Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Podpora protokolu CANopen ke zlepšení automatizace a autonomních vozidel

Automatizace je jedním z nejrychleji rostoucích trendů v moderním průmyslu, provázeným poptávkou po možnostech řízení protokolem CANopen. Pohony LINAK zmíněný trend i protokol podporují v automatizované výrobě i v oblasti produkce autonomních vozidel: snadno se integrují i konfigurují.

Logo rozhraní CANopen

Autonomní vozidla a plně automatizované výrobní linky již nejsou jen futuristickou představou. Stávají se skutečností a rostoucí počet průmyslových odvětví již těží z vyšší rychlosti výroby, zvýšené efektivity a vyšší bezpečnosti, jež automatizace přináší.

Efektivní automatizace však vyžaduje precizní řízení. Společnost LINAK® proto na rychle se rozvíjejících trzích podporuje řídicí systémy a nabízí ovládání CANopen téměř ke všem svým elektrickým pohonům pro průmyslové využití.

 

Více možností ovládání pohonů LINAK

Tento protokol napomáhá rozšířit možnosti ovládání pohonů LINAK . V současné době již pokrývají širokou škálu mobilních zařízení a nabízejí ovládání terénních vozidel, průmyslových strojů či různých autonomních vozidel.

„Protokol CANopen rozšiřuje možnosti našich pohonů“, konstatuje Soren Buck, manažer řízení rozvoje podnikání ve společnosti LINAK. „Je založen na standardu CiA 301. Našim lineárním pohonům propůjčuje větší flexibilitu, kterou ocení zejména softwaroví technici zabývající se ovládáním a monitorováním různých komponent vozidla v rámci jediné platformy.“

Kromě kompletní kontroly polohy zajistí pohony CANopen také zpětnou vazbu polohy pístu, servisní data a komplexní diagnostiku.

 

Řada osvědčených pohonů CANopen

Soren Buck a skupina softwarových specialistů LINAK důkladně otestovali celou řadu pohonů CANopen u nejrůznějších stávajících aplikací.

„Vyzkoušeli jsme vše v reálných podmínkách a konfiguracích se zákazníky, testovali jsme v terénních vozidlech, automaticky řízených vozidlech AGV a dokonce i v automatizovaném zemědělském prostředí“, vysvětluje Soren Buck. „Mohli jsme tak provést potřebné úpravy či dokonce odstranit několik chyb.“ Podle mého mínění však na lidi nejvíce zapůsobí snadnost integrace a konfigurace našich pohonů s podporou protokolu CANopen. V rámci konceptu Plug and Play je vše skutečně velmi snadné.“

 
Nastavení pohonů CANopen nám umožní získávat nejrůznější data o spotřebě energie, poloze, rychlosti a stavu výkonu. Získáváme mnohem lepší možnosti ovládání s pohotovějším řešením problémů a tedy i rychlejším poskytováním služeb našim zákazníkům.
Kim Andersen, elektrotechnický manažer společnosti Versalift.
 

LINAK CANopen podporují pohony: LA14, LA25, LA33, LA36 a LA37. Pohony LA36 a LA37 pro vysoké zatížení jsou k dispozici také ve 24V a 48V verzích, což ještě více rozšiřuje možnosti uplatnění.

Chcete-li se dozvědět více o pohonech LINAK a možnostech podporovaného protokolu CANopen, prosím navštivte stránku o CANopen interface nebo kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

Inteligentní pohyb s lineárními pohony | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Inteligentní pohyb s lineárními pohony

Výstupy zpětné vazby lineárních pohonů | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Výstupy zpětné vazby lineárních pohonů

Konfigurační software pro lineární pohony|Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Software pro konfiguraci lineárních pohonů

Soubory

CANopen® – uživatelská příručka (starší verze)

Tato příručka vás provede instalací a nastavením pohonu s rozhraním CANopen®.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás