Kontaktujte nás zde
Novinky 20. června 2023

Ovládací panel DPI vyhrál ocenění Red Dot Design Award za designové řešení výrobku

Intuitivně navržený ovládací panel LINAK DPI získal ocenění Red Dot Award 2023 v kategorii „Produktový design“. Porotu zaujal zejména svou inovativní funkčností a integrovanou antikolizní ochranou.

Zástupci společnosti LINAK Nicki Pedersen (produktový manažer pro inovace a design) a Birgitte Holm-Melin (produktová manažerka LINAK) převzali na slavnostním večeru Red Dot v německém Essenu certifikát Red Dot za ovládací panely řady DPI. (© Red Dot)

Ocenění Red Dot Award se uděluje každoročně: Kategorie Product Design vyhledává nejlepší produkty roku. Výrobky vybrané porotou Red Dot jako kandidáti k ocenění mohou být esteticky atraktivní, funkční, chytré či inovativní, avšak všechny mají jedno společné – vynikající design.

V letošním roce získaly ocenění Red Dot Award – oficiální pečeť mezinárodně uznávané soutěže Red Dot Design Competition – ovládací panely LINAK řady DPI díky svému elegantnímu vzhledu, intuitivnímu ovládání a vestavěnému antikoliznímu senzoru.

 

Jedinečná kombinace designu a inovací

Pro společnost LINAK je získání prestižního ocenění Red Dot Award mimořádnou ctí: Kategorie Product Design 2023. Samotný design byl při vývoji ovládacích panelů řady DPI jedním z klíčových faktorů.

Vytvořili jsme nový elegantní a štíhlý design, jenž na ovládacím panelu nemá žádná tradiční tlačítka funkcí. Tlačítka jsou na běžném ovládacím panelu vždy kompromisem. Málokdy jsou pro uživatele intuitivní a komplikují design i konstrukční fázi výroby. Proto jsme se rozhodli přesunout pokročilé funkce do aplikace.

Budou-li k dispozici aktualizace nebo nové funkce, lze aplikaci Desk Connect pro koncového uživatele (dostupnou pro platformy iOS a Android) snadno a rychle aktualizovat, což prodlouží životnost produktu.

Kromě toho jsou panely DPI našimi vůbec prvními ovládacími panely s vestavěným antikolizním senzorem a inovativní technologií LINAK, jež zajistí vynikající antikolizní funkce.

Ovládací panel LINAK DPI1K – polohování stolu k sezení/stání snadným a intuitivním naklápěním pádlového prvku nahoru či dolů
 
Nicki Pedersen, produktový manažer pro inovace a design ve společnosti LINAK.
 

Integrovaná antikolizní funkce zaujala porotu Red Dot

Kromě zjednodušené funkčnosti a vzhledu panelu DPI zaujal porotu integrovaný antikolizní senzor, jenž pomáhá zabránit poškození stolu či předmětů nacházejících se nad či pod jeho pracovní plochou během pohybu.

Zapůsobila také funkce nastavení výšky pouhým nakloněním ovládacího pádla, jež uživatelům umožní stůl zvednout či snížit, aniž by museli spouštět oči z monitoru.

Řadu DPI si můžete blíže prohlédnout na online výstavě Red Dot zde a na produktových stránkách zde: DPI1K a DPI1C s displejem.

LINAK DPI1K a DPI1C: ovládací panely s vestavěným antikolizním senzorem – ochrana stolů k sezení/stání
 
 

A mimochodem... dokázali jsme to znovu!

Nechceme se chlubit, ale nejde o první ocenění, jež řada DPI získala. Vyhrála také ocenění „Special Mention“ za vynikající kancelářská řešení pro firmy v rámci prestižních německých cen za inovace.

Společnost LINAK získala ocenění Red Dot za své inovativní ovládací panely již podruhé. Poprvé tomu bylo v roce 2018 za ovládací panely řady DPG.

 

Co je ocenění Red Dot Award?

Ocenění „Red Dot Award: Product Design“ má kořeny již v roce 1955. Od té doby se cena každoročně uděluje nejlepším výrobkům roku. V souladu s mottem: „Hledání dobrého designu a inovací“ hodnotí mezinárodní porota individualitu a originalitu výrobků. V roce 2023 byly přihlášeny produkty ze 60 zemí, jež porota složená ze 43 členů hodnotila v 51 soutěžních kategoriích.

 
 
 

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás