Kontaktujte nás zde
Novinky 12. listopadu 2019

Elektrifikace kombajnových odtrhávacích desek klasů k maximalizaci výnosů

Německá společnost Geringhoff, specializovaná na výrobu kombajnových sklízecích adaptérů, vyvinula nové nastavitelné odtrhávací desky klasů. Výsledné elektrické řešení s pohony LINAK® pomáhá maximalizovat výnosy kukuřice.

Elektrifikace kombajnových odtrhávacích desek klasů k maximalizaci výnosů

Německá společnost Geringhoff, specializovaná na výrobu kombajnových sklízecích adaptérů, představila po dvou letech testování své nové řešení odtrhávacích desek klasů pro kukuřičné kombajny. Tradiční hydraulický systém firma Geringhoff vyměnila za elektrické řešení využívající pohony LINAK LA36.

Koncept nese název „Freedom“ a podle André Hemmesmanna, vedoucího týmu vývoje a designu, se nová elektricky polohovatelná sestava mnohem snáze instaluje a zemědělcům přinese i vyšší výnos.

Při použití jednoho či více hydraulických válců musí být k zajištění správné polohy u hydraulického vedení uloženo ještě signální vedení. Při použití elektrického pohonu je zapotřebí jen jeden jednoduchý kabel, říká pan Hemmesmann.

Osvědčená a testovaná robustnost svědčí ve prospěch elektrického řešení
Podle pana Hemmesmanna vydláždily cestu k novému řešení odtrhávacích desek klasů rozsáhlé zkoušky uskutečněné společností LINAK a skloubené s desetiletými zkušenostmi tohoto dánského výrobce při vytváření odolných řešení pro zemědělské stroje.

Elektrifikace kombajnových odtrhávacích desek klasů k maximalizaci výnosů
 

Systém jsme déle než dva roky testovali a se spolehlivostí jsme nesmírně spokojeni, konstatuje pan Hemmesmann a prohlašuje, že do budoucna lze očekávat přechod na elektrická řešení u dalších aplikací společnosti Geringhoff.

Chcete-li se o konceptu „Freedom“ dozvědět více, můžete si přečíst celý příběh „Dokonalejší sklizeň kukuřice s elektricky nastavitelnými odtrhávacími deskami klasů“ zde. Můžete se také obrátit na místní zastoupení společnosti LINAK, kde získáte více informací.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás