako jsou například terénní vozidla, průmyslové automatizační aplikace či zemědělské stroje. Parametr B10 Life může být kromě pomoci při výběru pohonu také neocenitelným nástrojem predikce údržby.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi plastovými a hliníkovými kryty?

Kryty pohonů jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo hliníku. Pohony s plastovým krytem jsou vhodné pro širokou škálu aplikací převážně v interiérech. Hliníkové kryty pomáhají pohon chránit v nepříznivém prostředí s kolísavou teplotou, výskytem chemikálií nebo účinky intenzivních sil a vibrací.

Pohon s plastovým krytem je velmi vhodný k použití v širokém spektru strojních zařízení. Je třeba poznamenat, že při častém kolísání teplot může dojít k uvolnění plastů a těsnost pohonu se může časem snížit. Pro použití v náročných podmínkách se doporučuje průmyslový pohon s hliníkovým krytem.

Pohon s hliníkovým krytem má vysoký stupeň krytí IP, nepodléhá dlouhodobým výkyvům teplot ani vlivu chemikálií, a je tedy ideální pro použití v náročných podmínkách.

Použití hliníkového krytu nese řadu výhod. Má-li pohon pracovat v náročných provozních podmínkách, měli byste konstrukci krytu vždy zohlednit.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi plastovými a ocelovými převody?

Každý typ převodu pohonu má své výhody a nevýhody.

Při porovnání plastových převodů s ocelovými mají plastová soukolí obecně nižší účinnost a jsou citlivější na vysoké teploty. Jestliže se pohon využívá v rámci svých specifikací, např. chodem pokaždé až po koncový doraz nebo zamezením mechanickému blokování, nedojde k negativnímu ovlivnění materiálu převodovky ani celkového výkonu či životnosti pohonu.

Plastové převody jsou tiché a tedy vhodné pro prostředí s aplikacemi, kde je důležitá nízká hladina hluku.

Průmyslové pohony lze využít v náročných podmínkách s vysokým zatížením, mnoha provozními cykly či vysokými teplotami. V takových případech poskytnou nezbytnou robustnost a účinnost nezbytnou pro optimální výkon servopohonu ocelové převody s čelním či planetovým soukolím. Ocelové převody nejsou omezeny pevnými restrikcemi pracovního cyklu, neboť teplo generované pohybujícím se pohonem zřídkakdy dosáhne tak vysoké úrovně, jež by vedla k poškození materiálu převodů.

Většina průmyslových pohonů LINAK® má pracovní cyklus stanoven na 20 %, aby generované teplo neovlivňovalo ostatní komponenty pohonu.

Co můžete udělat k dosažení optimálního výkonu pohonu?

K dosažení optimálního výkonu pohonu potřebujete stabilní napájení, správnou kabeláž a správné vstupní napětí:

Stabilní napájení: Mělo by odpovídat jmenovitému napětí motoru.

Kabeláž: Čím jsou kabely kratší a silnější, tím menší odpor má vstupní proud do stejnosměrného motoru.

Vstupní napětí: Budete-li provozovat stejnosměrný motor s nadměrným nebo nedostatečným napětím, může dojít k jeho přetížení.

Jaké typy převodů se běžně používají v elektrických lineárních pohonech?

Elektrické lineární pohony využívají mnoho typů převodů, avšak pro průmyslové pohony se běžně používají dva typy: plastové a ocelové. Oba typy se dodávají v různých formách:

  • Převody s čelním ozubením mají přímé ozubení. Čelní převody charakterizuje vysoká účinnost – a to i v prostředí s vysokými teplotami. Vysoká účinnost si však vybírá svou daň – ve srovnání s jinými typy jsou převody hlučnější.

  • Převody se šikmým ozubením jsou dobrou volbou, požadujete-li hladký a tichý chod. Tyto převody však mají ve srovnání s čelními ozubenými koly nižší účinnost, axiální tah hřídelí ozubených kol vytváří teplo, s nímž je třeba v celkové konstrukci pohonu počítat.

  • Převody se šnekovým ozubením umožňují snížit hlučnost zvýšením převodového poměru před spuštěním pohonu. Zvýšení převodového poměru se rovná použití ozubeného kola s větším průměrem. Šnekové převody z plastu mívají často nízkou účinnost, neboť tento typ ozubení je samosvorný. Pokud potřebujete samosvornost dále zvýšit, bude v některých případech nutné přidat brzdu.

  • Planetový převod je tvořen menšími ozubenými koly obíhajícími kolem většího. Tento typ převodu je obvykle velmi robustní a účinný díky rovnoměrnému rozložení síly mezi ozubenými koly. Poskytuje vysoký převodový poměr při kompaktních rozměrech a využívá se v řadě průmyslových pohonů.

Co je stejnosměrný motor?

Stejnosměrný motor je rotační zařízení přeměňující elektrickou energii na mechanickou.

Ve statoru neboli krytu motoru jsou namontovány permanentní magnety. Tyto magnety vytvářejí konstantní magnetické pole.

Kotvu tvoří elektromagnetické cívky připojené ke zdroji stejnosměrného proudu a celým motorem prochází hřídel. Všechny součásti se uvnitř motoru otáčejí.

Dva kartáče se dotýkají komutátoru, jenž vede stejnosměrný proud ze zdroje do elektromagnetické cívky.

Kuličková ložiska zajišťují minimální tření mezi hřídelí a vnějšími prvky motoru.

Co je stoupání závitu?

Stoupání závitu je vzdálenost, kterou matice urazí při otáčení o 360 stupňů na závitové tyči. Pokud je tedy stoupání závitu 12 mm, znamená to, že se matice při jedné otáčce závitové tyče posune o 12 mm.

Čím vyšší stoupání závitu, tím účinnější je pohon, neboť mezi maticí a závitovou tyčí je menší tření.

Vysoké stoupání závitu však provází nízká samosvornost. Díky samosvornosti se pohon při zastavení v cílové poloze nevrací zpět ani v případě, kdy je vystaven vysokému zatížení nebo vibracím; pokud se ovšem pohybovat nemá.

Obecně platí, že u závitových tyčí s nízkou účinností mají pohony vyšší samosvornost.

Není-li pohon samosvorný, používá se brzda k udržení v pevné poloze.

Co je účinnost stejnosměrného motoru?

Účinnost stejnosměrného motoru vyjadřuje poměr mezi vstupním a výstupním výkonem měřeným ve wattech. Příkon je pak úměrný zátěži, kterou je třeba pohybovat. Na účinnost mají negativní vliv mnohé součásti motoru, což vede ke vzniku tepla. To platí i pro velmi vysoké či nízké okolní teploty, které se často vyskytují v pracovních prostředích průmyslových pohonů.

Jaká je délka zdvihu?

Délka zdvihu pohonu je maximální vzdálenost, o kterou se pohon posune nebo prodlouží. Jedná se o rozsah lineárního pohybu od plně zasunuté do plně vysunuté polohy. V podstatě se jedná o vzdálenost, jakou tyč či píst pohonu urazí při jednom pohybu.

Délka zdvihu pohonu závisí na délce závitové tyče. Pohony LINAK® jsou obecně velmi univerzální a podle přání zákazníka lze specifikovat délku zdvihu až 1,20 m. Při zvažování pohonů s dlouhým zdvihem však existují určitá omezení. Při dlouhých zdvizích v tlaku snižujeme specifikaci maximálního zatížení. Čím větší je totiž zatížení a čím dále od vnitřní polohy se matice na závitové tyči pohybuje, tím vyšší je namáhání pohonu.

Lze zkopírovat konfiguraci z jednoho pohonu do druhého?

Ano, v aplikaci Actuator Connect™ použijte funkci „Save configuration“ (uložit konfiguraci). To je užitečné zejména v případech, kdy testujete různé funkce na prototypu a chcete si vytvořit zálohu konfigurace. Jedná se o časově úspornou funkci např. pro paralelní systémy, neboť nemusíte konfigurovat každou jednotlivou funkci ve všech pohonech.

Mohu si pohon I/O™ přizpůsobit?

Ano! Pohony I/O nabízejí různé možnosti zapojení vstupů a výstupů. Funkce vstupů a výstupů lze přizpůsobit přímo v aplikaci Actuator Connect™ a schéma zapojení se odpovídajícím způsobem aktualizuje.

Celkem lze přizpůsobit 6 vodičů. Některé kabely jsou vyhrazeny pro konkrétní funkce a nelze je měnit.

Mají pohony s integrovaným řízením vestavěnou spojku?

Ne. U pohonů s integrovaným řízením je spojka zbytečnou součástí. Pohony s integrovaným řízením IC – Integrated Controller™ využívají proudový omezovač, jenž pohon při střetu s překážkou či vzniku jiného odporu v aplikaci pohon automaticky zastaví. Proudové limity jsou navrženy tak, aby pomáhaly chránit aplikaci i pohony.

Jak použít jeden z výstupů k monitorování pohonu v reálném čase?

Stejně jako u grafů v reálném čase získáte informace o odběru proudu a teplotě elektrického pohonu v reálném čase prostřednictvím analogového nebo digitálního signálu přenášeného přímo do jednotky PLC.

Využitím analogového výstupu získáte přesný přehled o hodnotách v reálném čase, které jsou prezentovány jako signál 0–10 V nebo 4–20 mA (rozsahy lze přizpůsobit).

Pomocí digitálního signálu můžete sledovat předem definovaný rozsah a získávat upozornění při naměření hodnot mimo daný rozsah.

Jak zajistit přesné polohování pohonu?

Jednou z nejdůležitějších informací o pohonu je jeho aktuální poloha. K určení fyzické polohy lineárního pohonu řízeného základní deskou slouží Hallovy senzory, které otáčením závitové tyče získávají impulzy.

Tradičně bývaly na každém konci závitové tyče namontovány elektrické spínače kalibrující polohovací systém při každém dosažení fyzického koncového dorazu. K zajištění spolehlivé polohové zpětné vazby pohonu bylo nutné, aby byl pravidelně aktivován alespoň jeden z těchto koncových spínačů. Jinak by se polohová zpětná vazba mohla časem měnit v důsledku chybějících Hallových impulzů, zejména při vypnutí napájení.

Z důvodu tohoto omezení by aplikace, v nichž pohon nevyužívá celou délku zdvihu, mohly časem poskytovat nepřesnou polohovou zpětnou vazbu.

Nový princip inicializace, vyvinutý společností LINAK®, změnil způsob inicializace lineárního pohybu. Využívá malý magnet umístěný v matici závitové tyče. Magnet se pohybuje kolem dvou Hallových senzorů na desce elektroniky pohonu umístěných na začátku délky zdvihu v tzv. nulovém bodě. Senzory reagují na průchod magnetu v matici závitové tyče, čímž vytvářejí dva Hallovy signály. Mikroprocesor zkontroluje průnik obou magnetických polí a použije jej jako referenční bod k inicializaci.

Jak získáte údaje k výpočtu hodnot B10 Life?

Hodnoty B10 Life závisejí na mnoha faktorech, jako je teplota, vibrace, zatížení atd., jež mohou životnost pohonů ovlivnit. U pohonů LINAK®jsou aktuální hodnoty B10 Life založeny výhradně na zatížení.

K určení parametru B10 Life pohonu testujeme několik pohonů s naprosto shodnými specifikacemi v identických scénářích. Testování necháme běžet, dokud všechny pohony neselžou. Po dokončení testu lze na základě výsledků vygenerovat křivky parametru B10 Life.

Více informací získáte v následujícím videu.

Jak testujete odolnost proti soli a chemikáliím?

Stroje pracující ve vysoce korozivním prostředí, např. v zemědělství či námořním průmyslu, vyžadují spolehlivá řešení pohybu, která jsou odolná vůči široké škále chemikálií, hnojiv a soli. K potvrzení efektivní a dlouhodobé spolehlivosti po celou dobu životnosti jsou průmyslové pohony LINAK® podrobovány řadě náročných testů korozivzdornosti.

Pohony jsou vystaveny působení solných výparů, chemických látek, nafty, hydraulické kapaliny a dalších látek. Všechny tyto látky působí na plastové i kovové části pohonů.

Sledujte průběh zkoušky odolnosti vůči soli a chemikáliím.

Jak funguje bezkartáčový stejnosměrný motor?

Bezkartáčový stejnosměrný motor, známý také jako motor BLDC, je poháněn stejnosměrným proudem (DC) a využívá elektronicky řízený komutační systém.

Stejně jako u všech motorů tvoří hlavní části bezkartáčového motoru stator a rotor. Rotor je tvořen permanentními magnety a vnější část – stator – obsahuje několik měděných vinutí v závislosti na počtu magnetických pólů na rotoru. Tato vinutí jsou umístěna v drážkách, které jsou axiálně vyříznuty podél vnitřního obvodu statoru.

Motor běží, pokud se rotor uvnitř statoru otáčí. Elektronika řídí otáčení rotoru indukcí řady magnetických polí v měděném vinutí. Tato magnetická pole interagují s magnetickými poli permanentních magnetů a vytvářejí síly, jež postupně tlačí a táhnou rotor, čímž zajišťují nepřetržitou rotaci.

Jak spojka funguje?

Spojka vypne, překročí-li točivý moment nastavenou mez. Dojde k tomu ve chvíli, kdy je točivý moment motoru při chodu pohonu příliš vysoký. Pružinový talíř zatížení neudrží a kuličková ložiska se vysunou ze svých poloh.

Spojka vypne, neboť talíře se otáčejí, aniž by přenášely pohyb.

S poklesem točivého momentu se kuličková ložiska vrátí na své místo a točivý moment se opět přemění na lineární pohyb.

Tímto způsobem se pohon a aplikace chrání v případě přetížení.

Jak elektrický pohon I/O™ zajišťuje přesnou polohovou zpětnou vazbu?

K zajištění přesné polohové zpětné vazby je nutné pohon pravidelně inicializovat. K tomu slouží obvykle fyzický koncový spínač v obou směrech, avšak přesnost se může časem snížit v důsledku mechanického opotřebení spínačů.

Pohon I/O však využívá nový princip inicializace, „nulový bod“. S nulovým bodem se poloha inicializuje pokaždé, kdy píst projde zónou od 35–70 mm zdvihu, aniž by se pohon musel pohybovat až k fyzickým dorazům.

Nahrazením elektromechanických spínačů Hallovým systémem je pohon I/O lépe uzpůsoben k provozu v náročném průmyslovém prostředí.

Jak se ve společnosti LINAK testují kabely?

U průmyslových pohonů LINAK se před opuštěním výroby vždy testuje připojení kabelů. Zajistí se tím správné a funkční připojení pohonu.

Aby pohon splňoval stupeň krytí IP69K (ochrana proti vniknutí prachu a vody), musí být na konci kabelu vždy překrytí.

K zachování vysoké úrovně krytí IP je důležité zajistit preventivní opatření a připojení vodičů ke strojnímu zařízení navrhnout tak, aby byl konec kabelu situován v uzavřeném chráněném prostoru. Zamezí se tak průniku stříkající vody do konektoru a dále do pohonu.

U průmyslových pohonů LINAK jsou kabeláž a kryt navrženy tak, aby bylo možné kabel vyměnit bez ovlivnění jakosti krytí IP.

Jak pracuje funkce proudového jističe?

Algoritmus omezení proudu popisuje způsob, jímž elektrický pohon reaguje na překážku. Jinými slovy, jak rozpozná překážku a jak rychle na ni zareaguje.

Vzroste-li spotřeba proudu pohonu nad stanovenou mez, pohon aktivuje regulaci a snaží se hodnotu udržet pod mezní hodnotou proudu pomocí pulzně šířkové modulace (PWM), sloužící k regulaci otáček motoru. Pohon tak činí nepřetržitě, dokud se nepřestane pohybovat (mechanicky se zablokuje) – určuje se monitorováním Hallova signálu zpětné vazby. Nebude-li během nastaveného časového rámce zaznamenán žádný Hallův impuls, pohon se zastaví.

Jak funguje stavová kontrolka LED?

Elektrické lineární pohony I/O™ jsou vybaveny průhledným konektorem s integrovanou LED diodou pro rychlou a jednoduchou vizuální diagnostiku. Tuto softwarovou funkci můžete povolit v nabídce možnosti „Diagnostics“ (diagnostika) v aplikaci Actuator Connect™.

Kontrolka LED může v závislosti na stavu pohonu svítit různými barvami a umožní rychle zjistit, zda zařízení řádně pracuje nebo zda vykazuje poruchu, na kterou je třeba se zaměřit.

Jestliže je pohon plně funkční, kontrolka svítí zeleně. Pokud se barva kontrolky LED změní (na červenou nebo žlutou), znamená to poruchu systému.

Jestliže se kontrolka LED nerozsvítí, zkuste zkontrolovat, zda napájecí kabel a zdroj napájení nejsou chybně zapojeny či poškozeny. Kromě vizuální indikace aktuálního stavu lze na počítači také zjistit, se kterým pohonem jste spárováni přes Bluetooth® (modré světlo).

Ochranná známka vyjádřená slovem Bluetooth® a příslušná loga jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Bluetooth SIG Inc. a jakéhokoli používání těchto značek a log společností LINAK® podléhá licenci.

Kolik elektrických lineárních pohonů I/O™ lze provozovat paralelně?

Současně lze provozovat až 8 pohonů a zajistit tak plynulý synchronizovaný pohyb. Paralelní řešení je ideální, chcete-li rozložit velké zatížení na více pohonů nebo se snažíte zamezit mechanickému namáhání ohybem, například při zvedání kapoty. Předpokladem jsou shodné vlastnosti pohonů z hlediska mechaniky a konfigurace všech funkcí.

Jak připojit pohon I/O™ ke konfigurátoru Actuator Connect™?

Tento typ pohonu lze bezdrátově připojit k počítači rozhraním Bluetooth® nebo sadou USB kabelů (prodává se samostatně). Ať už se rozhodnete pro bezdrátové nebo kabelové řešení, prvním krokem bude připojení 24V nebo 48V napájení (další informace naleznete na štítku výrobku).

K pohonu připojte signální kabel, abyste zajistili stabilní připojení Bluetooth. Ve výchozím nastavení bude pohon I/O uveden v seznamu zařízení s jedinečným sériovým číslem (W/O#) a symbolem Bluetooth.

Sada kabelů USB obsahuje dva kabely: y-kabel, jenž se připojí k oběma kabelovým vstupům pohonu (napájecí a signální), a USB kabel s ethernetovým adaptérem, který se připojí k y-kabelu. Pokud je tentýž pohon připojen prostřednictvím sady kabelů USB, zobrazí se také se symbolem USB – všimněte si, že v tomto případě je název přidružen ke kabelu USB, nikoli k samotnému pohonu.

Počkejte několik sekund, až se software Actuator Connect připojí k pohonu a bude připraven ke konfiguraci.

Lze získat chybové kódy přímo do jednotky PLC?

V aplikacích netolerujících prostoje nabízí řešení LINAK digitální výstup s chybovými kódy pro snadné odstraňování potíží.

Během 10 sekund můžete chybové kódy odečíst na digitálním výstupu. V závislosti na typu chyby odešle pohon do řídicí jednotky (PLC) určitý počet impulzů – podle vzorů uvedených v tabulce v níže uvedeném videu nebo na této stránce věnované odstraňování potíží.

Chybové kódy zabírají jeden z digitálních výstupů, což znamená, že druhý výstup můžete nadále využívat pro polohovou zpětnou vazbu či pro signály koncových spínačů.

Je možné transformovat jeden pohon I/O™ na paralelní?

Ano. Všechny elektrické pohony I/O jsou připraveny pro paralelní provoz pomocí fialového vodiče – pohon tak můžete nastavit pro paralelní pohyb, i když byl původně naprogramován jako samostatný pohon. Tímto způsobem můžete snadno skládat několik pohonů I/O v plné verzi a později je nakonfigurovat pro paralelní pohyb.

Možnost „Parallel“ je zobrazena v levém bočním panelu obrazovky softwaru Actuator Connect™. Po výběru této možnosti můžete konfigurovat a měnit počet lineárních pohonů v paralelním systému.

Lze pohon I/O™ upgradovat na plnou verzi?

Ano! Společnost LINAK® si uvědomuje, že ne každý projekt vyžaduje plnou škálu možností I/O.

Proto se může stát, že některé funkce budou v aplikaci Actuator Connect™ u verzí Basic nebo Customised blokovány.

Všechny funkce lze stále procházet, avšak konfigurace a změny nelze použít.

Chcete-li mít plný přístup ke všem možnostem, vyžádejte si jednoduše odemykací klíč na místní pobočce společnosti LINAK. Uveďte číslo W/O# pohonu (naleznete jej na štítku výrobku nebo v aplikaci Actuator Connect) a vyžádejte si klíč*.

Po obdržení klíče snadno provedete aktualizaci v softwaru Actuator Connect.

*Upozorňujeme, že za každou aktualizaci pohonu se platí jednorázový poplatek.

Pohon má napájení, avšak nezobrazuje se v softwaru Actuator Connect™?

Anténa Bluetooth® Low Energy je umístěna na desce elektroniky pod hliníkovým krytem pohonu. Kryt výrazně snižuje sílu signálu. Proto je důležité připojit také signální kabel. Signální kabel je vybaven speciálním vodičem k zesílení signálu Bluetooth Low Energy. Není-li připojen, pohon bude mít problémy s navázáním spojení. Nezapomeňte také připojit signální kabel, aby se pohon zobrazil v seznamu zařízení softwaru Actuator Connect.

Jaké jsou výhody nastavení rychlosti rozběhu a dojezdu?

Společnost LINAK® nabízí jako alternativu k okamžitému zastavení nastavení rozběhu a dojezdu elektrického pohonu. Při rozběhu a dojezdu pohon zvolna zrychluje na plnou rychlost při zahájení pohybu nebo zvolna zpomaluje z plné rychlosti do zastavení. Tato funkce zamezí poskakování a zajistí plynulý provoz.

Můžete zvolit výchozí nastavení LINAK nebo si nastavit vlastní rychlost rozběhu/dojezdu. Tato funkce zajistí plynulejší pohyb a omezí zatížení aplikace, čímž výrazně prodlouží životnost pohonu.

Jaké jsou typy kabelů pro elektrické lineární pohony?

Obecně jsou pro průmyslové pohony LINAK® k dispozici tři typy kabelů: samostatné napájecí a signální kabely, jediný kabel pro napájení i signál a Y-kabel.

Samostatné napájecí a signální kabely zvyšují flexibilitu a usnadňují integraci pohonů do různých strojních zařízení. Na jednom konci může být například napájecí zdroj a na druhém ovládání motoru. U pohonů s nižším odběrem proudu zvládne napájení i přenos signálů jediný kabel. V jiných případech může mít pohon Y-kabel připojený ke dvěma konektorům v pohonu a na druhém konci je jedna zástrčka pro napájení i signál.

Jaké jsou různé typy mechanických brzd pohonů?

  • Kotoučová brzda: Kotoučová brzda je obvykle uložena přímo na závitové tyči, kde se kotouče stlačují kolem závitové tyče k zastavení pohybu. Při přímém kontaktu se závitovou tyčí je brzda vystavena značné síle a teplu. Tento typ brzdy je opotřebitelný díl, který je navržen a testován v souladu s životností pohonu. Umístění brzdy přímo na závitové tyči by mělo být rovněž zváženo ve vztahu k zástavbovým rozměrům pohonu.

  • Jednočinná brzda: Jednočinná brzda obsahuje vnitřní pružinu, což znamená, že brzda funguje v jednom směru – tlačí, nebo táhne. U pohonu s tímto typem brzdy je třeba specifikovat, zda má pracovat v režimu tlaku či tahu.

  • Dvojčinná brzda: Dvojčinná brzda je velmi výkonným řešením. Tento typ brzdy je integrován do průmyslových pohonů LINAK®, neboť vysoká účinnost pohonů vyžaduje brzdu s vysokou samosvorností. Pohony s dvojčinnou brzdou mohou pracovat v obou směrech bez aktivace brzdy, pokud pohyb vychází z elektromotoru. Jestliže pohyb vychází ze závitové tyče, a to v obou směrech, brzda se aktivuje a udrží pohon na místě.

Jaké jsou nejčastější typy analogové zpětné vazby?

Analogové signály jsou běžným typem zpětné vazby systémů PLC a dalších řídících systémů v průmyslových aplikacích. Jedním z nejčastěji používaných je signál 0–10 V, přičemž tento rozsah napětí představuje fyzickou délku zdvihu pohonu.

Pamatujte, že tento typ analogové zpětné vazby je náchylný na šum a poklesy napětí v dlouhých kabelech, což může vést k nepřesné polohové zpětné vazbě. Dalším běžným analogovým signálem je proud (často s hodnotou 4–20 mA), jenž je méně náchylný na šum a samozřejmě také na poklesy napětí.

U proudu i napětí lze rozsah zpětné vazby škálovat podle vašich potřeb, což usnadní integraci do vašich řídicích systémů.

Co je to kritická paralela?

Paralelní systém funguje jako „kritický“ systém podmiňující pohyb přítomností všech pohonů systému. Paralelní systém je řízen řídicím pohonem – jednotkou s nejvyšším sériovým číslem. Řídicí pohon ovládá pohyb řízených pohonů a přijímá stavové zprávy, aby systém pracoval pouze tehdy, pokud vše funguje správně. Při zjištění poruchy nebo opožďování činnosti některého z řízených pohonů řídicí pohon zpomalí, aby celý systém následoval nejpomalejší článek systému. Například ve chvíli, kdy zatížení v aplikaci není rovnoměrně rozloženo.

Jaké funkce jsou k dispozici na digitálních výstupech?

Pohon nabízí několik možností digitálního polohového výstupu, které lze nakonfigurovat přesně podle aktuálních požadavků. K zajištění plné flexibility lze žlutý a zelený vodič použít pro následující výstupy:

Digitální zpětná vazba polohy Single Hall nebo Dual Hall. Single Hall nezohledňuje směr a tato logika musí být naprogramována v jednotce PLC. Senzor Dual Hall má dva kanály – A a B. Oba mají vlastní vyhrazený vodič umožňující určit směr, jímž se pohon pohybuje.

Jako doplněk k analogové polohové zpětné vazbě nebo jako samostatnou funkci můžete zvolit signály koncových dorazů, jež při plném zatažení nebo vysunutí pohonu vysílají signál. Stejný signál se použije také v případě, kdy jsou virtuální meze nastaveny v obou směrech a indikují, že pohon dosáhl svého nového koncového bodu.

Digitální signály lze přijímat také za chodu pohonu. Lze je využít například k rozsvícení kontrolky LED signalizující pohyb v aplikaci.

V některých případech může být výhodné vědět, kdy pohon dosáhne předdefinované zóny koncového bodu. Tato funkce umožní definovat zónu, v níž může pohon vysílat digitální signál, nachází-li se uvnitř zóny nebo při dosažení proudového limitu v této zóně. Nebudete již nuceni navrhovat aplikaci tak, aby bylo dosaženo fyzického koncového bodu před příjmem signálu z jednotky PLC (programovatelný logický automat).

U většiny těchto digitálních signálů si můžete vybrat mezi aktivním vysokým nebo aktivním nízkým signálem, což usnadní integraci do aplikace.

Hledáte-li způsob, jak napájet LED nebo ruční ovládání, můžete zvolit také trvale vysoký signál. Pohon může do zařízení s nízkou spotřebou energie přímo dodávat až 100 mA.

Co je řešení plug and play?

Řešení plug and play je snadno použitelnou možností rychlé a bezproblémové integrace pohonu prostřednictvím volby přizpůsobeného kabelu k danému průmyslovému lineárnímu pohonu. Ve většině případů potřebujete pouze pohon s příslušnou variantou kabelu a dva šrouby (jeden pro zadní úchyt a druhý pro oko pístnice) – a vaše aplikace bude vmžiku funkční.

Co je podmínka spuštění?

V některých případech mohou existovat vnější faktory, jež musí být splněny před spouštěním pohonu. Jako externí předpoklad umožnění pohybu můžete použít třetí digitální vstup.

Například signál z externího senzoru může být připojen přímo k pohonu, aby se před jeho spuštěním ověřilo, zda jsou tyto podmínky splněny.

Co je parametr B10 Life?

B10 Life je metrika používaná k odhadu doby provozu do výskytu poruchy. Tato metrika udává statistickou hodnotu životnosti.

Jinými slovy, parametr B10 Life představuje časový okamžik, kdy hrozí selhání 10 % pohonů. Hodnota B10 zároveň naznačí okamžik 90% pravděpodobnosti, že pohon naplnil očekávanou hodnotu B10 Life, pokud byl využíván v souladu se specifikacemi výrobku. Pohony také musí mít shodnou konfiguraci.

Stále existuje 10% riziko, že komponenta může selhat před dosažením hodnoty B10 Life a ukazatel B10 by tedy neměl být považován za záruku.

Co je obsahem výkazu konfigurátoru Actuator Connect™?

Přímo ze softwaru Actuator Connect si můžete stáhnout kompletní zprávu ve formátu PDF s obecnými informacemi o pohonu (typ, poloha, poslední známý stav atd.) a komplexní údaje o používání, jež zahrnují veškerá uložená data historie včetně protokolů chyb za celou dobu životnosti pohonu. Údaje můžete použít k analýze výkonu jednoho elektrického pohonu nebo k porovnání několika pohonů.

Soubor PDF obsahuje také aktuální schéma zapojení a softwarovou konfiguraci. Údaje poslouží k objednání nových pohonů nebo prostě jako výchozí bod k technické diskusi s místním zástupcem společnosti LINAK.

Co je samosvornost elektrických pohonů?

Schopnost samosvornosti je jedním z klíčových prodejních argumentů elektrických pohonů, neboť zamezuje zpětnému pohybu pohonu. U pohonů LINAK® je samosvornost definována tím, že pohon pracující s plným zatížením a pracovním cyklem se při zastavení pohne maximálně o jednu otáčku závitové tyče, než se zcela zastaví.

Na samosvornost pohonu má vliv několik faktorů. Typ závitové tyče a matice závitové tyče, konstrukce převodovky a brzdy či řízení stejnosměrného motoru jsou jen některé z hlavních konstrukčních aspektů ovlivňujících schopnost pohonu odolávat zatížení při zastavení.

Jaká je základní funkce H-můstku?

Řízení pohonu je založeno na integrovaném regulátoru neboli H-můstku, jenž mění polaritu napětí na stejnosměrném motoru. Zde můžete využít výhody nízkoproudého spínání, neboť vysoký digitální signál o hodnotě pouze několika mA pohon spustí.

Integrovaný H-můstek umožňuje řadu možností elektronického ovládání, například rychlosti a náběhu.

Toto je H-můstek a uprostřed se nachází připojení napájení ke kladným a záporným svorkám motoru. Ke zdroji napájení v horní a dolní části H-můstku jsou připojeny čtyři spínače, v tomto případě tranzistory. Tyto tranzistory nahrazují funkci mechanických relé. H-můstek řídí zásuvné a výsuvné pohyby pohonu poměrně jednoduchým způsobem. Při zapnutém napájení musí být aktivovány dva tranzistory, aby proud tekl diagonálně kolem přípojky motoru a motor běžel jedním směrem. Ke změně směru je třeba změnit tok proudu deaktivací dvou dříve aktivovaných tranzistorů a aktivací dalších dvou.

Obrázek H-můstku se sepnutými spínači 1 a 4

Při sepnutí spínačů 1 a 4 budete mít kladný pól připojen na levé straně motoru a záporný na straně druhé a motor se roztočí jedním směrem.

 

Obrázek H-můstku se sepnutými spínači 2 a 3

Při sepnutí spínačů 2 a 3 budete mít kladný pól připojen vpravo na motoru, záporný vlevo a motor se roztočí opačným směrem.

 

Jaký je rozdíl mezi analogovými a digitálními signály?

Informace o poloze pohonu lze získávat ve formě analogových nebo digitálních signálů. Obě možnosti jsou nabízeny k zajištění kompatibility s různými jednotkami PLC a preferencemi.

Porovnáte-li oba typy signálů, můžete zvažovat různé výhody a nevýhody. Analogový signál je například v porovnání s digitálním signálem náchylnější k šumu, avšak za správných podmínek může být také velmi přesný.

Digitální signál lze použít kromě polohy pístu také pro signály koncových dorazů, jako konstantní signál během provozu a k řadě dalších funkcí.

Jaká je účinnost bezkartáčového motoru?

Účinnost bezkartáčového motoru definuje vztah mezi příkonem a výkonem ve wattech.

Bezkartáčový motor je vysoce účinný typ motoru s potenciálně nízkými energetickými ztrátami ze vstupu na výstup.

Hallovy senzory vždy rozpoznají polohu rotoru a lze je tak použít k regulaci otáček.

V kontextu pohonů to znamená možnost dosažení konstantních otáček i při zvýšení zatížení motoru.

Jaká je funkce spojky v elektrickém lineárním pohonu?

Spojka plní dvě úlohy:

  1. Chrání průmyslová strojní zařízení i samotný pohon.
  2. Pohon lze používat bez řídicí elektroniky.

Díky spojce jsou průmyslové elektrické lineární pohony LINAK® univerzální a snadno použitelná zařízení do nejrůznějšího strojního vybavení. Spojka v pohonu zvládne při jmenovitých otáčkách zatížení přibližně 1,5 až 2,0násobkem jmenovitého zatížení, než spojka vypne.

Spojka odpojí otáčivý pohyb motoru přenášený na závitovou tyč a převodovku. Je důležité zdůraznit, že se nejedná o bezpečnostní funkci v situacích, kdy na pohon působí značené zatížení ve vypnutém stavu. Vypínací mechanismus spojky se uplatní pouze pokud se motor otáčí (je zapnutý).

Jaká je hlavní výhoda bezkartáčového stejnosměrného motoru?

Motory BLDC mají delší životnost. Na rozdíl od kartáčových motorů nemají bezkartáčové verze stálý fyzický kontakt kartáčů a komutátorem. A protože nedochází k opotřebení kartáčů třením, má bezkartáčový motor výrazně delší životnost kartáčové provedení.

K čemu slouží brzda v pohonu?

Účelem použití brzdy v pohonu je zajistit, aby pohon zůstal v nastavené poloze při vypnutém napájení. Existují tři způsoby, jak zajistit funkčnost brzdy v pohonu. Pohon může být samosvorný a brzda k udržení dané polohy při výpadku napájení tudíž není potřebná. Jinak je nutné do pohonu integrovat mechanickou nebo elektrickou brzdu. Pohony LINAK® jsou samosvorné, nebo mají různé verze mechanických brzd.

Jaké chyby dokáže elektrický lineární pohon I/O™ detekovat?

Pohony LINAK rozlišují mezi interními a externími chybami. Pokud pohon zjistil vnitřní chybu a zastavil se – zkuste vypnout a zapnout napájení nebo pohon inicializovat. Pokud se interní chybu nepodaří vyřešit, obraťte se na místní pobočku společnosti LINAK a požádejte o další pomoc. V případě externích chyb můžete najít různé způsoby řešení případného problému zde.

Jaký typ dat v reálném čase můžete získat z elektrického pohonu I/O™?

Spustíte-li konfigurátor Actuator Connect™ a možnost monitorování, zobrazí se jako první karta „Real-time Charts“ (grafy v reálném čase). Na grafu můžete v reálném čase lze sledovat pět parametrů:

  • Poloha v mm
  • Teplota ve °C
  • Napětí
  • Proud
  • Rychlost v mm/s

Prováděním zkušebních pojezdů pohonu lze zjistit, jak dobře elektrický pohon zvládá reálné podmínky, pro něž byl navržen.

Například: Máte dostatečný výkon? Nebo je spotřeba energie neustále na maximu? Nebo jste si dokonce všimli prudkého a nečekaného nárůstu proudu při určitém pohybu? Data v reálném čase vám pomohou zkontrolovat mechanickou konstrukci aplikace a neustále ji vylepšovat.

Které vlastnosti desek s elektronikou pomáhají chránit strojní zařízení?

Strojní zařízení vybavené průmyslovým pohonem LINAK® pomáhá chránit řada funkcí základních desek. Pulzní signál zabezpečuje správnou funkci elektroniky a funkce plynulého rozběhu a dojezdu snižuje mechanické namáhání strojního zařízení i pohonu. Tato funkce je řízena vzestupem signálu řízení motoru PWM a funguje obdobně jako postupné uvolňování spojky v automobilu.

Měření proudu a teploty chrání elektroniku základní desky a pomáhá zajistit spolehlivý výkon pohonu. Mikrořadič měří proud procházející H-můstkem a překročí-li hodnota proudu předdefinovanou úroveň, vypne se napájení. Senzory monitorují teplotu H-můstku i teplotu prostředí v krytu pohonu a provoz zastaví dříve, než teplota dosáhne škodlivé úrovně.

K ochraně EMC je základní deska pohonu vybavena funkcí ochrany proti přepětí a ochranou proti přepólování. Úroveň přepětí pro průmyslové pohony LINAK je předdefinována na hodnotu 45 voltů. Jestliže napěťová špička tuto úroveň překročí, základní deska systém vypne. Ochrana proti přepólování zabezpečuje pohon před poškozením v případě nesprávného připojení napájení.

Proč přidávat do pohonu pojistnou matici?

U strojního vybavení s bezpečností na prvním místě lze do pohonu přidat pojistnou matici. Pokud se například závit uvnitř matice na závitové tyči časem opotřebuje, matice okamžitě převezme plné zatížení a pohon se zasune. V takovém případě se pohon již nemůže vysouvat a je nutné jej vyměnit.

Proč provádíte klimatické zkoušky těsnosti?

Stroje pracující ve vlhkém, mokrém či prašném prostředí musí navzdory okolním podmínkám spolehlivě fungovat. Zkoušky těsnosti jsou proto důležitou součástí testovacího programu průmyslových pohonů LINAK® . Zabezpečujeme tak robustnost našich elektrických pohonů a jejich spolehlivou funkčnost i při vysokotlakém čištění a při provozu v prašném prostředí.

Podívejte se, jak provádíme testování těsnosti.

Proč provádíte testování odolnosti vůči teplotě a vlhkosti?

Naše testování v prostředí s kolísajícími teplotami a vlhkostí zajišťuje spolehlivý výkon pohonů v náročných podmínkách. K pokrytí vysoce náročných aplikací se v plánu zkoušek využívají speciální testovací vzorce, jako je například zkouška ponořením.

Proč testujete elektromagnetickou kompatibilitu (EMC)?

Průmyslové pohony LINAK® procházejí testováním elektromagnetické kompatibility (EMC) v souladu s celou řadou průmyslových norem. Cílem je zajištění odolnosti pohonu vůči elektromagnetickému rušení a ověření, zda nežádoucí vyzařovaní z pohonu neovlivňuje průmyslové stroje.

Proč provádíte zkoušky mechanické odolnosti?

Je důležité, aby pohony spolehlivě fungovaly po celou dobu své životnosti. Zkouškami odolnosti procházejí všechny elektrické pohony LINAK® bez ohledu na velikost a model.

Různé průmyslové aplikace jsou z hlediska funkčnosti velmi odlišné a pohony LINAK musí v těchto aplikacích podporovat požadované obměny pohybových vzorců a výkonu, ať už se jedná o stabilní zvedání těžkých břemen nebo časté operace. Pohony také musí svoji funkci plnit po celou dobu své bezúdržbové životnosti. Průmyslové pohony LINAK jsou tak důkladně testovány na mechanickou odolnost.

Podívejte se na průběh zkoušky mechanické odolnosti .

Proč testujete odolnost proti vibracím a nárazům?

Pohony musí spolehlivě fungovat v dynamickém a náročném prostředí. V našem zkušebním centru vystavujeme pohony vibracím, nárazům a pádovým zkouškám.

U terénních vozidel a venkovních strojů, jako jsou zemědělské a stavební stroje, jsou opakované otřesy, vibrace a nárazy samozřejmou součástí každodenního života.

Průmyslové pohony LINAK® jsou navrženy k pohlcování vibrací a procházejí důkladným testováním pro zajištění odolnosti v náročné praxi.

Podívejte se, jak testujeme odolnost proti vibracím a nárazům.

Proč se zapojený pohon nezobrazuje v seznamu zařízení v aplikaci Actuator Connect™?

Anténa Bluetooth® Low Energy je umístěna na desce plošných spojů uvnitř hliníkového krytu aktuátoru. Kryt výrazně snižuje sílu signálu. Proto je důležité zapojit také signálový kabel. Signálový kabel má vyhrazený vodič k zesílení signálu Bluetooth® a není-li zapojen, můžete mít s připojením k pohonu v aplikaci Actuator Connect potíže.


Relevantní pro následující produkty:

Montáž systému samostatného pohonu

Montáž systému samostatného pohonu

Součásti systému:
Samostatný pohon (pohony)
1× spínaný zdroj
1× kontrolbox CBH Advanced
1× ruční ovládání Bluetooth®
1× adaptér Bluetooth®

  1. Ke kanálům 1–2 připojte samostatné pohony k ovládání polohování (například opěradla a opěrky nohou). (S tříkanálovým kontrolboxem CBH Advanced lze pro pohon použít také třetí kanál)
  2. Ke kontrolboxu CBH Advanced připojte DC kabel
  3. Adaptér Bluetooth® připojte ke kontrolboxu CBH Advanced
  4. Zajistěte připojení k elektrické síti
  5. Spárujte ruční ovládání (stiskněte současně dvě horní tlačítka)
  6. Systém je nyní spárován a připraven k polohování


Relevantní pro následující produkty:

Montáž systému samostatného pohonu s masážními motory

Montáž systému samostatného pohonu s masážními motory

Součásti systému:
Samostatný pohon (pohony)
Masážní motor (motory)
1× spínaný zdroj
1× kontrolbox CBH Advanced
1× ruční ovládání Bluetooth®
1× adaptér Bluetooth®

  1. Jednotlivé pohony připojte ke kanálům 1–2, například pro polohování zad a nohou
  2. Ke kanálům 3A a 3B připojte masážní motory
  3. Ke kontrolboxu CBH Advanced připojte 2pólový DC kabel
  4. Druhý konec kabelu připojte ke zdroji SMPS a připojte napájecí kabel
  5. Zajistěte připojení k elektrické síti
  6. Bluetooth® adaptér připojte ke kontrolboxu CBH Advanced
  7. Spárujte ruční ovládání
  8. Systém je nyní spárován a připraven k použití


Relevantní pro následující produkty:

Spárování aplikace Bed Control™ s polohovatelným dvoulůžkem se systémem TD4/TD5

  1. Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a postupujte podle pokynů.
  2. Jako typ lůžka zvolte položku „Double bed“ (dvoulůžko).
  3. Na 60 sekund odpojte jedno lůžko od napájení a znovu jej připojte.
  4. Kontrolka blikající pod lůžkem signalizuje režim párování – dlouhé bliknutí znamená úspěšné spárování.
  5. Na 60 sekund odpojte druhé lůžko od napájení a znovu jej připojte.
  6. Zadejte názvy obou lůžek.
  7. Zvolte počet motorů. Pokud lze nastavovat oblasti nohou + zadní části lůžek, jsou k dispozici dva motory. Jestliže lze provádět další nastavení, máte 3 nebo 4 motory.
  8. Chcete-li lůžko polohovat, klepněte na část, kterou chcete upravit a použijte šipky. Posouváním po stranách u názvů lůžek zvolte, které lůžko chcete ovládat.


Relevantní pro následující produkty:

Spárování aplikace Bed Control™ s polohovatelným jednolůžkem se systémem TD4/TD5

  1. Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a postupujte podle pokynů.
  2. Jako typ lůžka zvolte položku Zvolte „Single bed“ (jednolůžko).
  3. Lůžko na 60 sekund odpojte od napájení a znovu jej připojte.
  4. Kontrolka blikající pod lůžkem signalizuje režim párování – dlouhé bliknutí znamená úspěšné spárování.
  5. Zadejte název lůžka.
  6. Zvolte počet motorů. Pokud lze nastavovat oblast nohou + zadní část lůžka, jsou k dispozici dva motory. Můžete-li provádět další nastavení, máte 3 nebo 4 motory.
  7. Chcete-li lůžko polohovat, klepněte na část, kterou chcete upravit a použijte šipky.


Relevantní pro následující produkty:

Spárování aplikace Bed Control™ s polohovatelným synchronizovaným dvoulůžkem se systémem TD4/TD5 Advanced

Upozorňujeme, že toto řešení vyžaduje kabelové připojení mezi dvěma motory TD4 nebo TD5 Advanced.

  1. Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a postupujte podle pokynů.
  2. Jako typ lůžka zvolte položku „Double bed – synchronised“ (dvoulůžko – synchronizované).
  3. Lůžko na 60 sekund odpojte od napájení a znovu jej připojte.
  4. Kontrolka blikající pod lůžkem signalizuje režim párování – dlouhé bliknutí znamená úspěšné spárování.
  5. Zadejte název lůžka.
  6. Zvolte počet motorů. Pokud lze nastavovat oblast nohou + zadní část lůžka, jsou k dispozici dva motory. Můžete-li provádět další nastavení, máte 3 nebo 4 motory.
  7. Chcete-li lůžko polohovat, klepněte na část, kterou chcete upravit a použijte šipky.


Relevantní pro následující produkty:

Sběrnice CAN – jak zjistit, kterou verzi sběrnice CAN používáte

Společnost LINAK® v současné době dodává pohony se dvěma různými softwarovými verzemi sběrnice CAN – v1.x nebo v3.x.

Určete verzi pohonu pomocí softwaru LINAK BusLink
Připojte pohon k softwaru BusLink a zjistěte správnou verzi softwaru. Po připojení pohonu přejděte na kartu „Connection Information“ (informace o připojení). V níže uvedeném příkladu je uveden pohon LA36 se sběrnicí CAN verze 3.0.

Další informace naleznete v uživatelské příručce ke sběrnici CAN v kapitole BusLink service interface.

BusLink verze 3.0
 
 

Jaký je rozdíl mezi verzí 1.x a 3.x?
U sběrnice CAN v3.0 jsme zavedli několik nových funkcí – např. hardwarové adresování, dynamické nastavení rychlosti, příkazy soft start/stop a zvýšenou kompatibilitu (125 kb/s, 250 kb/s, 500 kb/s a Autobaud).
Všimněte si prosím, že funkce soft start/stop nyní vyžaduje definování v příkazu sběrnice CAN (ve verzi 3.x). Zůstane-li nastavena na hodnotu 0, k žádnému plynulému nástupu nedojde. Při nastavení na hodnotu 251 se použije předdefinované tovární nastavení pohonu. Jakékoli číslo mezi těmito hodnotami vyjadřuje nastavení času náběhu funkce.

Další informace naleznete v kapitole Communication (komunikace) v uživatelské příručce ke sběrnici CAN.

Rychlý průvodce k softwaru BusLink
Kliknutím na ikonu BusLink vyhledáte průvodce používáním programu BusLink pro váš pohon.
Logo BusLink


Relevantní pro následující produkty:

Vytvoření systému kombinujícího pohony TD4 Advanced a kontrolboxy CBH Advanced

Vytvořte systém kombinující pohony TD4 Advanced a kontrolboxy CBH Advanced

Součásti systému:
1× pohon TD4 Advanced
1× spínaný zdroj
1× kontrolbox CBH Advanced
1× dvoupólový DC kabel
1× sériový kabel
1× ruční ovládání Bluetooth®
Samostatný pohon (pohony)
2× šroub

  1. Kontrolbox CBH Advanced umístěte na pohon TD4 Advanced a upevněte jej dvěma šrouby
  2. Sériový kabel připojte k pohonu TD4 Advanced a ke kanálu A1 kontrolboxu CBH Advanced
  3. Dvoupólový DC kabel připojte k pohonu TD4 Advanced a ke kanálu DC kontrolboxu CBH Advanced
  4. K systému TD4 Advanced připojte zdroj SMPS
  5. Ke kanálům 1 a 2 připojte samostatné pohony k polohování (například opěradla a opěrky chodidel).
  6. V případě potřeby připojte ke kanálům 3A a 3B masážní motory
  7. Připojte k elektrické síti
  8. Spárujte ruční ovládání (stiskněte současně dvě horní tlačítka)
  9. Systém je nyní spárován a připraven k polohování


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – ukládání oblíbených poloh

Uložte si aktuální polohu
Stiskněte tlačítko s hvězdičkou. Zvolte možnost „save“ (uložit). Poloha je uložena a zobrazuje se na tlačítku.

Uložte až 4 oblíbené polohy
Přesuňte stůl do oblíbené výšky (použitím šipek v aplikaci nebo na ovládacím panelu). Uložte polohu.

Pojezd do oblíbené polohy
Stiskněte a přidržte tlačítko paměti, až dosáhnete uložené polohy.

Automatický pojezd a oblíbené polohy
(Jestliže je váš ovládací panel vybaven funkcí automatického pojezdu a funkce je aktivována)
Stačí jednou stisknout tlačítko oblíbené polohy. Stůl automaticky přejede do zvolené polohy.

Změna oblíbených poloh
Přejděte na stránku nastavení. Zvolte možnost „změna oblíbených poloh“. Klepněte na polohu, kterou chcete změnit. Nastavte výšku a klepněte na „Save position“ (uložit polohu).


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – lze kombinovat používání aplikace ve více zařízeních současně?

Ne. Panel DPG nabízí pouze jedno připojení rozhraním Bluetooth®. K panelu DPG lze tedy připojit najednou pouze jedno zařízení. Zařízení (mobilní telefon nebo počítač), jež se poprvé propojí s panelem DPG, bude zařízením, v němž lze aplikaci používat.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – procházení nabídky nastavení

Změna oblíbených poloh
Přepište stávající oblíbené polohy nebo uložte nové.

Způsoby připomínání
Zvolte, jak chcete být upozorňováni na změnu polohy. Kliknutím na tlačítka aktivujte/deaktivujte automaticky otevíraná upozornění (pro mobilní zařízení) nebo funkce světelné signalizace (pro ovládací panel).

Nastavte název stolu
Chcete-li stůl snadno najít a připojit se k němu, přiřaďte mu název. Zadejte název stolu. Vraťte se do nabídky k uložení.

Nastavte výšku stolu
Zobrazuje-li se výška vašeho stolu nesprávně, můžete ji ručně opravit. Můžete také přepínat mezi cm a palci.

Používám jen tento stůl
Chcete-li používat svá osobní nastavení u více stolů, zvolte možnost „no“ (ne). Další stoly pak automaticky použijí vaše osobní nastavení z aplikace.

Automatický pojezd
Ovládací panely využívající funkci Automatický pojezd (pouze „plné verze“) mohou funkci automatického pojezdu využít k přepínání mezi oblíbenými polohami.

Nastavení jazyka
Vyberte požadovaný jazyk aplikace.

Výhody změny polohy
Přečtěte si více o prospěšnosti střídání poloh vsedě a vestoje.

Podmínky a ujednání
Přečtěte si podmínky a ujednání k aplikaci.

Informace o aplikaci
Přečtěte si více informací o aplikaci a jejích funkcích. Kliknutím na odkazy získáte více informací o produktu, vysvětlení k používání stolu a přístup k podpoře.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – aktivace a používání automatického pojezdu

Pokud je váš ovládací panel vybaven funkcí automatického pojezdu (pouze „plné verze“), můžete ji v aplikaci aktivovat.

Aktivace funkce automatického pojezdu
Přejděte do „Nastavení“. Zvolte možnost „Automatic Drive“ (automatický pojezd).

Stiskněte přepínače pro směr nahoru či dolů a přijměte podmínky používání.

Využijte funkci automatického pojezdu
Přejděte do části „control” (ovládání) a vyberte oblíbenou polohu. 
Jestliže byly uloženy 2 či více oblíbených poloh, stůl může mezi nimi automaticky přejíždět.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – propojení adaptéru Bluetooth s aplikací

Ke kontrolboxu připojte adaptér Bluetooth® (BLE2LIN) i.

Adaptér začne modře blikat.

Spusťte staženou aplikaci Desk Control™ a proveďte propojení se stolem.

Při vyhledávání stolu nahlédněte do seznamu „Desks nearby“ (stoly poblíž) v aplikaci.

Postupujte podle pokynů v aplikaci.

Úvodní pokyny


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – jak začít

Ve svém mobilním zařízení zapněte funkci Bluetooth®. Spusťte aplikaci Desk Control™. Zvolte stůl a klepněte na „connect“ (připojit).

Chcete-li stůl nastavit ručně, stiskněte a přidržte tlačítko s šipkou nahoru nebo dolů.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – nastavení cílů a aktivace oznámení s připomenutím změny polohy

Nastavte si cíle pro polohu vstoje
Přejděte do části „You“ (vy) a zvolte cíl. Vyberte si jedno ze 3 předdefinovaných nastavení sezení/stání nebo definujte vlastní.

Nastavení individuálních cílů
V části „your goal“ (váš cíl) klepněte na tlačítko nastavení. K nastavení časových intervalů stání a sezení použijte šipky. Chcete-li nastavení uložit, klepněte na „done“ (hotovo) a potom na „save“ (uložit).

Zvolte formu příjmu oznámení s připomenutím
Dostávejte automaticky otevíraná připomenutí ve svém mobilním zařízení nebo prostřednictvím světelné signalizace na ovládacím panelu.

Přejděte do části „Settings“ (nastavení). Zvolte možnost „Ways to be reminded“ (způsoby připomínání). Klepnutím na tlačítka aktivujte/deaktivujte upozornění.
Chcete vidět příklad, klepněte na „Try it out“ (vyzkoušet).


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – nedaří se mi najít aplikaci Desk Control ve Windows Store. Proč?

Aplikace Desk Control pro Windows je v obchodě Microsoft k dispozici pouze pro systém Windows 10. Máte-li starší verzi systému Windows, nemůžete si aplikaci Desk Control stáhnout.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – stůl pojíždí jen o několik centimetrů a pak se zastaví. Proč?

Ovladač Bluetooth® může být zastaralý. Ujistěte se, zda máte v počítači nainstalován nejnovější ovladač Bluetooth .


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – jaký je rozdíl mezi připojením typu „vlastník“ a připojením typu „host“?

Rozdíl spočívá v místě uložení vašich osobních nastavení a v možnosti, zda se ke stolu znovu automaticky připojíte.

Pokud se připojíte jako „Vlastník“, připomínání a oblíbená nastavení se uloží do ovladače DPG. Aplikace se k danému stolu automaticky připojí, jakmile se k němu přiblížíte, a po celý den bude zaznamenávat statistické údaje o stání/sezení.

Připojíte-li se jako „host“, připomínání a oblíbená nastavení se uloží do aplikace v chytrém zařízení/počítači, aby se po propojení se stolem projevila v ovladači DPG. Aplikaci musíte s pracovním stolem každé ráno spárovat. Po zbytek dne se bude aplikace ke stolu automaticky připojovat, odesílat notifikace změny polohy a zaznamenávat údaje o sezení /stání.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – kdo má k datům přístup a může je využívat?

Přístup k datům je možný pouze ve vašem zařízení. Společnost LINAK nepřistupuje k žádným datům zadaným v aplikaci (oblíbené pozice, výška, hmotnost, pohlaví) a data shromážděná aplikací (statistiky) nijak nevyužívá.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – kdo vlastní data zadaná do aplikace či data shromážděná aplikací?

Vlastníkem všech zadaných dat i dat shromážděných aplikací je uživatel. Chcete-li všechna data smazat, odstraňte aplikaci. Přejděte do nastavení zařízení a aplikaci odstraňte. Jestliže aplikaci znovu nainstalujete, musíte ji se stolem opět spárovat, abyste mohli stůl pomocí aplikace ovládat.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – proč nelze stůl pomocí aplikace ovládat?

Aplikaci můžete použít, pokud je váš stůl vybaven rozhraním Bluetooth®. Připojení Bluetooth provedete prostřednictvím ovládacího panelu DPG s funkcí připomínání (všechny verze aplikace) nebo prostřednictvím adaptéru BLE2LIN (iOS, Android a Windows 10). Pokud máte panel DPG bez funkce Bluetooth, nemůžete aplikaci používat.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – bude aplikace shromažďovat data i pokud nejsem u stolu?

Aplikace detekuje, zda je chytré zařízení/počítač v dostatečné blízkosti stolu, aby se k němu mohla připojit. Aplikace bude shromažďovat data, pokud je mezi chytrým zařízením/počítačem a stolem navázáno spojení, přestože nejste právě u stolu.

Dokud je počítač v dosahu připojení rozhraní Bluetooth® panelu DPG a jste přihlášeni k počítači, bude se doba stání započítávat. Pokud je počítač v pohotovostním režimu nebo má uzamknutou obrazovku, doba stání se nezapočítává.


Relevantní pro následující produkty:

Aplikace Desk Control™ – připomene mi aplikace vstát od stolu, i když u něj nejsem?

Aplikace detekuje, zda je chytré zařízení/počítač v dostatečné blízkosti stolu, aby se k němu mohla připojit. Aplikace bude posílat notifikace pouze v případě navázaného spojení mezi aplikací a pracovním stolem.


Relevantní pro následující produkty:

Desk Frame 1: Montáž kancelářského stolu

Desk Frame 1: Montáž kancelářského stolu
Zjistěte, jak snadno se montuje rám kancelářského stolu s řešením LINAK® Desk Frame 1. 

Řešení představuje sadu tří předem připravených balení obsahujících vše potřebné k montáži rámu kancelářského stolu: Kick & Click™ (horní rám), DL SetPack (obsahuje dva zvedací sloupky, ovládací panel, kontrolbox a kabely) a sada DL Feet.

 


Relevantní pro následující produkty:

Čištění ovládacího panelu

Sledujte toto krátké instruktážním video a naučte se snadno čistit ovládací panel/spínač LINAK. Postup čištění, jaké čisticí prostředky použít a čemu je třeba věnovat pozornost.

Ovládací panel čistěte měkkou navlhčenou tkaninou. Můžete použít univerzální čisticí prostředky.

K dezinfekci ovládacího panelu použijte 70procentní isopropylalkohol ve formě vlhčených ubrousků nebo malým množstvím přípravku navlhčete měkkou tkaninu.

Varování
Ovládací panel není utěsněnou jednotkou a uvnitř se nachází elektronika. Proniknou-li do dovnitř kapaliny nebo vlhkost, může dojít k poškození desky plošných spojů a zničení ovládacího panelu.

Dejte prosím pozor:

  • Zabraňte vniknutí vlhkosti do jakýchkoli otvorů, neboť by mohlo dojít k poškození desky s plošnými spoji v ovládacím panelu.
  • Nestříkejte čisticí ani dezinfekční prostředky přímo na ovládací panel, aby nedošlo k proniknutí vlhkosti do otvorů a poškození desky plošných spojů v ovládacím panelu.
  • Čisticí a dezinfekční prostředky nesmí být silně alkalické ani kyselé (hodnota pH musí být 6 až 8) a nesmí obsahovat bělidla či chlór.
  • Jako čisticí prostředek nepoužívejte gel k dezinfekci rukou

Zásadité a kyselé čisticí prostředky mohou v průběhu času kryt rozkládat. Na tlačítkách ovládacího panelu se může usazovat gel k dezinfekci rukou. Časem se mohou tlačítka začít zasekávat nebo nemusí fungovat správně.


Relevantní pro následující produkty:

Na displeji se namísto výšky zobrazuje kód chyby „E01“.

Stůl nelze zvedat, dokud nebude inicializován.

Jestliže se na displeji zobrazí kód chyby „E01“, stůl nebyl inicializován.

Inicializace stolu:

  1. Stiskněte tlačítko pro pohyb dolů a sjeďte se stolem zcela dolů. Tlačítko držte dokud se stůl nepřestane pohybovat.
  2. Znovu stiskněte tlačítko pro pohyb dolů a držte jej, dokud se stůl nepřestane pohybovat. Nyní lze stůl zvednout.


Relevantní pro následující produkty:

Ovládací panel DPG1M – inicializace a nastavení pracovního stolu

Chcete-li provést inicializaci stolu, sjeďte stisknutím a přidržením naklopeného ovladače dolů, dokud nebude pohyb dokončen.

Nastavení výšky stolu provedete naklopením panelu dolů pro pojezd směrem dolů nebo naklopením nahoru pro pojezd vzhůru.


Relevantní pro následující produkty:

Ovládací panel DPG1M – spárování s aplikací

2 sekundy přidržte stisknuté tlačítko funkce Bluetooth®
Kontrolka LED se rozbliká modrou barvou.

Spusťte staženou aplikaci a proveďte propojení se stolem.
Vyhledejte svůj stůl v seznamu „Desks nearby“ (stoly poblíž).

Po propojení se LED signalizace rozbliká modrou barvou.

Postupujte podle pokynů v aplikaci.


Relevantní pro následující produkty:

Ovládací panel DPG1M – resetování ovládacího panelu

Existují tři možnosti resetování:

  1. Resetování pamětí polohy
    Stiskněte a 8 sekund přidržte tlačítko „hvězdičky“, až se signalizace LED rozbliká červenou barvou.
  2. Resetování světelné signalizace LED
    Stiskněte a 8 sekund přidržte tlačítko „zvonku, až se signalizace LED rozbliká červenou barvou.
  3. Obnovení továrního nastavení
    Stiskněte a 8 sekund přidržte tlačítka „zvonku“ a „hvězdičky“, až se signalizace LED rozbliká červenou barvou.
 


Relevantní pro následující produkty:

Ovládací panel DPG1M – využití paměti a automatického pojezdu

Chcete-li paměť polohy uložit, přejeďte do požadované polohy.
Stiskněte a 2 sekundy přidržte stisknuté tlačítko s „hvězdičkou“.
Po uložení polohy LED zabliká a zůstane svítit.

Naklopením a přidržením přejeďte polohy v paměti.

Automatický pojezd mezi dvěma polohami v paměti
(Pokud ovládací panel automatický pojezd umožňuje)

Aktivujte automatický pojezd v aplikaci Desk Control™.
Dvakrát klepněte na panel stolu ve směru požadovaného pojezdu.
Stůl automaticky přejede do uložené polohy.

Chcete-li všechny paměti polohy resetovat, stiskněte tlačítko s „hvězdičkou“ a přidržte jej 8 sekund stisknuté, až proužek červeně zabliká.

 


Relevantní pro následující produkty:

Ovládací panel DPG1M – využití připomínání světelnou signalizací LED

Světlo vám připomene, kdy je třeba vstát od stolu. 

Zelená = OK
Oranžová = je čas vstát

Nastavte si individuální cíle nebo upozorňování deaktivujte
Při výchozím nastavení přichází upozornění po 55 minutách sezení.

Nastavte si cíl
Interval 1: Připomenutí po 55 minutách sezení
Interval 2: Připomenutí po 50 minutách sezení
Interval 3: Připomenutí po 45 minutách sezení
Interval 4: Deaktivujte připomínání

Interval můžete změnit stisknutím tlačítka se „zvonkem“.

Resetování signalizace LED
Stiskněte a 8 sekund přidržte tlačítko „zvonku", až se signalizace LED rozbliká červenou barvou.

 


Relevantní pro následující produkty:

DP1C a DPT – výška na displeji je nesprávná

Změňte údaj na displeji na správnou výšku stolu podle postupu představeného ve videu nebo podle níže popsaného postupu.

Nastavení výšky stolu (ovladače DP1C a DPT)

Změřte výšku stolu od podlahy po horní plochu.

  1. Stiskněte a přidržte tlačítko „S“, až se na displeji zobrazí „S“.
  2. Se stisknutým tlačítkem „S“ nastavte tlačítky pro pohyb nahoru a dolů správnou výšku.


Relevantní pro následující produkty:

DPF1C – výška na displeji je nesprávná

Změňte údaj na displeji na správnou výšku stolu podle postupu představeného ve videu nebo podle níže uvedeného postupu.

Nastavení výšky stolu

Změřte výšku stolu od podlahy po horní plochu.

Nastavte výšku stolu

  1. Stiskněte současně tlačítka pro pohyb nahoru a dolů.
  2. Na displeji se zobrazí údaj.
  3. Tlačítky pro pohyb nahoru a dolů údaj změňte na správnou výšku.


Relevantní pro následující produkty:

DPG – inicializace a nastavení pracovního stolu

Chcete-li provést inicializaci stolu, sjeďte stisknutím a přidržením naklopeného ovladače dolů, dokud nebude pohyb dokončen.

Nastavení výšky stolu provedete naklopením panelu dolů k pojezdu směrem dolů nebo naklopením nahoru k pojezdu vzhůru.


Relevantní pro následující produkty:

DPG – spárování s aplikací

Dvě sekundy přidržte stisknuté tlačítko Bluetooth®. Světelný proužek se rozbliká modrou barvou. Na displeji se zobrazí ID stolu.

Spusťte staženou aplikaci a proveďte propojení se stolem. Vyhledejte správné ID v seznamu „Desks nearby“ (stoly poblíž). 

Postupujte podle pokynů v aplikaci.


Relevantní pro následující produkty:

DPG – nastavení až čtyř pamětí polohy a resetování paměti

Panel DPG s displejem má celkem čtyři paměti polohy. 

Přejeďte do požadované výšky stolu a přepínáním tlačítka s „hvězdičkou“ zvolte na displeji hodnotu „hvězdička 3“ nebo „hvězdička 4“. Uvolněte tlačítko. 

Chcete-li polohu uložit, stiskněte a dvě sekundy přidržte stisknuté tlačítko s „hvězdičkou“. Po uložení polohy světelný proužek zabliká a zůstane svítit.

Chcete-li všechny paměti polohy resetovat, stiskněte tlačítko s „hvězdičkou“ a přidržte jej osm sekund stisknuté, až proužek červeně zabliká.


Relevantní pro následující produkty:

DPG – používání paměti

Chcete-li paměť polohy uložit, přejeďte do požadované polohy.
Stiskněte a dvě sekundy přidržte stisknuté tlačítko s „hvězdičkou“. 
Po uložení polohy světelný proužek zabliká a zůstane svítit.

Naklopením a přidržením přejeďte polohy v paměti.

Jestliže panel DPG podporuje automatický chod, klepněte na panel DPG dvakrát ve směru požadovaného pojezdu. Panel DPG zastaví pojezd v první uložené poloze vybraného směru. 

 


Relevantní pro následující produkty:

DPG – signalizace světelného proužku

Světelný proužek vám připomene, kdy je třeba vstát od stolu. 
Zelená = ok 
Oranžová = je čas vstát

Výchozí nastavení je 55 minut vsedě. 
Interval zobrazíte stisknutím tlačítka se „zvonkem“.
 
Změna intervalu a volba „OFF“ (vyp.). 

Interval změníte přepínáním mezi čtyřmi následujícími nastaveními.

Interval 1: Připomenutí po 55 minutách sezení

Interval 2: Připomenutí po 50 minutách sezení

Interval 3: Připomenutí po 45 minutách sezení

Interval 4: OFF – vypnutí funkce

Resetování signalizace světelného proužku.

Resetování signalizace světelného proužku provedete stisknutím a přidržením tlačítka se „zvonkem“ na osm sekund, až světlo červeně zabliká. 


Relevantní pro následující produkty:

DPG – možnosti resetování

Existují tři možnosti resetování:

  • Resetování pamětí polohy
  • Resetování signalizace světelného proužku
  • Obnovení továrního nastavení

Chcete-li všechny paměti polohy resetovat, stiskněte tlačítko s „hvězdičkou“ a přidržte jej osm sekund stisknuté, až proužek červeně zabliká.

Resetování signalizace světelného proužku provedete stisknutím a přidržením tlačítka se „zvonkem“ na osm sekund, až světlo červeně zabliká.

Tovární nastavení: 
Jestliže se chcete vrátit k továrnímu nastavení, stiskněte tlačítko se „zvonkem“ a tlačítko s „hvězdičkou“ a přidržte tlačítka osm sekund stisknutá, až proužek červeně zabliká.


Relevantní pro následující produkty:

DPG – nastavení správné výšky stolu. Změna mezi palci a cm.

Nastavení správné výšky stolu: 
Jestliže výška zobrazená na displeji není skutečnou výškou stolu, můžete hodnotu opravit.

Změřte výšku stolu od podlahy po horní plochu desky. Stiskněte tlačítko se „zvonkem“ a tlačítko Bluetooth®  přidržte je stisknutá pět sekund. Až se displej rozbliká, naklopte panel nahoru (pokud je hodnota příliš nízká) nebo dolů (pokud je příliš vysoká). 

Změna mezi cm a palci:
Změnu jednotek mezi cm a palci provedete současným stisknutím tlačítka s „hvězdičkou“ a tlačítka Bluetooth® s jejich přidržením po dobu pěti sekund. Až se displej rozbliká, změňte jednotky naklopením panelu nahoru nebo dolů.


Relevantní pro následující produkty:

Nalezení správné aplikace pro polohovatelná lůžka

Nalezení správné aplikace pro polohovatelná lůžka
Aplikace Bed Control je k dispozici v obchodech App Store a Google Play. Správná aplikace pro polohovatelná lůžka LINAK se nazývá „Bed Control“ a je opatřena následující ikonou.


Stáhněte si aplikaci Bed Control pro systém iOS.
Služba Apple Store

Stáhněte si aplikaci Bed Control pro systém Android.
Služba Google Play


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Uložení zkratek

Uložení zkratek v ovladači HC40 Advanced

  1. Vstupte do nabídky „MY BED“ (moje lůžko)
  2. Přejděte na položku „SHORTCUT“ (zkratka) a stiskněte tlačítko ZVOLIT.
  3. Zvolte jednu ze tří zkratek a stiskněte tlačítko ZVOLIT.
  4. Vyberte funkci, kterou chcete naprogramovat ke zvolené zkratce, a stiskněte tlačítko ZVOLIT.
  5. Zkratka je naprogramovaná a přístupná na hlavní obrazovce.

Chcete-li získat další informace o řadě HC40, navštivte webovou adresu: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Obnovení továrního nastavení ručního ovládání

Zjistěte, jak provést obnovení továrního nastavení jednotky HC40 Advanced pro komfortní lůžka.

  1. Vstupte do nabídky „MY BED“ (moje lůžko)
  2. Přejděte na položku „ABOUT“ (informace) a stiskněte tlačítko ZVOLIT.
  3. Stiskněte „RESET“ (resetovat).
  4. Akci potvrďte stisknutím „YES“ (ano).
  5. Ovladač HC40 se restartuje a nastavení se obnoví na tovární hodnoty

Chcete-li získat další informace o řadě HC40, navštivte webovou adresu: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Jak začít

Jak začít používat ovladač HC40 TWIST™ Advanced a HC40 FRAME™ Advanced

Nastavení času:

  1. Tlačítkem NAHORU a DOLŮ nastavte hodiny.
  2. Šipkami VLEVO a VPRAVO zvolte minuty a tlačítky NAHORU a DOLŮ nastavte hodnotu.
  3. Stiskněte „SAVE“ (uložit).

Nastavení dne:

  1. Šipkami VLEVO a VPRAVO procházejte dny.
  2. Stiskněte „SAVE“ (uložit).

Otevře se hlavní obrazovka. Zobrazí-li se na displeji šipky, můžete pokračovat.

V opačném případě nastavte lůžko do režimu párování zapnutím napájení systému a současným stisknutím dvou horních tlačítek.

Chcete-li získat další informace o řadě HC40, navštivte webovou adresu: www.linak.com/HC40.


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Ukládání oblíbených poloh

Ukládání oblíbených poloh do ovladače HC40 TWIST™ Advanced a HC40 FRAME™ Advanced

  1. Nastavte lůžko do požadované polohy.
  2. Přejděte na obrazovku „SAVE FAVOURITE“ (uložit oblíbené) a stiskněte „SAVE“ (uložit).
  3. Zvolte jednu z poloh a stiskněte „SAVE“ (uložit).
  4. Aktuální poloha je uložena a zobrazí se při procházení hlavní nabídky.

Chcete-li získat další informace o řadě HC40, navštivte webovou adresu: www.linak.com/HC40.


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Jak zařízení používat

Používání a procházení nabídek ručního ovládání HC40 Advanced.

Ovladač HC40 obsahuje tlačítko s pěti funkcemi: Má čtyři šipky a tlačítko ZVOLIT. Tlačítka slouží k procházení či posouvání nabídky a k potvrzování výběru tlačítkem ZVOLIT.

Tečky na straně displeje indikují možnosti po stranách.

Tlačítka v horní řadě odkazují na text na displeji.

Polohování lůžka se provádí šipkami NAHORU a DOLŮ na obrazovce.

Šipkami VPRAVO a VLEVO přejdete k dalším možnostem: Nabídka „FAVOURITE POSITIONS“ (oblíbené polohy), „MASSAGE“ (masáž) a „MY BED“ (moje lůžko).

Chcete-li získat další informace o řadě HC40, navštivte webovou adresu: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Ovládání funkce masáže

Pozor!
Funkce masáže s příslušnými nabídkami jsou k dispozici pouze v systémech podporující funkce masáže.

Naučte se nastavovat funkce masáže ručním ovládáním HC40 FRAME™ Advanced a HC40 TWIST™ Advanced pro polohovatelná komfortní lůžka.

Nabídka masáže je k dispozici na přední obrazovce. K procházení nabídky jednoduše použijte tlačítka se šipkami a vyhledejte zobrazení funkcí masáže. Obrazovky mají názvy „Massage back“ (masáž zad) a „Massage leg“ (masáž nohou).

Možnosti nastavení na obrazovce funkcí masáže:

Nastavení časovače

  1. Stisknutím levého tlačítka v horním řádku nastavíte časovač doby trvání masáže.
  2. Tlačítky „nahoru“ a „dolů“ nastavte minuty
  3. Stisknutím pravého tlačítka v horní řadě volbu uložte a spusťte masáž

Změna režimu masáže

  1. Stisknutím tlačítka uprostřed v horním řádku změníte režim masáže
  2. Zobrazí se zelený kroužek a režim masáže se změní
  3. Opakováním tohoto kroku můžete přepínat mezi dostupnými režimy.

Zapnutí/vypnutí masáže

  1. Funkci masáže zapnete nebo vypnete stisknutím pravého tlačítka v horní řadě.

Nastavení intenzity

  1. Intenzitu masáže zvýšíte stisknutím tlačítka „nahoru“.
  2. Tlačítkem „dolů“ intenzitu masáže snížíte.

Další informace o řadě HC40 naleznete na webové adrese: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Aktivace/deaktivace dětské pojistky

Zjistěte, jak aktivovat/deaktivovat dětskou pojistku na ovladači HC40 FRAME™ Advanced a HC40 TWIST™ Advanced.

Uchopte ruční ovládání a stisknutím libovolného tlačítka aktivujte obrazovku.

Aktivace dětské pojistky

  1. V nabídce „My bed“ (moje lůžko) zvýrazněte položku „Child lock“ (dětská pojistka).
  2. Stiskněte tlačítko „Select“ (vybrat).
  3. Stisknutím výběru aktivujete dětskou pojistku
  4.  O dalším postupu vás bude informovat oznámení.
  5. Potvrďte svou volbu. Barva ikony se změní na zelenou a stav „On“ (zap.).

Aktivní stav dětské pojistky signalizuje ikona „zámku“ v horní části spořiče obrazovky.

Odemknutí ručního ovládání

  1. Pokud je ruční ovládání uzamčeno, jakékoli stisknutí tlačítka se zamčeným spořičem obrazovky spustí průvodce s vysvětlením postupu.
  2. Současně stiskněte  a 3 sekundy přidržte tlačítka „Left“ (vlevo) a „Right“ (vpravo).
  3. Ruční ovládání je nyní odemčeno a po určité době nečinnosti se opět uzamkne.

Chcete-li dětskou pojistku vypnout, opakujte výše uvedený postup „aktivace dětské pojistky“.

Další informace o řadě HC40 naleznete na webové adrese: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Postup při zadávání jména a získávání upozornění

Naučte se zadat jméno a získávat oznámení v ručním ovládání HC40 FRAME™ Advanced a HC40 TWIST™ Advanced pro komfortní lůžka.

Uchopte ruční ovládání a stisknutím libovolného tlačítka aktivujte obrazovku.

  1. Vstupte do nabídky „My bed“ (moje lůžko).
  2. Stisknutím tlačítka „Select“ (vybrat) zvolte panel „Me“ (já).
  3. Stisknutím třetího tlačítka v horním řádku zadejte jméno
  4. Pomocí tlačítek s šipkami „Left“ (vlevo) a „Right“ (vpravo) procházejte znaky abecedy. 
  5. Stisknutím prvního tlačítka v horním řádku provedete odstranění znaku.
  6. Stisknutím druhého tlačítka v horním řádku zadáte mezeru mezi znaky.
  7. Stisknutím třetího tlačítka v horním řádku jméno uložíte.
  8. Výsledek: Ovladač HC40 odesílá uživateli notifikace v určitých intervalech a poskytuje tak osobní přístup. 

Další informace o řadě HC40 naleznete na webové adrese: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Nastavení a vypnutí tichého budíku

Pozor!
Nabídka alarmu je k dispozici pouze v systémech s funkcí masáže. Po spuštění alarmu se rozběhnou masážní motory a zajistí tiché buzení.

Naučte se nastavit tichý alarm v ručním ovládání HC40 FRAME™ Advanced a HC40 TWIST™ Advanced pro polohovatelná komfortní lůžka.

Nastavení budíku:
Uchopte ruční ovládání a stisknutím libovolného tlačítka aktivujte obrazovku.

  1. Vstupte do nabídky „My bed“ (moje lůžko).
  2. Pomocí tlačítek nahoru a dolů vyhledejte nabídku „Alarms“ (budíky)
  3. Nabídka budíků obsahuje ve výchozím nastavení tři položky
  4. Zvolte budík, který chcete aktivovat. Stisknutím tlačítka „select“ (vybrat) aktivujte budík. Ikona se změní na zelenou a zobrazí se symbol budíku
  5. Stisknutím prostředního tlačítka v horním řádku upravte přesné načasování, kdy se má budík spustit
  6. Pomocí tlačítek nahoru a dolů nastavte čas
  7. Čas uložíte stisknutím třetího tlačítka v horním řádku
  8. Budík je nastaven

Vypnutí budíku
Po vypnutí budíku se masážní motory spouští v posledním nastavení a na obrazovce se zobrazí zvonek.

  1. Vypnutí budíku: Stiskněte třetí tlačítko v horním řádku.

Další informace o řadě HC40 naleznete na webové adrese: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 Advanced: Zapnutí a vypnutí funkce svítilny

Zjistěte, jak zapnout/vypnout svítilnu na zadní straně ovladače HC40 FRAME™ Advanced  a HC40 TWIST™ Advanced.

  1. Uchopte ruční ovládání a stisknutím libovolného tlačítka aktivujte obrazovku.
  2. Svítilnu můžete zapnout přímo na jakékoli aktivní obrazovce.
  3. Dvojím zatřesením ručním ovládáním do stran světlo zapnete.
  4. Chcete-li zhasnout, zatřeste ručním ovládáním jednoduše znovu dvakrát do stran.

Další informace o řadě HC40 naleznete na webové adrese: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 FRAME™: Výměna baterií

Zjistěte, jak vyměnit baterie v ručním ovládání HC40 FRAME™

  1. Stisknutím tlačítka umístěného v oválném oblouku otevřete víčko prostoru pro baterie.
  2. Víčko prostoru pro baterie povyskočí nahoru a můžete jej snadno sejmout.
  3. Nyní můžete vyměnit 2 baterie typu AAA.
  4. Víčko nasaďte zpět vložením spodní části na místo a stisknutím „šipky dolů“.

Chcete-li získat další informace o řadě HC40, navštivte webovou adresu: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

HC40 TWIST™: Výměna baterií

Zjistěte, jak vyměnit baterie v ručním ovládání HC40 TWIST™ pro komfortní lůžka se systémy LINAK.

  1. Posunutím směrem dolů otevřete víčko prostoru pro baterie.
  2. Pocítíte uvolnění víčka a můžete jej snadno sejmout.
  3. Nyní lze vyměnit dvě baterie typu AAA.
  4. Víčko nasaďte zpět o něco níže pod displej a posunutím nahoru jej zajistěte.

Další informace o řadě HC40 naleznete na webové adrese: www.linak.com/HC40


Relevantní pro následující produkty:

Jak si mohu stůl přizpůsobit?

Naše zvedací sloupky nabízejí konstruktérům značnou svobodu designu díky široké nabídce profilů a barev.

Přečtěte si více o přizpůsobených možnostech.

Jak se elektrické stoly k sezení/stání nastavují?

Společnost LINAK nabízí širokou škálu možností ovládání vyhovujících různým potřebám a aplikacím:

  • Klasický ovladač: DP, DP1 CS
    Klasické ovládací prvky štíhlého vzhledu s klasickými tlačítky pojezdu nahoru/dolů a možnostmi ukládání několika poloh do paměti jsou namontovány pod stolovou deskou.
  • Jednoduché ovládací panely: DPA, DPB, DPG, DPH
    Jednoduché ovládací prvky najdete na diskrétních ovládacích panelech montovaných pod stolovou deskou – slouží k pojezdu stolu nahoru a dolů.
  • Dotykové ovládání: DPT
    Dotykové ovládací prvky jsou jsou integrovány ve stolové desce ke snadné přístupnosti dotykových tlačítek. Nechybí ani funkce paměti a displej ke zobrazení aktuální výšky, diagnostiky a chybových kódů.
  • Intuitivní ovládání Bluetooth: DPG1M, DPG1C, DPG1B
    Intuitivní ovládání Bluetooth se montuje pod stolovou desku a aktivuje se naklopením panelu. Integrovaná funkce připomínání a světelné signalizace uživatelům pomůže maximálně využít možnosti stolu k sezení/stání.
  • Aplikace Desk Control
    Aplikace Desk Control je aplikace komunikující s ovládacím panelem. Uživatelům pomůže maximálně využít možnosti stolu k sezení/stání. Motivační oznámení a statistiky

Jak se duální pohony ovládají?

Duální pohony LINAK využívají pouze možnosti bezdrátového ovládání. Integrovaná komunikace Bluetooth umožňuje spárování systému elektrických pohonů s některým z našich bezdrátových ručních ovladačů, aplikací LINAK Bed Control nebo s vlastní přizpůsobenou aplikací.

Jak navrhnout lůžko pro duální pohon?

Lůžka lze navrhovat mnoha způsoby, avšak u polohovatelných lůžek spočívá volba zpravidla mezi systémy samostatných pohonů, systémy duálních pohonů nebo kombinací obou jmenovaných. Lůžkové rámy pro každý z těchto systémů jsou však velmi odlišné.

U systémů elektrických duálních pohonů musí mít rám lůžka standardní rozteč mezi příčnými vzpěrami odpovídajícími za polohování v oblasti zad a nohou lůžka. Příčná vzpěra musí být také vybavena otočnými držáky, aby se duální pohony měly oč zapřít a zajistit pohyb.

V tomto videu uvidíte průběh montáže.

Jak elektrické zvedací sloupky pro kancelářské stoly a stoly k sezení/stání fungují?

Zvedací sloupky LINAK jsou elektrické sloupky nabízející výškové polohování nejrůznějších druhů nábytku a dalších aplikací. K polohování sloupků budete vždy potřebovat kompletní systém tvořený zvedacími sloupky, kontrolboxem CBD6S a ovládacím panelem k řízení pohybu.

Dále je třeba systém připojit ke zdroji napájení.

Systém kancelářských stolů se zvedacími sloupky s motorkem v krytu

Jak funguje duální pohon v polohovatelném lůžku?

Duální lineární pohon se montuje na příčné vzpěry s otočnými držáky. Znamená to, že rotační pohyb tvořený duálním pohonem tlačí na otočný držák způsobem, jenž otáčí příčnou tyčí a následně pohybuje částmi polohovatelného lůžka.

Příčné vzpěry rámu lůžka k montáži duálního pohonu LINAK TWINDRIVE

Spárování bezdrátového ručního ovládání se systémem pohonu LA18 IC pro komfortní lůžka

Zjistěte, jak spárovat bezdrátové ruční ovládání se systémem samostatného pohonu LA18 IC LINAK ® pro komfortní lůžka pomocí technologie Bluetooth®.

  1. Systém připojte k síťovému napájení
  2. Spuštěný režim párování signalizuje blikání světla podsvícení lůžka. Bude trvat 3 minuty
  3. Současným stisknutím dvou horních tlačítek spárujte ruční ovládání (příklad ve videu: HC40 FRAME™ Advanced)
  4. Úspěšné spárování signalizuje dlouhé bliknutí
  5. Systém je spárován a připraven k používání
  6. Systém bude nadále v režimu párování, dokud neuplynou výše uvedené 3 minuty. Potom se kontrolka trvale rozsvítí zelenou barvou, čímž signalizuje, že systém již není v režimu párování


Relevantní pro následující produkty:

Uložení paměti polohy

Oblíbené polohy sezení/stání si můžete uložit. Postupujte podle kroků uvedených ve videu nebo využijte níže uvedené pokyny.

Uložení nastavené polohy

  1. Nastavte stůl do výšky, kterou si přejete uložit
  2. Stiskněte tlačítko „S“ a potom tlačítko paměti.

Poloha je uložena.

Chcete-li stůl přesunout do uložené výšky, stisknutím tlačítka paměti jej nastavíte do uložené polohy.


Relevantní pro následující produkty:

Uložení paměti polohy v ručním ovládání

Uložení paměti polohy v ručním ovládání

  1. Lůžko nastavte do upřednostňované polohy
  2. Stiskněte tlačítko S a zvolte číslo, k němuž chcete uloženou polohu přiřadit
  3. Poloha je uložena
  4. Budete-li se chtít později k této poloze vrátit, jednoduše stiskněte a přidržte tlačítko s uloženou polohou


Relevantní pro následující produkty:

Používání odlehčení tahu kabelu systému TD1 280 SMPS

Využití odlehčení tahu kabelu zamezí vytažení konektoru kabelu ze systému TD1 280 SMPS, což může vést k poruše či poškození konektoru a desky plošných spojů.

Používání odlehčení tahu kabelu – podívejte se na video.

Používání odlehčení tahu kabelu systému TD1

Používání odlehčení tahu kabelu zamezí vytažení konektoru kabelu ze systému TD1, což může vést k poruše či poškození konektoru.

Používání odlehčení tahu kabelu – podívejte se na video.

Používání odlehčení tahu kabelu systému TD3

Používání odlehčení tahu kabelu zamezí vytažení zástrčky napájecího kabelu ze systému TD3, což může vést k poruše.

Používání odlehčení tahu kabelu – podívejte se na video.

Možný problém: Existují nějaká viditelná poškození kabelů?
Možné řešení: Poškozené díly musí být vyměněny. Kontaktujte společnost, jež vám lůžko prodala.

Připravuji nový projekt, na koho se obrátit?

O nových projektech si s vámi vždy rádi promluvíme. Nejlépe začněte odesláním kontaktního formuláře.

Systém paralelních pohonů IC – přidání, odebrání a výměna pohonu

Přidání, odebrání a výměna pohonu v systému paralelních pohonů IC™.

Přidání nebo odebrání pohonu:

  1. Všechny pohony připojte k softwaru BusLink a nakonfigurujte počet pohonů v paralelním systému
  2. Před spuštěním systému nechte systém, aby se inicializoval

Výměna pohonu:

  1. Vypněte systém a vyměňte pohon
  2. Zapněte systém a nový pohon se automaticky přizpůsobí poloze zbývajících pohonů

Další informace o inicializaci paralelního systému IC naleznete v části Inicializace systému paralelních pohonů IC™.

Nejčastější dotazy se týkají první generace našeho integrovaného řízení IC Integrated Controller™: Basic, Advanced a Parallel.

Systém paralelních pohonů IC – inicializace systému

Inicializace systému paralelních pohonů IC™.

Systém lze inicializovat dvěma způsoby:

  1. Nechte systém inicializovat v režimu zotavení, kdy se pohony automaticky rozběhnou ve 2 000ms krocích zapínání a vypínání po celé délce zdvihu
  2. Systém inicializujte ručně pomocí softwaru BusLink. Inicializovat je třeba pouze pohon se „ztrátou polohy“ – spuštěním pohonu až po jeho mechanický doraz v jednom směru

Informace o odstraňování potíží v paralelním systému IC naleznete v části Odstraňování potíží v systému paralelních pohonů IC™.

Nejčastější dotazy se týkají první generace našeho integrovaného řízení IC Integrated Controller™: Basic, Advanced a Parallel.

Systém paralelních pohonů IC – odstraňování potíží v systému

Odstraňování potíží v systému paralelních pohonů IC™.

Jestliže pohon ztratil polohu, paralelní systém aktivuje režim obnovení a systém se inicializuje. Nelze-li systém v režimu obnovení spustit, pokračujte podle následujícího postupu odstraňování potíží:

  1. Zkontrolujte kabeláž, napájení a komunikační signály mezi pohony
  2. Každý z pohonů připojte k softwaru BusLink a podívejte se na chybové kódy, kde zjistíte, který pohon způsobil zastavení systému

Jedná-li se o chybový kód aktivace nadproudové ochrany, restartujte systém spuštěním v opačném směru.

Jestliže jsou zaregistrovány tyto chybové kódy, bude nutná výměna pohonu: Porucha H-můstku, porucha napájení režimu přepínání nebo porucha Hallova snímače.

Stále máte potíže? Kontaktuje místní zastoupení společnosti LINAK®.

Informace o inicializaci paralelního systému IC naleznete v části Inicializace systému paralelních pohonů IC™.

Nejčastější dotazy se týkají první generace našeho integrovaného řízení IC Integrated Controller™: Basic, Advanced a Parallel.

Inicializace systému samostatného pohonu pro komfortní lůžka

Inicializace systému samostatného pohonu pro komfortní lůžka

  1. Zajistěte připojení k elektrické síti
  2. Pohony na lůžku musí být v zasunuté poloze
  3. Na ručním ovládání asi na 5 sekund stiskněte tlačítko „dolů“
  4. Pohon se inicializuje a následně se může vysouvat
  5. Tento postup opakujte u každého pohonu stisknutím odpovídajícího tlačítka „dolů“ na ručním ovladači
  6. Systém pohonů je nyní inicializován


Relevantní pro následující produkty:

Inicializace stolu

Stůl nelze zvedat, dokud nebude inicializován.

Pokud je na displeji zobrazen kód chyby „E01“ stůl musí být inicializován.

Inicializace stolu:

  1. Stiskněte tlačítko pro pohyb dolů a spusťte stůl zcela dolů. Tlačítko přidržte do doby, až stůl ustane v pohybu.
  2. Znovu stiskněte tlačítko pro pohyb dolů a přidržte jej, až stůl ustane v pohybu.

Nyní lze stůl zvednout.


Relevantní pro následující produkty:

Kick & Click – demontáž kancelářského stolu

Toto video vám vysvětlí kroky při demontáži výškově nastavitelného kancelářského stolu LINAK® Kick & Click™. Postup je rychlý, snadný a intuitivní.
Budete-li mít s demontáží nějaké potíže, nahlédněte do uživatelské příručky Kick & Click nebo se obraťte na místního obchodního zástupce společnosti LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Kick & Click – snadná montáž kancelářského stolu

Toto video vám ukáže, jak bez použití šroubů a nářadí snadno sestavit výškově nastavitelný kancelářský stůl Kick & Click™.
Budete-li mít s montáží nějaké potíže, nahlédněte do uživatelské příručky Kick & Click nebo se obraťte na místního obchodního zástupce společnosti LINAK.
Upozornění: společnost LINAK nedodává nohy ani desky stolů.


Relevantní pro následující produkty:

Postup při nákupu nového ručního ovládání LINAK pro polohovatelné lůžko

Budete-li potřebovat nové ruční ovládání pro polohovatelné lůžko, obraťte se na dodavatele, u něhož jste jej zakoupili. 
Totéž platí pro případ ztráty či rozbití ručního ovládání nebo při vybití baterie v ručním ovládání bez možnosti její výměny. Dodavatel vám pomůže při objednání nového ručního ovládání – společnost LINAK neprodává náhradní díly přímo vlastníkům lůžek.


Relevantní pro následující produkty:

Systém pohonu LA18 IC s nacvakávacími zadními úchyty – postup snadné montáže

Zjistěte, jak namontovat samostatný pohon LA18 IC s nacvakávacím zadním úchytem ke komfortním lůžkům se systémy LINAK.

  1. Systém pohonu LA18 IC se dodává s rozevřeným nacvakávacím zadním úchytem.
  2. Pohon stačí nacvaknout k rámu.
  3. Sejmutí systému pohonu LA18 IC: Stlačte jednoduše střední díly úchytu a zatáhněte zpět. Pak pohon vysuňte.


Relevantní pro následující produkty:

Ruční ovládání LINAK pro polohovatelná lůžka nefunguje

Ruční ovládání LINAK pro polohovatelná lůžka nefunguje

V případě problémů s ručním ovládáním pro polohovatelná lůžka bude nutné obrátit se na dodavatele, u něhož jste lůžko zakoupili. 
Společnost LINAK neprodává náhradní díly přímo vlastníkům lůžek.


Relevantní pro následující produkty:

Mechanické spouštění pohonu TWINDRIVE TD4

Zhlédněte instruktážní video k pohonu TWINDRIVE TD4 a získejte více informací o inovativní funkci mechanického spouštění.


Relevantní pro následující produkty:

Montáž pohonu TWINDRIVE TD4

Zhlédněte instruktážní video a zjistěte, jak pohon TWINDRIVE TD4 namontovat.


Relevantní pro následující produkty:

Ovladač RF nefunguje

Ovladač musí být spárován se systémem TWINDRIVE TD1 280 (paměť) pod lůžkem.

Postupujte podle kroků uvedených ve videu nebo využijte níže uvedené pokyny.

  1. Stiskněte resetovací tlačítko jednotky RFR připojené k systému TD1.
  2. Resetovací tlačítko přidržujte stisknuté a přitom stiskněte libovolné tlačítko ručního ovládání. Existuje-li více než jedno ruční ovládání, přidržte resetovací tlačítko stisknuté a stiskněte další tlačítka ostatních ručních ovládání.
  3. Vaše lůžko je připraveno k použití.


Relevantní pro následující produkty:

Spárování ručního ovládání se systémem CBH Advanced pomocí adaptéru Bluetooth®

Spárování ručního ovládání se systémem s kontrolboxem CBH Advanced a adaptérem Bluetooth®

  1. Zajistěte připojení k elektrické síti 
  2. Adaptér Bluetooth® 3 minutovým blikáním signalizuje režim párování
  3. Při párování ručního ovládání stiskněte dvě horní tlačítka, zatímco adaptér bliká
  4. Úspěšné spárování signalizuje dlouhé bliknutí
  5. Všechna ruční ovládání LINAK se párují stisknutím dvou horních tlačítek

Spárování ručního ovládání později

  1. Znovu spusťte režim párování
  2. Odpojte síťové napájení a vyčkejte 10 sekund
  3. Zajistěte připojení k elektrické síti
  4. Adaptér Bluetooth® 3 minutovým blikáním signalizuje režim párování
  5. Postup párování opakujte u druhého ručního ovládání
  6. Systém je nyní spárován a připraven k použití
 


Relevantní pro následující produkty:

Spárování aplikace LINAK Bed Control se systémem CBH Advanced

Spárování aplikace Bed Control se systémem CBH Advanced

  1. V obchodě s aplikacemi vyhledejte a stáhněte aplikaci Bed Control
  2. Spusťte aplikaci Bed Control
  3. Ujistěte se, zda je váš systém v režimu párování
  4. V seznamu vyberte příslušné lůžko a připojte se
  5. Úspěšné spárování signalizuje dlouhé bliknutí
  6. Spusťte úvodní pokyny
  7. Zvolte funkce lůžka k dokončení nastavení
  8. Systém je nyní spárován a připraven k použití
  9. Mezi využitím různých možností lůžka pomocí ručního ovládání vyčkejte pět sekund


Relevantní pro následující produkty:

Spárování pohonu TWINDRIVE TD4

Pohon TWINDRIVE TD4 usnadňuje připojení k ovladači nebo mobilnímu zařízení prostřednictvím aplikace LINAK Bed Control.


Relevantní pro následující produkty:

Paralelní pohon se systémem TD4 Advanced

Připojení systému TD4 Advanced a použití paralelního pohonu

Součásti systému:
2× pohon TD4 Advanced
2 × spínaný zdroj
1 × sériový kabel
1 × ruční ovládání Bluetooth® 

  1. K oběma pohonům TD4 Advanced připojte zdroj SMPS
  2. K propojení obou pohonů TD4 Advanced použijte sériový kabel
  3. Oba pohony připojte k hlavnímu přívodu napájení
  4. Spárujte ruční ovládání
  5. Systém TD4 nyní při použití ručního ovládání pracuje paralelně


Relevantní pro následující produkty:

Naklápěcí systémy – Jak sestavit systém LA10 pro naklápěcí křesla bez baterie?

Naučte se sestavovat systém pohonů LA10 pro naklápěcí křesla bez baterie.

Systém ve videu je tvořen následujícími prvky:

  • Samostatný pohon LA10
  • Rybinový držák MB001 (montáž je popsána v kapitole Montáž řídicí jednotky systému LA10)
  • Nabíjecí vstup CP002
  • Propojovací kabel
  • Bezpečnostní připojovací kabel
  • Napájecí kabel
  • SMPS006
  • Nabíjecí kabel
  1. K pohonu LA10 připojte Bluetooth® adaptér – správné umístění signalizuje cvaknutí.
  2. Dva pohony LA10 spojte propojovacím kabelem.
  3. K pohonu LA10 připojte nabíjecí vstup pomocí zbývajícího volného slotu.
  4. Napájecí kabel připojte k napájecímu zdroji SMPS006.
  5. K zařízení SMPS006 připojte nabíjecí kabel a bezpečnostní připojovací kabel.
  6. K nabíjecímu vstupu připojte bezpečnostní připojovací kabel.
  7. Nyní je systém sestaven pro naklápěcí křesla

Více informací o systému LINAK® pro naklápěcí křesla naleznete na stránce věnované naklápěcím aplikacím.


Relevantní pro následující produkty:

Naklápěcí křeslo – jak zakoupit nový dálkový ovladač pro křeslo se systémem LINAK?

Obraťte se na místo, kde jste zařízení pořídili. Společnost LINAK® neprodává ovladače přímo spotřebitelům.


Relevantní pro následující produkty:

Naklápěcí křeslo – jak poznám, zda je naklápěcí křeslo vybaveno systémem LINAK?

Naučte se zjišťovat, zda je vaše naklápěcí křeslo vybaveno systémem LINAK®.

Produkty LINAK obvykle rozeznáte pohledem na spínaný zdroj (SMPS) nebo do prostoru pod bateriemi v ručním ovladači.


Relevantní pro následující produkty:

Naklápěcí křeslo – jak namontovat jednotku BP10 do naklápěcího křesla?

Naučte se montovat různé verze ručního ovládání BP10 s odpovídajícím rybinovým držákem do naklápěcích křesel se systémy LINAK®.

K montáži řídicí jednotky potřebujete:

  • Rybinový držák MB001
  • Jeden z ovladačů BP10 Toto video představuje jednotku BP12.
  • Šroubovák
  • Čtyři šrouby. Zápustné 45° s plochou hlavou, max. ø 3,5 mm
  1. Na požadované místo naklápěcího křesla umístěte držák. K pevnému uchycení použijte šrouby.
  2. Do držáku umístěte kovovou desku a zacvakněte horní část na místo v horní části kovové desky. Správné nasazení signalizuje cvaknutí.
  3. Do držáku umístěte řídicí jednotku.

Více informací o systému LINAK pro naklápěcí křesla naleznete na stránce věnované naklápěcím aplikacím.


Relevantní pro následující produkty:

Naklápěcí křeslo – jak do naklápěcího křesla namontovat nabíjecí vstup?

Naučte se montáž nabíjecích vstupů CP002 a CP003 do naklápěcích křesel se systémy LINAK®.

  1. K montáži vstupu CP002 či CP003 budete muset do příslušného povrchu vyvrtat otvor. Pro jednotku CP002 vyvrtejte 24mm otvor a pro jednotku CP003 30mm otvor.
  2. Zezadu natlačte přes nabíjecí vstup kroužek, až se pevně přichytí ke tkanině. Uslyšíte cvaknutí.
  3. Vnitřní kroužek nabíjecího vstupu se po připojení k napájení rozsvítí a signalizuje tak nabíjení.

Více informací o systému LINAK pro naklápěcí křesla naleznete na stránce věnované naklápěcím aplikacím.


Relevantní pro následující produkty:

Naklápěcí křeslo – jak spárovat jednotku BP10 s naklápěcím křeslem?

Naučte se spárovat ovladač BP10 s naklápěcím křeslem vybaveným systémem LINAK®.

  1. (Znovu) připojte systém k napájení.
  2. Stiskněte současně obě horní tlačítka řídicí jednotky.
  3. Ovladač je spárován se systémem a je připraven k použití.

Více informací o systému LINAK pro naklápěcí křesla naleznete na stránce věnované naklápěcím aplikacím.


Relevantní pro následující produkty:

Paralelní pohon se systémem TD4 Standard

Konfigurace dvoulůžka pro paralelní pohony se systémem TD4 Standard

Součásti systému:
2× pohon TD4 Standard
2× síťový kabel
1 × ruční ovládání Bluetooth®

  1. Dva duální pohony TD4 připojte k síti
  2. Podsvícení lůžka obou duálních pohonů TD4 začne blikáním signalizovat režim párování
  3. Spárujte ruční ovládání (stiskněte současně dvě horní tlačítka)
  4. Úspěšné spárování signalizuje dlouhé bliknutí
  5. Oba duální pohony TD4 Standard jsou nyní spárovány s jedním ručním ovládáním


Relevantní pro následující produkty:

Ruční ovládání LINAK má vybitou baterii

Ruční ovládání LINAK má vybitou baterii

Některá ruční ovládání bohužel neumožňují výměnu baterií. Jestliže se takové ruční ovládání vybije, budete muset zakoupit nové. Kontaktujte prodejce lůžka. 

Společnost LINAK neprodává náhradní díly přímo majitelům lůžek.


Relevantní pro následující produkty:

Lze v řešení CA10 ovládat čtyři samostatné funkce?

Ano, v systému CA10 můžete ovládat čtyři jednotlivé analogové funkce za předpokladu, že zůstanete v mezích 100W výkonu a 2/18 min. pracovního cyklu.


Relevantní pro následující produkty:

Může mít ruční ovládání podsvícení?

V současné době to bohužel není možné.

Obraťte se na místního prodejního technika LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Lze k systému připojit dvě ruční ovládání?

Ano, ale bude nutné dokoupit síťový opakovač, například MJB2/MJB5


Relevantní pro následující produkty:

Je možné v řešení Spyder™ využít jiné elektrické pohony LINAK?

CA10 je kompatibilní s pohony LA24 a LA27. Pamatujte, že systém CA10 lze namontovat pouze na pohon LA24 opěradla.


Relevantní pro následující produkty:

Potřebuji delší napájecí kabel mezi zástrčkou a kontrolboxem.

Obraťte se na místního prodejního technika LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Chci z pohonu LA24 demontovat kontrolbox CA10.

Demontáž kontrolboxu CA10 z pohonu LA24 doporučujeme provádět pouze v nezbytně nutných případech. Podívejte se na video s návodem ke správnému postupu, abyste nepoškodili nacvakávací mechanismus kontrolboxu CA10.


Relevantní pro následující produkty:

Je systém Spyder™ kompatibilní se zeměmi využívající napětí 110 V?

V současné době to bohužel není možné.

Obraťte se na místního prodejního technika LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Jaké kabely jsou pro systém LINAK Spyder™ k dispozici?

Kontrolbox CA10 se dodává s předinstalovanými kabely pevných délek vybraných tak, aby vyhovovaly většině aplikací pro lůžka v domácí péči. Máte-li další dotazy k požadavkům na délku kabelů, obraťte se na místního prodejního technika společnosti LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Pro které země/oblasti je řešení LINAK Spyder™ k dispozici?

V současné době existují čtyři verze spínaného zdroje SMPS10 (220–240 V st): Pro EU, Spojené království, Austrálii a Čínu.


Relevantní pro následující produkty:

Z čeho se systém LINAK Spyder™ skládá?

Kompletní řešení zahrnuje 100W externí spínaný zdroj SMPS10, plně analogový kontrolbox CA10 s elektronikou, pevně připojené kabely, port ručního ovládání, možnost montáže na pohon LA24, analogové ruční ovládání HB400/HB70 a výběr pohonů LA24 a LA27 pro aplikace s tří nebo čtyřmotorovými lůžky.


Relevantní pro následující produkty:

Dá se vyměnit přerušený kabel?

Přerušený kabel nelze vyměnit, neboť je pevně připojen ke kontrolboxu.

Obraťte se na místního prodejního technika LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Co když potřebuji jen jeden či dva motory?

V současné době to bohužel není možné.

Obraťte se na místního prodejního technika LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Co když budu chtít pátý motor?

V současné době to bohužel není možné.

Obraťte se na místního prodejního technika LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Co když budu chtít záložní baterii?

V současné době to bohužel není možné.


Relevantní pro následující produkty:

Co je LINAK Spyder™

Zásadní řešení.

LINAK Spyder™ je nákladově efektivní systém pohonů pro aplikace se tří až čtyřmotorovými lůžky, napájený externím spínaným zdrojem SMPS.


Relevantní pro následující produkty:

Jaký má systém LINAK Spyder™ stupeň krytí?

Systém LINAK Spyder má krytí IPX4, pokud je ruční ovládání připojeno ke kontrolboxu CA10. IPX4 znamená, že výrobky mají ochranu proti stříkající vodě a jsou vhodné k ručnímu čištění, ideálně vlhkou tkaninou.

Během čištění dbejte, aby zůstal konektor napájecího kabelu suchý.

Platforma CA10, napájená externím zdrojem napájení (SMPS10), je certifikována v souladu s obecnou normou IEC 60601-1 pro zdravotnické elektrické vybavení.

Totéž platí pro napájecí jednotku SMPS10. Kontrolbox CA10 je navržen pro krytí IPX4 podle požadavků normy pro zdravotnická lůžka IEC 60601-2-52. Napájecí jednotka SMPS10 disponuje krytím krytí IP21 podle požadavků normy IEC 60601-1-11 pro zdravotnické elektrické systémy používané v prostředí domácí péče.

Norma IEC 60601-1 stanoví, že požadavky na systém ME rozlišují mezi „uvnitř“ a vně oblasti, definované jako PROSTŘEDÍ. PACIENTA. Při aktivním používání se jednotka SMPS10 nachází mimo PROSTŘEDÍ PACIENTA a v případě čištění již neexistuje spojení mezi lůžkem a jednotkou SMPS10.


Relevantní pro následující produkty:

Kolik systém LINAK Spyder™ stojí?

Kontaktujte místní zastoupení LINAK.


Relevantní pro následující produkty:

Pro které trhy je systém LINAK Spyder™ určen?

LINAK Spyder je určen pro základní lůžka, například v domácí péči.


Relevantní pro následující produkty:

Inicializace pohonu TD1RF (s pamětí) a motorového systému LA27

  1. Nastavte pohon LA27 do vysunuté polohy (bez přerušení, dokud se nezastaví).
  2. Uvolněte tlačítko.
  3. Nastavte pohon LA27 do zasunuté polohy (bez přerušení, dokud se nezastaví).
  4. Uvolněte tlačítko.

Systém je inicializován.


Relevantní pro následující produkty:

TD3 – jak nastavit ruční ovládání Bluetooth

  1. Připojte adaptér Bluetooth k napájenému pohonu TD3.
  2. Adaptér je nyní v režimu párování. Tento stav indikuje modrá blikající kontrolka LED.
  3. Na ručním ovládání Bluetooth stiskněte současně tlačítka „Záda nahoru“ a „Dolů“. Nyní světlo bliká déle, což označuje, že je ovladač s pohonem spárován.


Relevantní pro následující produkty:

TD3 – jak nastavit rádiové ruční ovládání

  1. Na pohonu TD3 stiskněte resetovací tlačítko. Lůžko se přenastaví do rovné polohy. Tlačítko přidržte stisknuté, až se motor zcela zastaví.
  2. Uvolněte resetovací tlačítko.
  3. Na pohonu TD3 znovu stiskněte resetovací tlačítko.
  4. Resetovací tlačítko přidržujte stisknuté a přitom stiskněte libovolné tlačítko ručního ovládání.
  5. Existuje-li více než jedno ruční ovládání, přidržte resetovací tlačítko stisknuté a stiskněte další tlačítka ostatních ručních ovládání.

Vaše lůžko je připraveno k použití.


Relevantní pro následující produkty:

TD4 – jak nastavit ruční ovládání Bluetooth

  1. Připojením do sítě nastavte pohon TD4 do režimu párování.
  2. Produkt je nyní v režimu párování. Světlo pod lůžkem tento stav indikuje blikáním.
  3. Na ručním ovládání Bluetooth stiskněte současně tlačítka „Záda nahoru“ a „Dolů“. Nyní světlo dlouze zasvítí, což označuje, že je ovladač s pohonem spárován.
 


Relevantní pro následující produkty:

Lůžko vůbec nepracuje (TD1)

Možný problém: Pohon TWINDRIVE TD1 není připojen k napájení
Možné řešení: Zkuste k síti připojit lampu nebo podobné zařízení a zkontrolujte, zda je k síťové napájení k dispozici.

Možný problém: K pohonu TWINDRIVE TD1 nejsou správně připojeny konektory
Možné řešení: Zkontrolujte všechna připojení.

Možný problém: Existují nějaká viditelná poškození kabelů?
Možné řešení: Poškozené díly musí být vyměněny. Kontaktujte společnost, jež vám lůžko prodala.


Relevantní pro následující produkty:

Lůžko vůbec nepracuje (TD3)

Kontrola: Je pohon TWINDRIVE TD3 připojen k napájecí síti?

Možné řešení: Zkuste k síti připojit lampu nebo podobné zařízení a zkontrolujte, zda je síťové napájení k dispozici.


Možný problém: K pohonu TWINDRIVE TD3 nejsou správně připojeny konektory 

Možné řešení: Zkontrolujte všechna připojení. Použijte odlehčení tahu kabelu pohonu TD3 k zajištění kabelu proti vypadnutí. Postupujte podle kroků uvedených ve videu nebo využijte níže uvedené pokyny.


Relevantní pro následující produkty:

Stůl lze pouze spustit.

Stůl je třeba inicializovat.

Postupujte podle kroků uvedených ve videu.


Relevantní pro následující produkty:

Stůl nelze zvedat nebo spouštět.

Možný problém: Kontrolbox není připojen k napájení
Možné řešení: Zkuste k síti připojit lampu nebo podobné zařízení a zkontrolujte, zda je síťové napájení k dispozici. 

Možný problém: Jsou ke kontrolboxu či k noze správně připojeny konektory?
Možné řešení: Zkontrolujte všechna připojení. 

Možný problém: Existují nějaká viditelná poškození kabelů, ovladačů, kontrolboxů či noh?
Možné řešení: Poškozené díly musí být vyměněny. Kontaktujte společnost, jež vám stůl prodala. 


Relevantní pro následující produkty:

Stůl nelze zvednout na plnou výšku. Vždy se zastaví ve stejné pozici.

Systém nastavil novou koncovou polohu směrem ven.

Chcete-li uloženou polohu resetovat, stůl musí být znovu inicializován. Postupujte podle kroků uvedených ve videu.


Relevantní pro následující produkty:

Na displeji se zobrazuje pouze pomlčka (-) a systém nefunguje

Nepoužívaný panel DPT je uzamčen, aby se zamezilo nechtěnému pohybu.

Při odemykání panelu DPT postupujte podle kroků uvedených ve videu.


Relevantní pro následující produkty:

Ovládací panel DPT – na displeji se namísto výšky zobrazuje kód chyby „E01“.

Stůl nelze zvedat, dokud nebude inicializován.

Jestliže se na displeji zobrazí kód chyby „E01“, stůl nebyl inicializován.

Inicializace stolu:

  1. Stiskněte tlačítko pro pohyb dolů a sjeďte se stolem zcela dolů. Tlačítko přidržte do doby, až stůl ustane v pohybu.
  2. Znovu stiskněte tlačítko pro pohyb dolů a držte jej, dokud se stůl nepřestane pohybovat. Nyní lze stůl zvednout.


Relevantní pro následující produkty:

Funkce podpěry hlavy postele nefunguje – nelze polohovat

Je třeba inicializovat pohon nastavující funkci opěrky hlavy. Postupujte podle kroků uvedených ve videu nebo využijte níže uvedené pokyny.

TD3 a pohon LA27 – inicializace motorového systému

  1. Stiskněte tlačítko servopohonu pro pohyb dolů.
  2. Přidržte tlačítko, dokud servopohon nedosáhne vnitřní polohy a zcela se nezastaví.
  3. Uvolněte tlačítko na ručním ovládání.
  4. Stiskněte a po dobu pěti sekund přidržte tlačítko pohonu pro pohyb dolů.
  5. Nyní můžete pohonu přesunout ven.

Systém je inicializován.


Relevantní pro následující produkty:

Jaké profily zvedacích sloupků pro kancelářské stoly existují?

K dispozici je několik typů profilů zvedacích sloupků, jež jsou k dispozici také ve dvoudílném nebo trojdílném provedení k zajištění jedinečného vzhledu noh stolů.

Kruhový profil

Nákladově efektivní elektrický zvedací sloupek DL8 kruhového profilu pro kancelářské stolyDL8

Obdélníkový profil

Elektrický zvedací sloupek DL5 pro elegantní kancelářské stolyDL5

Čtvercový profil

Černý elektrický zvedací sloupek DL17 obdélníkového profilu s neviditelnými kluznými kameny pro exkluzivní vzhled stolůDL17

 

Přejděte sem a prohlédněte si kompletní výběr elektrických zvedacích sloupků pro stoly k sezení/stání s různými profily.

Jaké typy duálních pohonů pro polohovatelná lůžka existují?

Společnost LINAK pracuje se dvěma typy duálních pohonů: Standard a Advanced.

Verze Standard nabízí polohování v oblasti zad a nohou pouze s jednou jednotkou a následující integrované funkce: mechanické spouštění, nízká spotřeba energie v pohotovostním režimu a integrované podsvícení lůžka.

Verze Advanced duálních pohonů LINAK poskytují stejné funkce jako verze Standard – a něco navíc. Nabídnou možnost paralelního pohonu dvou lůžek, možnost ukládání oblíbených poloh a přidání dalšího příslušenství, jako jsou masážní motory či přídavné podsvícení lůžka.

Verze Standard i Advanced rozpoznáte pohledem na konektory. Pokud je po připojení napájecího kabelu k dispozici zástrčka – máte verzi Advanced.

Duální pohony LINAK TWINDIRVE verze Standard a Advanced se rozlišují podle zástrčky.

Jaké typy zvedacích sloupků pro kancelářské stoly existují?

Společnost LINAK nabízí dvě možnosti zvedacích sloupků pro stoly k sezení/stání nebo výškově nastavitelné stoly vyžadující přidání noh. Nabízíme systémy zvedacích sloupků s motorkem v krytu nebo tzv. lineární sloupky.

Chcete-li získat podrobnější informace o každé z těchto možností, klikněte na níže uvedené odkazy.

 

Co je duální pohon TWINDRIVE?

Duální pohony LINAK® nebo TWINDRIVE® představují řešení typu vše v jednom, kdy jedna jednotka nabízí dvě samostatná nastavení lůžka. Duální pohony slouží k začlenění pohybu do polohovatelného lůžka. Duální pohony jsme optimalizovali k zajištění kompatibility s většinou lůžkových rámů využitím standardizovaných roztečí mezi příčnými vzpěrami a univerzálních rozměrů otočných držáků na trhu.

Co jsou elektrické zvedací sloupky?

Zvedací sloupky LINAK jsou technicky vyspělá elektrická zařízení schopná přeměnit rotační pohyb nízkonapěťových stejnosměrných motorů na tlačný/tažný lineární pohyb. Zvedací sloupky slouží k elegantnímu výškovému polohování moderních kancelářských stolů, široké škály pracovišť, pohovek či stolů v nemocnicích, zdravotnických zařízeních a na mnoha dalších místech.

Administrativní pracovník sedící a stojící u kancelářského stolu. DL1: revoluční „elektrická noha“ pro stoly vyvinutá společností LINAK.

Co je antikolizní funkce u kancelářských stolů?

Antikolizní funkce ve stolech k sezení/stání zamezí dalšímu pohybu stolu v případě, že během pojezdu do něčeho narazí. Pohyb se zastaví a sloupek mírně couvne zpět. Tím se minimalizuje možnost poškození.

Chcete-li se dozvědět více o našich různých typech antikolizních řešení, použijte následující odkazy:

Která verze duálního pohonu LINAK je nejlepší?

Otázka nejlepšího duálního pohonu se 100% odvíjí od konkrétního lůžka, do nějž chcete pohyb integrovat. Nelze tedy říci, který duální pohon LINAK je pro vaši konstrukci ten nejvhodnější.

Nejprve je třeba zjistit, jakou sílu konstrukce lůžka vyžaduje. U těžkých konstrukcí a matrací doporučujeme pohon TD5, kdežto pro lůžka s lamelovými rošty a lehčími matracemi bude vhodný model TD4.

Dále musíte vědět, jaké funkce má lůžko nabízet. Všechny standardní funkce zajistí verze Standard duálního pohonu. Budete-li však potřebovat dodatečný pohon, paralelní pohon dvou lůžek, nebo budete chtít nabídnout možnost ukládání oblíbených poloh, budete potřebovat duální pohon Advanced.

S určením systému odpovídajícího přesně vašim požadavkům vám pomohou naši prodejci, kteří jsou vždy připraveni pomoci najít správné řešení.

Níže naleznete podrobný návod, jak získat náhradní díly a technickou podporu od výrobce zařízení.

V této příručce se „koncovým uživatelem“ rozumí osoba, která výrobek používá. „Výrobcem“ je společnost, která produkt (např. stůl nebo lůžko) vyrobila.

Krok č. 1: Kontaktujte výrobce nebo prodejce vybavení.
Společnost LINAK® je předním dodavatelem pohonů a komponent pro výrobce strojních zařízení. Vzhledem k tomu, že každý výrobek našich zákazníků je jedinečný, společnost LINAK nemůže výrobky či technické služby poskytovat přímo koncovým uživatelům. Pro rychlý servis, náhradní díly či opravy doporučujeme kontaktovat výrobce originálního vybavení nebo prodejce, u něhož jste výrobek zakoupili.

Základní technické informace naleznete na našich produktových stránkách.

Nastanou-li s elektrickým výškově nastavitelným stolem nějaké problémy, nahlédněte do našeho průvodce odstraňováním potíží, kde najdete užitečné tipy a řešení.

Krok č. 2: Na koho se obrátit?
Koncoví uživatelé:
Podporu naleznete na webových stránkách výrobce/prodejce zařízení nebo v uživatelské příručce k výrobku. Kontaktní údaje jsou obvykle uvedeny na výrobním štítku výrobce (nikoli na stříbrném štítku součásti LINAK).

Pro výrobce zařízení:
Kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

Krok č. 3: Co musím vědět, než zavolám?
Koncoví uživatelé:
Týká-li se váš požadavek výměny, opravy nebo podpory součásti LINAK, obraťte se na výrobce zařízení a sdělte mu celé číslo položky (Item No.) ze stříbrného štítku LINAK. Výrobce vám tak dokáže nabídnout účinnější pomoc.

Obecný štítek LINAK

 

Pro výrobce zařízení:
Kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

Co když nemohu výrobce vybavení najít?
Pokud nemůžete výrobce zařízení najít, postupujte podle níže uvedených kroků:

Koncoví uživatelé:

  1. Pořiďte snímek stříbrného štítku LINAK na součásti (pohon, motor, ruční ovládání nebo ovladač).
  2. Přiložte fotografii k e-mailu a pošlete nám ji na adresu info@linak.cz.

Náš tým podpory se pokusí výrobce určit. Upozorňujeme však, že ne vždy budeme schopni pomoci, zejména pokud výrobce ukončil činnost nebo váš model již nepodporuje.

Obecný štítek LINAK

 

Pro výrobce zařízení:
Kontaktujte místní zastoupení LINAK.

Ochranná známka vyjádřená slovem Bluetooth® a příslušná loga jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Bluetooth SIG Inc. a jakéhokoli používání těchto značek a log společností LINAK® podléhá licenci.