Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Automatizace manipulace s materiály má budoucnost

Mobilní roboty již převzaly řadu rutinních a náročných úkolů ve výrobě. V moderních skladech pracují s množstvím různých materiálů. Automaticky vedené transportní systémy (AGV) a autonomní mobilní roboty (AMR) jsou ideální pro budoucí průmyslovou revoluci: pomohou zlepšovat ergonomii, bezpečnost a efektivitu.

Automatizace manipulace s materiály má budoucnost

Zde si můžete prohlédnout náš vlastní systém AGV v akci

 

Zaměstnanci ochotní obsadit fyzicky náročná pracovní místa s tvrdou manuální prací se hledají čím dál hůře. Společnosti celého světa se kromě obecného cíle optimalizovat skladové prostory, zvýšit flexibilitu výroby a zlepšit využití vlastních zaměstnanců snaží automatizovat procesy, pozvednout efektivitu a celkově ušetřit náklady.

Jedná se o zřejmý celosvětový trend, jehož realizace je podmíněna rozšířením využívání systémů AMR a AGV. Tyto inteligentní stroje zajistí manipulaci s řadou materiálů ve výrobě a prakticky všude pomohou zefektivnit hospodaření se zásobami.

Podle asociace A3 (Association of Advancing Automation) dnes ještě není automatizováno 95 % skladů. Interaktivní analýza však do roku 2025 předpovídá zvýšení míry instalace mobilních robotů na 10 %. Tou dobou bude instalovaná základna čítat kolem 2 milionů jednotek.

 

Nejoblíbenější jsou plošinové nakládací platformy

Bližší pohled na současný trh naznačuje, že nejčastěji používanými mobilními roboty jsou plošinové typy. Mezi typické úkoly patří přemísťování nákladu, například palet, krabic či regálů. Kromě zajištění klasických úkonů přepravy z bodu A do bodu B se mobilní roboty stále častěji používají jako určitý druh flexibilního mobilního dopravníku vhodného pro továrny budoucnosti.

Ke zvládnutí užitečného zatížení je nutný odolný vertikální zvedací mechanismus, s jehož řešením vám společnost LINAK® uplatněním svých dlouholetých zkušeností ochotně pomůže.

 

Klíčovými faktory jsou přesnost a spolehlivost

Abychom splnili požadavky koncových uživatelů, musíme zajistit přesnost a spolehlivost procesu manipulace s materiálem – od výroby až po logistiku. Podle manažera řízení rozvoje podnikání Heiko Kleinedera jsou pohony LINAK pro mobilní roboty ideálním řešením.

„Přesnost a spolehlivost jsou rysy charakterizující pohony LINAK již celá desetiletí. Autonomní roboty a systémy AGV s našimi řešeními elektrického pohybu na obou těchto vlastnostech životně závisejí a jsou podmínkou požadovaných hodnot“, vysvětluje pan Kleineder a dodává:

„Využitím rozhraní  CANopen nebo IO-Link s možnostmi zpětné vazby signálu jsou naše pohony snadno integrovatelné do moderních konstrukcí mobilních robotů a podporují vytváření digitálních dvojčat. Naše bezúdržbové pohony s dlouhou životností zajistí zákazníkům tolik žádanou vysokou spolehlivost. Jsme zvyklí vytvářet řešení na míru a požadovaných výsledků často dosahujeme úzkou spoluprací se zákazníky. Víme tedy, o čem mluvíme!“

Chcete-li se dozvědět více o možnostech elektrických pohonů v podpoře aplikaci AGV či AMR, kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

 

Naše řešení v aplikacích pro manipulaci s materiálem

Zajímá vás řešení LINAK v autonomních mobilních robotech? Prohlédněte si některé skvělé aplikace našich zákazníků ze společností Scallog, Smart Robotics a InSystems Automation.

ScallogScallog
Smart RoboticsSmart Robotics
InSystems AutomationInSystems Automation
 
 

 
Logo portálu Actuator Academy věnovaného technologiím pohonů

Navštivte portál Actuator Academy™
Seznamte se s aspekty a souvisejícími technologiemi, díky nimž jsou pohony ideální pro využití v průmyslových strojích.

Vítá vás portál LINAK Actuator Academy™

 

 

Společnost LINAK provozuje první systém AGV svého druhu ve Skandinávii

Společnost LINAK zná všechny výhody plynoucí z použití řešení AGV k automatizaci procesů a dovede tak zaměstnancům ušetřit fyzicky náročnou práci.

V našem dánském výrobním závodě máme systém AGV v obráběcích provozech, kde zajišťuje zvedání těžkých břemen. Každý den přesouvá kolem 40 tun závitových tyčí, což je zásadní úkol zajišťovaný dříve manuálními vozíky.

Řešení AGV je plně autonomní, spolupracuje se zaměstnanci a transportuje závitové tyče na patřičná pracoviště. Zabezpečí přesný přesun materiálu se současným sledováním stavu zásob a umístění materiálu.

Hlavním důvodem implementace řešení AGV ve společnosti LINAK bylo zlepšení ergonomie a zvýšení bezpečnosti zaměstnanců. Současně došlo k omezení výskytu chyb, neboť díky systému AGV je nyní více procesů řízeno počítačem.

Naše řešení AGV je první svého druhu ve Skandinávii a úspěšně využívá pohony LINAK LA25 a LA36.
V podniku systém důvěrně nazýváme „Marie“ a v tomto videu jej můžete vidět v akci.

 
Výstupy zpětné vazby lineárních pohonů | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Výstupy zpětné vazby lineárních pohonů

Inteligentní pohyb s lineárními pohony | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Inteligentní pohyb s lineárními pohony

Konfigurační software pro lineární pohony|Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Software pro konfiguraci lineárních pohonů

Soubory

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Pohony pro mobilní roboty pro manipulaci s materiálem (česky)

Jsme vaším partnerem při řešení zvedacích aplikací v oblasti manipulace s materiálem. Zjistěte, proč jsou naše řešení elektrických pohonů ideální pro vaše mobilní roboty nebo průmyslové vozíky.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás