Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Vyberte si správný kontrolbox pro své zdravotnické vybavení

Kontrolboxy LINAK pro systémy pohonů ve zdravotnických aplikacích se díky svému charakteristickému vzhledu a možnostem snadné montáže těší velké oblibě mezi výrobci četných zdravotnických aplikací. Jak však zvolit nejlepší řešení pro danou aplikaci?

K podpoře nalezení správného kontrolboxu odpovídajícího systému ve vaší aplikaci jsme připravili následujícího pomocníka:

Průvodce výběrem kontrolboxu LINAK®

 

Dvoukanálový

Čtyřkanálový

Pětikanálový


 

Analogový
Neprogramovatelný

Kontrolbox CA20

CA20|90W

 
Kontrolbox CA30

CA30|120W

Kontrolbox CA40

CA40|120W

 

Analogový/digitální

CA63

CA63|200 W

 

Digitální
Programovatelný

Kontrolbox CO61

CO61|200W

 
CO65

CO65|280W

Kontrolbox CO53

CO53|190W

 
CO71

CO71|350W

 

 

U systémů vyžadujících 6–12 kanálů doporučujeme použít propojku PJ2 a řešení LINAK® CO-Link™.

 

Zajistěte si správný počet kanálů
Kontrolboxy LINAK pro zdravotnické aplikace jsou snadno identifikovatelné. Jejich tvar i velikost jsou stejné a nabízejí řadu různých možností s přidanou hodnotou, jako je například snadné vedení kabelů či krytí IPX6 Washable DURA™ .

Většina polohovatelných aplikací ve zdravotnictví pracuje obvykle se dvěma až pěti kanály. Každý z nich obsluhuje pohon, ruční ovládání nebo funkce s přidanou hodnotou, potřebným výkonem a daty. Sečtěte počet pohonů a požadovaných funkcí, vypočítejte potřebný výkon a vyberte kontrolbox (kontrolboxy), jenž požadované nároky zvládne.

POZNÁMKA: Potřebujete-li více kanálů, můžete jejich počet zdvojnásobit propojkou PJ2 a řešením LINAK CO-Link™.

Dostatečný výkon k zajištění plynulého a optimálního výkonu
Kontrolboxy konceptu „One World – One Box“ pokrývají rozsah výkonu mezi 120 až 350 W. Všechny jsou vybaveny spínaným zdrojem (SMPS) zajišťujícím vyšší účinnost přeměny energie a ve výsledku plynulý, kontrolovaný pohyb bez ohledu na zatížení.

POZNÁMKA: Potřebujete-li více energie, můžete výstupní výkon zdvojnásobit systémem LINAK CO-Link™.

Pokud potřebujete, přejděte k řešení OpenBus™
Hlavním rozdílem mezi analogovým systémem a systémem OpenBus™ je počet bezpečnostních funkcí. Řešení LINAK OpenBus™ nabízí několik dalších funkcí zvyšujících bezpečnost a řadu vlastností s přidanou hodnotou. Některé jsou vyžadovány legislativními normami a v závislosti na konkrétním digitálním uspořádání stojí řešení OpenBus™ rozhodně za úvahu.

Funkce s přidanou hodnotou pro efektivitu a pohodlí
Některé z funkcí, jež mohou ovlivnit volbu kontrolboxu, pomáhají zvýšit efektivitu zdravotnického personálu nebo se zaměřují na zlepšení ergonomie či pohodlí pacientů. Tyto vlastnosti obvykle nazýváme funkcemi s přidanou hodnotou. Zahrnují vše od bezdrátového ručního ovládání až k podsvícení lůžka či pokročilým funkcím vážení.

Máte-li dotazy týkající se průvodce výběrem kontrolboxu LINAK nebo našich systémů pohonů obecně, kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

 

Společnost LINAK razí koncept „One World – One Box“. Znamená to, že bez ohledu na funkce či specifikace můžete kombinovat různé produkty z našeho portfolia a vytvořit systém, jenž pro svou aplikaci potřebujete. Průvodce výběrem kontrolboxu je stručný průvodce vyhledáním optimálního kontrolboxu pro váš systém.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.