Reference

Elektrický pohyb zajistí na člunech větší pohodlí

Více pohodlí a lepší ergonomie – tyto požadavky jsou aktuální v mnoha oblastech pracovního i každodenního života. Podle francouzského výrobce lodí palubní elektrické pohony výrazně zvyšují pohodlí.

Moderní jachty jsou nepochybně ztělesněním pohodlí. Čluny značky Prestige, jež tvoří součást francouzské skupiny Beneteau, nabízejí mimořádně vysokou úroveň komfortu. Elektrické pohony LINAK® sehrávají ve zpříjemnění života na palubě důležitou roli. 

Existuje celá řada prvků umožňujících elektrické polohování, aby byl pobyt na jachtě ještě pohodlnější. Poklopy se neotevírají manuálně ale elektricky, stoly a sedací soupravy lze snadno polohovat a přesouvat do správné polohy elektrickými pohony a také okna lze otevírat a zavírat elektricky.

Stavitel člunů Prestige využívá pohony LINAK® na svých motorových jachtách v celé řadě aplikací. Pohonem se otevírá například poklop motoru. Dalším příkladem je nástavba pro zásobovací člun. Majitel člunu ji otevírá a zavírá pouhým stisknutím tlačítka. Rozměry poklopu závisí na velikosti jachty. Otevírání zajišťují dva pohony LA36, jež zajistí patřičný výkon k bezproblémovému otevírání i těžkých vrat.

Pohony s IC umožňují několik hodnotných funkcí
Jachty Prestige využívají pohony s integrovaným řízením (IC). Díky možnostem IC lze jednoduše zajistit paralelní pohyb. Pohony s IC rovněž umožní přesnější ovládání a polohování. Pohony lze jednoduše konfigurovat a nastavovat. Integrované řízení je však jen jednou z vlastností. Ty další jsou přinejmenším stejně důležité.

„Pohony instalované do našich člunů musí být mimořádně robustní a odolné,“ vysvětluje Kelvin Cathelot, zástupce zásobování skupiny Beneteau Group, do níž Prestige náleží. Pohony jsou vystaveny působení slané vody, slunce, větru či vibrací a v těchto náročných podmínkách musí dokonale fungovat.  

„Požadavky našich zákazníků na kvalitu jsou velmi vysoké. V otázkách kvality si nemůžeme dovolit žádné kompromisy,“ vysvětluje pan Cathelot. 

Elektrický pohyb zajistí na člunech větší pohodlí
 

Nerezová ocel zvyšuje odolnost v náročných podmínkách
Pohony používané v člunech Beneteau Group jsou opatřeny prvky z nerezové oceli pro přizpůsobení tvrdým podmínkám. K zajištění vyšší odolnosti v nepříznivém prostředí slané vody nabízí společnost LINAK široký výběr pístnicových ok, zadních úchytů a vnitřních i vnějších trubek z korozivzdorné oceli. Díky tomu jsou pohony odolnější vůči dlouholetému přímému působení slané vody a slunce, což je důležité zejména u palubních poklopů či koupacích plošin. Při výrobě se používají slitiny AISI 304 nebo AISI 316. 

Důkladně testovaná odolnost v mořském prostředí
Pohony LINAK jsou velmi robustní dokonce i v základní výbavě. Díky robustnímu hliníkovému krytu splňuje pohon LA36 požadavky krytí stupně IP66 a ve statickém stavu IP69K. 

Pohony LINAK® jsou v Dánsku testovány ve zkušebním centru LINAK, kde absolvovaly řadu testů. Například v klimatickém testu je pohon opakovaně vystaven teplotě prostředí od více než 100 stupňů nad nulou až po hodnotu –30. Po této zkoušce musí pohon dokonale fungovat. Pohon LA36 splňuje řadu norem včetně evropské směrnice 94/25/ES pro použití ve sportovních člunech. 

Elektrický pohyb zajistí na člunech větší pohodlí

Kromě pohonů otevírajících poklopy strojoven nebo vrata nástaveb pro zásobovací čluny využívá společnost Beneteau Group také zvedací sloupky LINAK®. Používají se k nastavování výšky stolů nebo ovládacích pultů. 

„Zvýšení pohodlí díky elektrickým pohonům hraje u moderních jachet důležitou roli,“ vysvětluje Kelvin Cathelot. 

 

Vývoj a inovace pokračují
Možnosti IC s funkcí připojení ke sběrnicovému systému skýtají řadu možných využití. Například ovládání četných funkcí prostřednictvím aplikace ve smartphonu. Podle pana Cathelota zaznamená digitalizace v oboru stavby člunů další výrazný nárůst. Díky možnostem integrovaného řízení jsou produkty LINAK na tento trend dokonale připraveny.

Soubory

Zaostřeno na moře

Společnost LINAK vám prostřednictvím pohonů, zvedacích sloupků a ovladačů pomůže zajistit veškeré pohyby, jež na palubě bez ohledu na typ lodi požadujete.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.