Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

7 užitečných poznatků o reálných uživatelích

Zahájení projektu návrhu ovladače HC40 předcházelo dotazování velké skupiny uživatelů polohovatelných komfortních lůžek na jejich zvyky a preference. V tomto článku se seznámíte s výsledky. Dospěli jsme k následujícím zjištěním.

Početná skupina uživatelů polohovatelných komfortních lůžek

Při provádění nejrozsáhlejšího uživatelského průzkumu, jaký byl kdy v souvislosti s produktem LINAK proveden, jsme se rozhodli spolupracovat s designérskou agenturou. Bylo přitom prozkoumáno několik analýz lidského chování, uskutečnilo se mapování zájmových oblastí (heat-maps) a proběhlo několik uživatelských testů. V rozsáhlém průzkumu jsme ve dvou skupinách po pěti stech aktuálních a potenciálních koncových uživatelů položili účastníkům řadu otázek týkajících se nejrůznějších oblastí: od příjmu, každodenních zvyklostí a obecných designových preferencí až po konkrétní očekávání související s potenciálním nákupem komfortního lůžka. Finální výsledek: Přes 1 500 stránek solidní zpětné vazby.

Pochopení vnímání designu na straně spotřebitelů nám pomohlo přizpůsobit vývoj jejich potřebám a zahrnout požadované vlastnosti a funkce, přičemž jsme rovněž mohli průběžně kontrolovat, zda jsou naše řešení pro uživatele snadno ovladatelná.

Představíme vám sedm závěrů, jež upoutaly naši pozornost a měly významný dopad na vývoj ručních ovladačů HC40.

Zdroje: Christian Jantzen, AAU, Pankseep and Artlinco A/S & LINAK – průzkum provedený společností Artlinco A/S.

 

1. Ovladač se musí do domova uživatelů hodit

Spotřebitelé očekávají, že ruční ovladače se stanou součástí ložnice, aniž by na sebe poutaly přílišnou pozornost. Průzkumy však také odhalily, že lidé žijící v městských, příměstských a venkovských oblastech nemají rádi totéž. Existuje mezi nimi zjevně rozdílné vnímání „dobrého designu“. Průzkum nám tedy musel sdělit, co se spotřebitelům líbí, abychom vytvořili varianty ovladačů odpovídající zjištěným skutečnostem. Výsledkem bylo rozhodnutí vytvořit dva různé koncepty ručního ovládače – modely HC40 TWIST™ a HC40 FRAME™.

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

Domovy uživatelů odrážejí jejich osobní vkus a nejinak je tomu v případě ovladačů
 
 

2. Uživatelé očekávají nové funkce

Průzkum ukázal, že spotřebitelé považují za cenné ty funkce, jež řeší nějaký problém. To zkrátka znamená, že ruční ovladač nemusí mít nutně mnoho funkcí – ke zkvalitnění odpočinku jich stačí jen několik. 67 procent uživatelů totiž v průzkumech upřednostnilo snadnou ovladatelnost před větším počtem funkcí.

Mnoho uživatelů také zmínilo, že chtějí zanechat mobilní telefony přede dveřmi ložnice, avšak potřebují funkci budíku. Právě těmito výsledky průzkumu se inspirovala funkce „Tichý budík“. Uživatelé se nyní mohou budit masážními motory, což se velmi osvědčilo.

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

 

3.  Přednostní zaměření na zkušenosti koncových uživatelů

60 procent uživatelů využívá funkce polohovatelného lůžka denně. S tímto poznatkem jsme požádali o hodnocení různých ovladačů z hlediska snadné ovladatelnosti. Použitelnost lze obecně výrazně zlepšit u jakéhokoli ovladače. 28 procent uživatelů dokonce uvedlo, že dálkové ovladače pro polohovatelná lůžka obvykle nejsou vůbec snadno ovladatelné.

Výsledkem bylo neustálé zdokonalování designu a vytváření 3D výtisků každého návrhu s následným prověřováním v rukou reálných uživatelů. Stejný postup jsme uplatnili při vývoji verzí Advanced, kde uživatelé testovali aspekt intuitivnosti používání.

Odpovědi průzkumu byly někdy protichůdnéZískané odpovědi byly někdy protichůdné, avšak hlavním závěrem se stal klíčový význam snadné ovladatelnosti.
 

Přesto vyšly najevo dva prosté, avšak nezpochybnitelné závěry, o něž se vývoj ručního ovladače HC40 opíral:

  • Uživatelé preferují klasický, avšak výrazný design – ovladač by měl zkrátka vypadat jako ovladač
  • Uživatelé upřednostňují skutečná tlačítka před dotykovými obrazovkami, neboť fyzická tlačítka jsou ve tmě hmatem snáze rozpoznatelná

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

 
 

4. Možnost přizpůsobení ovladačů

Uživatelé si přejí přizpůsobitelnost ovladačů. Důvod je prostý: Potřebují od sebe ovladače rozeznat. Ovladače se mohou zamotat do lůžkovin a smíchat. Z tohoto důvodu nabízejí ovladače řady HC40 řadu různých způsobů odlišení.

Použijte některá z nabízených řešení a vaše značka vynikne jako subjekt řešící problémy spotřebitele.

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

Uživatelé oceňují možnost přizpůsobení ovladače například označením barevnou šňůrkouUživatelé oceňují možnost přizpůsobení ovladače například označením barevnou šňůrkou
 
 

Nákup lůžka: 6 nejdůležitějších kritérií

  # 1 Cena
  # 2 Komfort
  # 3 Design
  # 4 Odolnost
  # 5 Záruka/záruční podmínky
  # 6 Značka

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

5. Při nákupu lůžka má design pro uživatele zásadní význam

Klíčovou součástí průzkumu bylo zjistit, co spotřebitelé při nákupu lůžka sledují. Výsledkem bylo získání šesti rozhodujících faktorů. Závěr: pohodlná použitelnost a vzhled ručního ovládání jsou důležité.

Všech šest hlavních kritérií se týká celkového designu lůžka včetně ručního ovládání. Při vytváření ručního ovladače jsme zohlednili ergonomický komfort a dokonalý soulad s designem lůžka, aby ovladač nepůsobil cizorodě.

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

 
 

6. Jednoduchý ovladač s mnoha funkcemi

Jedním z největších problémů průzkumu byla řada protichůdných odpovědí uživatelů. Zdálo se, že dávají přednost jednoduchému ovladači a zároveň požadují mnoho funkcí. 24,5 % uživatelů se domnívá, že ovladače komfortních lůžek nemají dostatek funkcí.

Čím více funkcí chcete zahrnout, tím více tlačítek budete v ovladači samozřejmě potřebovat. Obě verze ovladače HC40 mají na první pohled jednoduché rozložení ovládacích prvků. K obohacení o další funkce bez přidání dalších tlačítek pak verze Advanced HC40 využívá displej. Jednoduchá posouvací nabídka usnadňuje vyhledávání funkcí a možností nastavení – ty nejpoužívanější lze pro snadnější přístup nastavit jako zkratky. Jednoduché a funkcemi nabité řešení.

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

Uživatelé požadují více funkcí ovladačů polohovatelných lůžek
 
 

7. Představení výhod

1 ze 4 respondentů objevil po zakoupení polohovatelného lůžka další výhody, čili jiné přednosti, než jaké jsou uváděny v prodejních informacích.

Hovoříme-li tedy o polohovatelných lůžkách, nemůžeme si dovolit různé výhody pominout. Uživatelé potřebují vědět, že je využívání všech nabízených výhod snadné.

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.

Vysvětlete uživatelům výhody polohovatelných lůžekObjasnění výhod polohovatelných lůžek pro uživatele. Podpora vaší značky a uživatelů.
 

Víte, že...

Reakce spotřebitelů na obecné dotazy k ovladačům:

  • Na nočním stolku je příliš mnoho různých předmětů
  • Ovladač musí ladit se stylem ložnice
  • Mohla by se zlepšit použitelnost
  • Nedostatek funkcí
  • Uvítali bychom možnost přizpůsobení

Zdroj: Průzkum LINAK provedený společností Artlinco A/S.


 

Více podrobností o verzi Standard nebo Advanced naleznete na webu věnovanému ovladačům HC40: Vytvořeno podle vašich přání.

Soubory

HC40 FRAME™

Toto je nová generace ručních ovladačů pro polohovatelná komfortní lůžka – vytvořených podle vašich přání. Verze HC40 FRAME™ se vzhledově liší od modelu HC40 TWIST™ kovovým rámečkem.

HC40 TWIST™

Toto je nová generace ručních ovladačů pro polohovatelná komfortní lůžka – vytvořená podle vašich přání. Od verzí HC40 FRAME™ se ovladače HC40 TWIST™ liší svým jedinečným zakřiveným tvarem.

Rozšiřte si zónu pohodlí

V případě konstrukcí volnočasových lůžek společnost LINAK chápe potřebu bezpečných a spolehlivých každodenně vytížených pohonů. Systém TWINDRIVE je ten pravý pro výrobce lůžek.

HOMELINE – přehled výrobků

Prozkoumejte rozmanitost systémů a produktů HOMELINE pro polohovatelná lůžka a křesla.

Proč zvolit polohovatelné lůžko?

Šest prostých důvodů k pořízení elektricky polohovatelného komfortního lůžka bez ohledu na věk. Mimořádné pohodlí a flexibilita elektrického polohovatelného komfortního lůžka vám zpříjemní život v mnoha ohledech.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás