Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

PLUS+1 – rychlá integrace elektrických pohonů do strojního zařízení pro náročné úkoly

Přidání speciálně přizpůsobeného bloku slučitelnosti od společnosti LINAK do platformy Danfoss PLUS+1 umožňuje technikům pracujícím na návrzích strojního zařízení do náročných podmínek zahrnout do projektů elektrické pohony. Blok je inteligentní funkce, jež výrobcům ve fází návrhů ušetří spoustu času.

Platformu Danfoss PLUS+1® využívá ve fázi návrhů řada techniků navrhujících těžké stavební stroje, zařízení pro mobilní zemědělství a venkovní výkonové vybavení. Prostřednictvím řady bloků slučitelnosti umožňuje platforma konstruktérům bez odborných znalostí v oblasti vývoje softwaru vybírat a přetahovat potřebné komponenty do návrhů nového strojního zařízení.

Speciální blok PLUS+1 navržený ve spolupráci se společností LINAK® obohacuje projekt PLUS+1 o další rozměr. Umožňuje konstruktérům integraci elektrických pohonů do návrhů strojního zařízení stejně snadno, jako při přidávání jakékoli jiné součásti Danfoss.

„Naše elektrické pohony IC se stávají běžnými součástmi všech druhů terénních vozidel“, potvrzuje Thomas Moeller, aplikační inženýr společnosti LINAK A/S, a pokračuje: „Přidání této možnosti bloku do skupiny PLUS+1 tedy dává velký smysl a technikům využívajícím systém umožňuje přidávat elektrické pohony tam, kde je potřebují.“.

 

V rámci konceptu Plug and Play je vše velmi snadné

Rozhraní zajišťující kompatibilitu produktů nese název PLUS+1® GUIDE. Jedná se o vývojový nástroj vlastněný společností Danfoss Power Solutions, jenž uživatelům umožňuje kombinovat grafické symboly a komponenty k vytváření kompletních softwarových řídicích systémů vozidel. Tento typ modulárního programování nabízí vývojovým inženýrům mnohem více možností a umožňuje vytvářet lepší řešení mnohem rychleji než obvykle.

Bloky slučitelnosti PLUS+1 umožňují zákazníkům využívajícím rozhraní PLUS+1 GUIDE mnohem rychlejší integraci a začleňování elektrických komponent do návrhů systémů“, říká Kevin Faulds, ředitel softwarových produktů, marketingu a prodeje ve společnosti Danfoss Power Solutions. Bloky umožňují optimální konfiguraci, řízení a efektivitu elektromechanického zařízení, přičemž blok slučitelnosti LINAK vývojářům umožní plné využití potenciálu elektrických pohonů“.

 

Rychlý způsob přidávání elektrických pohonů

Pro Thomase Moellera ze společnosti LINAK představuje začlenění do platformy Danfoss PLUS+1 další rozšíření horizontů možností elektrického polohování ve strojních zařízeních budoucnosti.

„Být integrovanou součástí kompletního a vysoce modulárního řídicího systému vyráběného předními odborníky Danfoss je přirozeně znakem uznání našich pohonů“, vysvětluje Moeller. “Lépe také technikům představí výhody řešení elektrického pohybu a zdůrazní, proč jsou pohony LINAK ideálním řešením pro strojní zařízení do náročných podmínek a výrobu inteligentních vozidel.“

V moderních vozidlech vyžadujících odolné řešení pohybu/polohování lze snadno využít pohony LINAK s plnou integrovatelností do sběrnicových systémů CAN (CAN SAE J1939 nebo CANopen). Díky desetiletím zkušeností s vytvářením řešení pro systémy pracující v náročných podmínkách nabízí společnost LINAK osvědčené a testované technologie na platformě Danfoss PLUS+1.

Chcete-li se o systémech PLUS+1 a PLUS+1 GUIDE dozvědět více, navštivte web věnovaný platformě Danfoss PLUS+1 .

Potřebujete-li informace o elektrických servopohonech kompatibilních se softwarem PLUS+1, prohlédněte si související produkty níže nebo kontaktujte společnost LINAK přímo.


 
Logo portálu Actuator Academy věnovaného technologiím pohonů

Chcete se dozvědět více o elektrických pohonech?
Seznamte se aspekty a souvisejícími technologiemi, díky nimž jsou pohony ideální k využití v průmyslových strojích.

Navštivte portál LINAK Actuator Academy™

 

 

Získejte 3D obrázky pohonů pro systémy CAD

S naším online konfigurátorem vytvoříte bezplatné 3D obrázky přizpůsobených pohonů a ušetříte čas strávený během fáze návrhu implementace řešení elektrického pohybu ve vašem strojním zařízení.

Jednoduše zadejte požadavky týkající se délky zdvihu, zátěže a dalších parametrů a implementujte model přímo do svého 3D programu. Můžete si samozřejmě také stáhnout technický list vašeho přizpůsobeného pohonu.

Vyberte si požadovaný pohon z naší produktové řady nebo níže uvedené pohony kompatibilní s platformou PLUS+1 a zvolte režim 2D/3D k prozkoumání konfigurátoru.

 

3D konfigurátor online

Přizpůsobujte a stahujte 3D obrázky pohonu LA36

Go to configurator
S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

LINAK TECHLINE, výzkum, vývoj a výroba – pohled do zákulisí play-icon

LINAK TECHLINE, výzkum, vývoj a výroba – pohled do zákulisí

Soubory

Zaostřeno na venkovní výkonové vybavení

V této části se zaměřujeme na výrobce zařízení k údržbě trávníků a zahrad, dodavatele komponent, příslušenství a související služby.

Zobrazit

Zaostřeno na stavebnictví

V nepříznivém a náročném prostředí odolávají pohony LINAK drsným podmínkám v těžkých staveních strojích.

Zobrazit

Zaostřeno na zpracovávání obilovin

Získejte další informace o výhodách automatizace pohonů v zařízeních pro manipulaci s obilovinami.

Zobrazit

Zaostřeno na mobilní zemědělství

Tato část popisuje řešení a výhody poskytované společností LINAK zemědělskému průmyslu již déle než 25 let.

Zobrazit

Zaostřeno na moře

Společnost LINAK vám prostřednictvím pohonů, zvedacích sloupků a ovladačů pomůže zajistit veškeré pohyby, jež na palubě bez ohledu na typ lodi požadujete.

Zobrazit

Zaostřeno na čištění odpadních vod

V čistírnách odpadních vod jsou klíčovými prvky k zajištění optimálního každodenního provozu infrastruktury snadné ovládání a monitorování. Další informace o řešeních pohonů LINAK pro zpracování odpadních vod naleznete v této brožuře.

Zobrazit

Doba jde kupředu – přejděte na elektrické pohony! (česky)

Získejte více informací o výhodách servopohonových řešení v porovnání s hydraulickými systémy.

Zobrazit

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.