Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Offline ložnice – „radost ze zmeškaného“

Zatímco se s chytrými telefony a dalšími mobilními zařízeními neustále rozšiřuje počet aktivit, jež můžeme provádět ihned a všude, šíří se současně nový trend – život offline! Mobilní technologie přinášejí spoustu úžasných výhod, avšak jejich nadměrné využívání může představovat i problém. Společnost LINAK® proto sleduje nový trend ve vývoji svých produktů.

Vychutnejte si pocit JOMO zanecháním chytrého telefonu přede dveřmi ložnice

JOMO je zkratkou pro radost ze zmeškaného – Joy Of Missing Out. Pro rostoucí počet rodilých digitálních domorodců se příležitostné vypnutí smartphonu a jeho záměrné nenošení všude s sebou stává trendem.

Společnost LINAK má pro takové chování plné pochopení, přizpůsobuje se v této oblasti uživatelům a začleňuje nejnovější poznatky sociálních věd do vývoje svých produktů.

Řada výhod – nikoli však zadarmo
Smartphonová revoluce nepochybně pomohla zvýšit kvalitu života lidí po celém světě.

Díky socializaci, plánování, shromažďování informací a obecnému sledování rodinných příslušníků či finančních transakcí je život jednodušší, rychlejší a efektivnější.

Podle několika nedávných studií* si však spousta lidí začala uvědomovat, jak tatáž zařízení, se všemi službami a technologiemi, mohou působit také negativně. Zdá se, že výkon a rychlost nabízené mobilními technologiemi zvyšují očekávání uživatelů v aspektu produktivity a doby odezvy.  Zdá se, že musíme být efektivní neustále – ve dne v noci!

Chytré telefony jsou doslova všude – dokonce i v ložnicích. To však již nemusí být nutné
 

Nechte telefon ležet stranou... a nepřijdete o nic
Stisknout vypínací tlačítko mobilního zařízení není snadné, neboť se jedná o vaše jediné spojení se zbytkem světa. Tak nějak můžete přemýšlet. Uživatelé z řad digitálních domorodců si však začali uvědomovat, že mohou existovat i bez nepřetržitého kontaktu se smartphonem. Občasné pobývání offline se ve skutečnosti začalo stávat kvalifikátorem stavu.

To, co začalo zanecháním telefonu stranou při jídle či během procházek v přírodě, se v posledních letech vyvinulo v tzv. „Offline víkendy“. Někteří dokonce začali bez smartphonu jezdit na dovolenou.

Trend offline ložnice s podporou společnosti LINAK®
Mobilní zařízení v každodenním životě samozřejmě stále potřebujeme pro řadu účelů. S rostoucí drahocenností volného času však začínáme stále více upřednostňovat tichý „čas o samotě“ nebo čas strávený společně s rodinou a přáteli. Pro uživatele komfortních lůžek, kteří chtějí mobilní telefon zanechat přede dveřmi ložnice, nabízí společnost LINAK řešení pro ruční ovládání s některými funkcemi, jež znáte z moderních chytrých telefonů.

HC40 Advanced

Jedním z příkladů je ruční ovládání HC40. Dodává se v edici Standard či Advanced a plně podporuje trend offline s funkcemi, jako je displej s časem a datem, svítilna a volitelná funkce budíku, přičemž samozřejmě nechybí obvyklé funkce polohování.
Cílem všech těchto funkcí je zajistit uživatelům plně optimalizované ruční ovládání.

Zanechat smartphone mimo prostor ložnice, aniž byste museli oželet některé velmi praktické funkce telefonu, nikdy nebylo snazší. Chcete-li se dozvědět více, jak společnost LINAK při navrhování produktů zohledňuje život online i offline, a kdy zvolit jedno či druhé řešení, obraťte se na místní pobočku společnosti LINAK.

*) Julie H. Aranda & Safia Baig. 2018. Sledování trendu „JOMO“: Radost ze zmeškaného a svoboda odpojení, (MobileHCI '18) Barcelona, Španělsko.

Ruční ovládání LINAK HC40 FRAME pro polohovatelná komfortní lůžka play-icon

Ruční ovládání LINAK HC40 FRAME™ pro polohovatelná komfortní lůžka

Ruční ovládání LINAK HC40 TWIST™ pro polohovatelná komfortní lůžka play-icon

Ruční ovládání LINAK HC40 TWIST™ pro polohovatelná komfortní lůžka

Soubory

HC40 FRAME™

Toto je nová generace ručních ovladačů pro polohovatelná komfortní lůžka – vytvořených podle vašich přání. Verze HC40 FRAME™ se vzhledově liší od modelu HC40 TWIST™ kovovým rámečkem.

HC40 TWIST™

Toto je nová generace ručních ovladačů pro polohovatelná komfortní lůžka – vytvořená podle vašich přání. Od verzí HC40 FRAME™ se ovladače HC40 TWIST™ liší svým jedinečným zakřiveným tvarem.

Proč zvolit polohovatelné lůžko?

Šest prostých důvodů k pořízení elektricky polohovatelného komfortního lůžka bez ohledu na věk. Mimořádné pohodlí a flexibilita elektrického polohovatelného komfortního lůžka vám zpříjemní život v mnoha ohledech.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás