Technika a trendy

Udržujte administrativní pracovníky po celý den aktivní a zdravé

Chcete vnést do kanceláří pohyb a pomoci svým zaměstnancům zůstat zdravými? Nabízíme několik tipů, jak mohou elektrické stoly k sezení/stání a motivační nástroje pomáhat vytvářet zdravé kancelářské návyky. Vstát každých 30 minut na 8 minut od stolu představuje obrovský rozdíl.

Každých 30 minut: 2 minuty pohybu, 8 minut vstoje, 20 minut vsedě

Několik studií prokázalo, že přerušování fyzicky neaktivních fází pomáhá minimalizovat negativní účinky na zdraví. Elektrické stoly k sezení/stání přinášejí do kanceláří velmi potřebný pohyb. Zdraví neprospívá celodenní stání ani sezení – ideální jsou změny polohy a co možná nejvíce pohybu během celého dne.

Odborníci tvrdí, že ideální rovnováhu mezi sezením a stáním zajistí každých 30 minut následující vzorec:

  • 8 minut vestoje
  • 2 minutový pohyb a protahování
  • 20 minut vsedě v neutrálních polohách
Udržujte administrativní pracovníky aktivní a zdravé
 

Vyberte si stůl se systémem navrženým k uchování aktivity kancelářských pracovníků
Změna návyků není snadný úkol. Existují však způsoby, jak si zdravé návyky osvojit. K podpoře administrativních pracovníků při navrhování uživatelsky přívětivých systémů kancelářských stolů s motivačními kancelářskými doplňky vyvinula společnost LINAK mimořádné úsilí.

Ovládací panely s integrovanými funkcemi připomínání změny polohy
Nejviditelnější součástí stolu k sezení/stání je ovládací panel. Jestliže je stůl snadno ovladatelný, stává se změna polohy během dne snazší. Většina ovládacích panelů LINAK obsahuje funkce paměti poloh, jež uživatelům umožní ukládat oblíbené výšky stolu a usnadní přepínání mezi preferovanou polohou vsedě a vstoje.

Pro intuitivní ovládání stolů navrhla společnost LINAK ovládací panely DPG s připomenutím. Je navržen k provozu bez použití tlačítek. Pokročilé modely zahrnují funkce připomínání změny polohy prostřednictvím integrované LED diody/světelného proužku, jehož barva uživatelům signalizuje okamžik, kdy je třeba vstát od stolu.

DPG1C
 
Aplikace Desk Control

Osobní statistiky sezení/stání se sledováním v mobilním zařízení
Většina systémů LINAK uživatelům umožňuje přijímat upomínky změny polohy se sledováním osobních statistik prostřednictvím mobilního zařízení s nainstalovanou bezplatnou aplikací Desk Control. Komunikaci zajišťuje bezdrátová technologie Bluetooth® a aplikace pro zařízení Android a iOS.

Stáhněte si aplikaci v obchodech s aplikacemi:

Stáhněte si aplikaci Desk Control pro systém iOS.
Stáhněte si aplikaci Desk Control
Stáhněte si aplikaci Desk Control pro systém Android. Stáhněte si aplikaci Desk Control

 

Referenční materiály

Zdroj informací: (Hedge, Sit-Stand Working Programs, 2016), publikace (Hedge, Ergonomic Workplace Design for Health, Wellness and Productivity, 2017, str. 20)

Hedge, A. (18. března 2016). Sit-Stand Working Programs. Web: http://ergo.human.cornell.edu/CUESitStandPrograms.html

Hedge, A. (2017). Ergonomic Workplace Design for Health, Wellness and Productivity. Boca Raton, FL: CRC Press, Taylor & Francis Group.

Postavte se za své zdraví play-icon

Postavte se za své zdraví

LINAK Desk Control – připomene vstát od stolu! play-icon

LINAK Desk Control – připomene vstát od stolu

Pravidelné cvičení nestačí play-icon

Pravidelné cvičení nestačí

play-icon

Ovládací panely DPG - Navrženy tak, aby utvářely chování

Soubory

POHYB – stoly k sezení/stání zvyšují pracovní výkon

Omezte množství zdravotních absencí a vytvořte moderní kancelářské prostředí s elektrickými stoly k sezení/stání. Atraktivní investice pro zaměstnavatele a jejich zaměstnance.

Zobrazit

Aplikace pro kancelářské stoly

Jakou aplikaci zvolit? LINAK Desk Control™ nebo značce přizpůsobitelnou verzi Desk Control™? V této brožuře vám nabídneme potřebný přehled.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.