Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Jeden sloupek. Mnoho možností

Prostor je důležitý: Ať už se jedná o domácí kancelář nebo firemní pracovní buňku, maximalizace prostoru bude vždy klíčová. Ergonomicky nastavitelný stůl je prostě samozřejmostí, ať už pracujete kdekoli. Řešení LINAK s jedním sloupkem přináší inspiraci na obou frontách.

Malé nastavitelné kancelářské stoly pro malé prostory. Vylepšená ergonomie s jedním zvedacím sloupkem LINAK.

Ergonomický design do každého prostředí

Navrhování menších prostor nebývá snadné. Vytvoříte-li však rozvržení s využitím zvedacího sloupku s integrovaným řízením, získáte kompaktní a prostorově úsporné řešení stolu s mimořádně čistým designem.

Jednoduše navrhněte nohu nebo držák na stěnu, stolovou desku upevněte přímo ke sloupku, celek připojte ke zdroji napájení a dílo je hotovo. Se zvedacími sloupky LINAK® snadno vytvoříte plně ergonomické řešení, jež prostě vejde všude, kde je třeba, a každé prostředí obohatí o polohovatelnost a styl.

 

Psací stůl NOA – elegantní design využívající jen jeden sloupek

Návrhář nábytku ve společnosti Benchmark Tom Parfitt hledal vhodné řešení pro svůj domov, avšak bez úspěchu. Vytvořil tedy koncept stolu Noa.

Noa je ergonomický pracovní stůl k sezení/stání s jedním sloupkem. Je vyroben z přírodních materiálů a nabídne ideální řešení do menších prostor. Referenci si můžete přečíst zde.

Stůl Noa k sezení/stání od společnosti Benchmark

 
 

Služby sdílených kanceláří

Trendy kancelářského designu se v současnosti od tradičního pojetí otevřené kanceláře odklánějí. Přijímají se nová řešení zaměřená na zlepšení soukromí a střídavou práci na dálku. S touto změnou přichází zjištění, že k udržení či zlepšení pracovních podmínek a zdraví nové generace flexibilních kancelářských pracovníků budou nutná nová ergonomická řešení.

Moderní kanceláře s ergonomickými barevnými výškově polohovatelnými stoly se zvedacími sloupky LINAK.

 

Jedním z alternativních přístupů k novému pracovnímu modelu jsou sdílené kanceláře, což je řešení vhodné zejména pro technologické společnosti, které jen zřídkakdy vyžadují fyzickou přítomnost pracovníků. Prioritou se opět stanou flexibilní pracovní místa zabírající jen minimum prostoru, stoly pro pracoviště typu „místnost v místnosti“ a pracovní stoly, jež budou dostatečně flexibilní k přemisťování a vytváření nových konstelací podle proměn skupinových potřeb – s využitím ergonomického potenciálu polohovacích řešení přizpůsobených proměnlivému toku uživatelů.

Vzestup zvukotěsných kancelářských konceptů typu „místnost v místnosti“, konferenčních kapslí k ochraně soukromí a konání individuálních schůzek či izolované prostory pro soustředěnou práci vítají ideálního kandidáta pro ergonomická kompaktní řešení stolů využívajících jediný zvedací sloupek.

 
 

Nabídněte svobodu napájením z baterie

Bez napájecího kabelu je umístění jen otázkou volby. Koncept s lithium-iontovou baterií lze podle potřeby snadno přesouvat z místa na místo – ideální pro přednáškové sály a rušná pracoviště s pohybem osob, kde by kabely představovaly riziko klopýtnutí.

 
 

Integrované řízení šetří místo. Zjednodušuje si montáž
Sloupek s integrovaným řízením zajistí kompaktní stolní řešení s čistým a přehledným designem.

Stolní desku jednoduše upevněte přímo ke sloupku, připojte externí napájecí zdroj (120V, 230V nebo univerzální) a dílo je hotovo.

 
 

Jedna noha – žádné kompromisy na úkor designu, výkonu či ergonomie

Trendy jsou zřejmé a technologie je k dispozici. Zvedací sloupek DL18 IC PLUS má neviditelné kluzné kameny a ploché hrany pro mimořádně čistý design. Ke sloupku jednoduše nacvakněte základnu Kick & Click™ pro snadnou montáž stolní desky. Vyberte si z naší široké nabídky ovládacích panelů k intuitivnímu nastavování výšky a zvolte externí zdroj napájení SMPS (230V nebo 120V).

Přidejte vlastní patky, stojan či držák na zeď, zvolte požadovanou stolní desku – a máte připraven kompletní ideální balíček v souladu s aktuálními obchodními a designovými trendy.

Samozřejmostí jsou obvyklé funkce LINAK, například plynulý rozběh a dojezd (známé ze dvou našich paralelních stolních systémů) či přístup k naší široké nabídce ovládacích panelů pro snadné a intuitivní polohování včetně panelů DPG1C, DPH a DPT vyznamenaných oceněním Red Dot. Do zvolené desky stolu je snadno integrujete.

 

Jistíme vám záda

Partnerstvím se společností LINAK získáte podporu na světové úrovni a špičkovou kvalitu. Díky 30 místním prodejním kancelářím vám budeme vždy nablízku, podělíme se s vámi o odborné znalosti založené na globálních zkušenostech a zachováme konkurenceschopnost vaší společnosti.

Vyhledejte místní zastoupení společnosti LINAK.

 

 

Dostatečně malý k pohodlné integraci a dostatečně velký k vytvoření potřebného pracovního prostoru
Pandemie COVID 19 učinila práci z domova samozřejmostí. Když se však nádech novosti změněného pracovního prostředí vytratil, ukázalo se, že maximální efektivita vyžaduje odpovídající míru ergonomické flexibility běžných kanceláří.

Hans Jørgen Kloster Klein je senior manager ve společnosti LEGO. V posledním roce se Hans přizpůsobuje novým podmínkám práce na dálku a vytváří si prostředí, v němž může pracovat zdravě a produktivně.

„Najednou jsem musel pracovat z domova na plný úvazek. Rychlým a snadným řešením se ukázalo využít jako pracoviště jídelní stůl, a večer, když rodina dorazila domů, notebook zase odnést. Netrvalo však dlouho, a po celodenním sezení za jídelním stolem jsem začal pociťovat určité nepohodlí. Doma mi zkrátka chyběl výškově polohovatelný stůl, za nímž pracuji ve společnosti LEGO a postrádal jsem rovněž vyhrazený „kancelářský“ prostor“, vzpomíná Hans.

„Řešením se stal kompaktní elektrický stůl s nastavitelnou výškou, umístěný v rohu ložnice. Je dostatečně malý k pohodlné integraci a dostatečně velký k vytvoření potřebného pracovního prostoru včetně obrazovky slušné velikosti. Ovládání změny polohy stolu je velmi intuitivní – v telefonní aplikaci zadávám přesuny nahoru či dolů do předem nastavených poloh.“

Domácí kancelářský stůl s jedním sloupkem
 

„Toto jednoduché řešení přineslo dvě okamžité výhody: získal jsem vyhrazené místo k práci, aniž bych musel na konci dne všechno odnášet, a během dne mohu přepínat mezi polohou vsedě a vestoje, takže mě nebolí záda. A navíc je zde bonusová výhoda, se kterou jsem ani nepočítal – kolegové říkají, že můj hlas zní mnohem lépe, když stojím“, uzavírá s úsměvem Hans.

ReadMoreButton

 

 
Neřešte jen kancelářskou ergonomii

Neřešte jen kancelářskou ergonomii!
Nové okolnosti řadu z nás přinutily vyměnit kancelářský stůl za kuchyňský. Ačkoli nás globální události snad již brzy přesunou zpět na pracoviště, práce z domova v nějaké formě pravděpodobně přetrvá. Dr. Mark Benden a Martha Parkerová z centra Texas A&M University Ergo Center nabízejí lidem čelícím výzvám práce z domova v nynější době i v nepříliš vzdálené budoucnosti spoustu tipů a triků.
Více informací...

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.