Kontaktujte nás zde

Snadná ovladatelnost – podle potřeb uživatelů

Je vlastně jen jeden způsob, jak při navrhování výrobků s vysokým stupněm použitelnosti uspět. Zeptejte se uživatelů, co chtějí, potřebují a očekávají! Zrovna tak postupovala společnost LINAK® před zahájením procesu konstrukce ručního ovládání HC40 pro komfortní lůžka.

Dotazování uživatelů a zjišťování, co od kvalitního ručního ovladače očekávají: HC40

Design a funkce ručního ovládání HC40 pro komfortní lůžka jsou do značné míry založeny na odpovědích shromážděných během rozsáhlého průzkumu mezi uživateli. Díky kombinaci příspěvků od několika značek a výrobců lůžek nyní společnost LINAK nabízí pravděpodobně nelepší uživatelsky orientované ruční ovládání systémů pohonů na trhu.

V dalším textu bychom vám rádi ukázali, jak byla do konstrukce jednotky HC40 integrována použitelnost. Povíme vám také, proč jsme se rozhodli vytvořit dva modely ovladače – HC40 TWIST™ a HC40 FRAME™ ve verzích Standard a Advanced.

Klepnutím na níže uvedené části získáte více podrobností:


Působivost, úchop a ovládání jednotky HC40
K přizpůsobení různorodosti typů a designů lůžek se ovladač HC40 dodává ve dvou provedeních – HC40 FRAME™ a HC40 TWIST™. Jeden je vybaven elegantním kovovým rámem a druhý má elegantní zakřivený tvar. Oba se dodávají ve verzi Standard a Advanced. Verze Advanced nabízí další jedinečné funkce přinášející hodnotu koncovým uživatelům.

Ovladač HC40 má ladný a příjemný vzhled. Na přání uživatelů jsme mu však propůjčili matný povrch, jenž zamezí vzniku viditelných otisků prstů a zachová celkově čistý vzhled.

To však ke skvělému vzhledu ještě nestačí. Ruční ovládání pro komfortní lůžka musí být snadno a rychle uchopitelné i v noční tmě. Vezmete-li ovladač HC40 FRAME™ nebo HC40 TWIST™ do ruky, okamžitě oceníte optimální úchop a jasnou představu o horní a dolní straně. Referenční rýhy na zadní straně vedou k dokonale vyváženému úchopu v dlani i ve chvíli, kdy nesvítí světlo.

Jen si to přestavte!
Probudíte se uprostřed noci. Sáhnete po ovladači. Ve tmě je však obtížné správně jej uchopit a tak ovladač nakonec z nočního stolku srážíte na zem.

Když se jej konečně zmocníte, je vzhůru nohama a ve tmě nepoznáte, které tlačítko k čemu slouží. Vzdáváte to!

To však už neplatí!
Usnadnili jsme obsluhu. S ovladačem můžete nyní pracovat rychle, snadno a pohodlně.

 

Možná vás překvapí, že dotykové obrazovky nejsou u produktů ovládaných v tmavém prostředí příliš žádanou funkcí. Mezi uživateli jsme zjistili, že namísto dotykové obrazovky bývají upřednostňována spíše měkká dotyková tlačítka. Proto jsme navrhli panel s tlačítky vypouklého a vydutého tvaru, která uživatelům umožní snazší odlišení tlačítek ve tmě. Ve verzích Advanced se také ve tmě aktivuje podsvícení tlačítek, což uživatelům pomáhá v orientaci. Na přední stranu jsme přidali centrální navigační bod, jenž je pro uživatele zřetelným orientačním bodem pro přístup k různým funkcím.

Vylepšení se dočkaly také klávesnice ovladačů HC40, aby uživatelům při ovládání poskytovaly dokonalou hmatovou zpětnou vazbu. Uvědomujeme si například, jakou roli hraje pro uživatele zvuk. Proto jsme se zaměřili na nastavení správného odporu při stisku tlačítek a naladění správného zvuku „cvaknutí“.

Během vývoje jsme také zvažovali nejvhodnější hmotnost ručního ovládání. Příliš lehký ovladač působí příliš křehce a bývá obtížné jej správně uchopit, kdežto příliš vysoká hmotnost vyvolává dojem neohrabanosti.

Dotyková tlačítka a zaoblené hrany umožňují dokonalý úchop.

Uživatelské rozhraní s pomocnými oznámeními
Jak již bylo řečeno výše, jednotky HC40 se dodávají ve verzích Standard a Advanced. Obě zahrnují veškeré potřebné fyzické vlastnosti a výhody ergonomicky dokonalého a velmi intuitivního ovládání. Obě verze také podporují funkci podsvícení lůžka UBL (Under Bed Light). Podsvícení velmi usnadňuje noční vstávání, aniž byste budili partnera, neboť tlumené světlo dopadá pouze na podlahu pod lůžkem.

Verze Advanced jsou pak vybaveny barevným displejem a řadou integrovaných možností výrazně obohacujících uživatelský komfort. Podívejme se například na dodatečnou funkci baterky. Dvakrát zatřesete rukou do stan a rozsvítíte si v noci světlo, aniž byste budili partnera. Už žádné šmátrání rukama ve tmě.

Kromě polohování lůžka displej poskytuje několik dalších výhod. Na displeji se může například zobrazit oznámení o nutnosti výměny baterií, osobní pozdravy typu „Dobré ráno, Julie“ nebo dokonce ikona zvonku ve chvíli, kdy vestavěný tichý budík aktivuje masážní motor lůžka a uživatele citlivě budí. Verze HC40 Advanced se také dodávají s podrobnými průvodci spárováním ručního ovládání se správnou stranou lůžka.

Na displeji se také zobrazí návod k odemknutí dětské pojistky.

Zadejte své jméno a získáte osobní oznámení v ovladači HC40 Advanced
 

Průvodce na displeji uživatelům oznámí, že ruční ovládání je uzamčeno a navede je k odemknutí jedním jednoduchým krokem.

Chcete-li získat více informací o řadě Advanced, navštivte webovou adresu: Verze HC40 Advanced – skvělý design a plno funkcí.


K zamezení nechtěnému pohybu použijte dětskou pojistku. Při odemykání dětské pojistky postupujte podle pomocného oznámení.

Jen si to přestavte!
Máte malé děti, které záhy zjistí, že polohovatelné lůžko může být skvělým zdrojem zábavy. Ovladač můžete schovat, aby se nedostal do nesprávných rukou. Všichni však dobře víme, že děti si vždycky poradí a za chvíli se bude z ložnice ozývat jemné bzučení a chichotání.

To však už neplatí! Aktivujte jednoduše dětskou pojistku. Na displeji se zobrazí pokyny, jak ji jednoduše vypnout. Ovládání bude zamčeno proti nechtěnému pohybu, a až budete chtít, opět jej snadno aktivujete.

 

Stručné shrnutí
Kompletní uživatelské rozhraní, design, tvar i veškeré funkce ovladače HC40 byly otestovány skutečnými uživateli. Dobře víme, že použitelnost znamená vše!

Co vše jsme zajistili ke zlepšení použitelnosti:

 • Průzkum mezi uživateli a pečlivá konstrukce prototypu
 • Matný povrch, zaoblené hrany a pohodlný úchop
 • Dotyková tlačítka s příjemným zvukem
 • Dokonalá hmotnost
 • Referenční rýhy na zadní straně a navigační bod vpředu k zajištění dokonalého úchopu
 • Pětisměrová klávesa známá z jiných spotřebních výrobků
 • Podsvícení tlačítek a přizpůsobené podsvícení displeje ve verzích Advanced
 • Pomocná oznámení, například průvodce spárováním a návod k odemčení dětské pojistky
 • Osobní oznámení, například: „Dobré ráno Julie!“
 • Tichý budík – ráno vás probudí jemným chvěním (využívá masážní motory)
 • Baterka – dvojím zatřesením verze Advanced do stran zapnete nebo vypnete světlo baterky
 • Dětská pojistka
 • Vyměnitelné baterie

Více podrobností o verzích Standard nebo Advanced naleznete na webu věnovanému ovladačům HC40: Vytvořeno podle vašich přání.

Ruční ovládání LINAK HC40 FRAME pro polohovatelná komfortní lůžka play-icon

Ruční ovládání LINAK HC40 FRAME™ pro polohovatelná komfortní lůžka

Ruční ovládání LINAK HC40 TWIST™ pro polohovatelná komfortní lůžka play-icon

Ruční ovládání LINAK HC40 TWIST™ pro polohovatelná komfortní lůžka

HC40 Advanced – procházení nabídky play-icon

HC40 Advanced: Jak zařízení používat

Výměna baterií v ovladači HC40 play-icon

Zjistěte, jak vyměnit baterie v ručním ovládání LINAK HC40 FRAME™

Obnovení továrního nastavení ovladače HC40 play-icon

HC40 Advanced: Obnovení továrního nastavení ručního ovládání

HC40 – začínáme play-icon

HC40 Advanced: Jak začít

HC40 – ukládání oblíbených poloh play-icon

HC40 – ukládání oblíbených poloh

HC40 – uložení zkratek na displeji play-icon

HC40 Advanced: Uložení zkratek

Soubory

HC40 FRAME™

Toto je nová generace ručních ovladačů pro polohovatelná komfortní lůžka – vytvořených podle vašich přání. Verze HC40 FRAME™ se vzhledově liší od modelu HC40 TWIST™ kovovým rámečkem.

HC40 TWIST™

Toto je nová generace ručních ovladačů pro polohovatelná komfortní lůžka – vytvořená podle vašich přání. Od verzí HC40 FRAME™ se ovladače HC40 TWIST™ liší svým jedinečným zakřiveným tvarem.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás