Novinky 10. září 2019

Desk Sensor™ 1 – nová protikolizní ochrana moderních kancelářských stolů

Společnost LINAK představuje zcela nové protikolizní řešení pro stoly. Nové řešení založené na gyroskopu s názvem Desk Sensor 1 snímá pevné i měkké překážky a snadno se integruje do většiny stolních systémů LINAK®.

Je menší než obvyklý klíč USB – velikost odpovídá vršku kuličkového pera. Jedná se o zbrusu nové řešení LINAK Anti-Collision™ s názvem Desk Sensor 1 (DS1). Začleníte jej prakticky do všech systémů LINAK pro stoly a podporuje standard Plug & Play™, díky němuž malou jednotku snadno integrujete do systémů stolů LINAK.

Inteligentní gyroskopická jednotka reaguje na měkké i pevné překážky
Základem nového a inteligentního způsobu ochrany stolu je citlivá gyroskopická jednotka v adaptéru DS1. Zásuvný adaptér (DS1) díky ní detekuje i nepatrné naklonění desky stolu při pojezdu směrem vzhůru i dolů. Při detekci nepatrného náklonu se pohyb zastaví a obrátí se jeho směr, aby nedošlo ke kolizi a poškození stolu nebo předmětu v dráze pohybu.

Další výhodou nového antikolizního řešení Desk Sensor 1 je schopnost detekce pevných i měkkých překážek. Při kontaktu se šálkem kávy položeném na kontajneru pod stolem nebo při střetu s polstrovanou kancelářskou židlí stůl kolizi okamžitě zaregistruje a zareaguje zastavením a obrácením směru pohybu.

Desk Sensor 1 se připojuje ke kontrolboxu CBD6S

Plug & Play – jednotku DS1 stačí připojit ke stolu
Zapojení antikolizní jednotky DS1 do vašeho kancelářského stolu LINAK je snadné. Pro standardní systémy s kontrolboxem CBD6S stačí jednotku připojit ke kontrolboxu a protikolizní systém stolu je nainstalován.

U systémů používajících zvedací sloupky DL IC (integrated controller) lze adaptér DS1 integrovat pomocí T-rozdělovače a sériového kabelu.

 

Spolupracuje s existujícími antikolizními řešeními a funguje i bez nich
Volitelně lze adaptér Desk Sensor 1 zkombinovat se známou technologií PIEZO™ Anti-Collision™ a zajistit tak ještě vyšší úroveň protikolizní ochrany.

Více informací o našich antikolizních řešeních pro kancelářské stoly naleznete na webu Technologie a trendy.

Máte-li k adaptéru DS1 nějaké dotazy nebo se budete chtít dozvědět, jak může vylepšit vaše řešení polohování elektrických stolů, kontaktujte místní pobočku společnosti LINAK®.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.