Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Náročné aplikace vyžadují řešení s dlouhodobou životností

Aplikace pro průmyslovou automatizaci a systémy AGV/AMR ve světě autonomního zemědělství mají jedno společné: selhání pohonů zde není přípustné. Spolehlivost a dlouhodobá životnost zde kráčejí ruku v ruce s efektivním a ekonomickým výkonem. Servopohon Long Life byl navržen s ohledem na tyto parametry a uvedené požadavky splňuje. A ještě mnohé další.

Když jde do tuhého, nebývá snadné udržet krok

Výroba spolehlivých a odolných aplikací vyžaduje řešení s dlouhodobou životností. Pohony LA36 Long Life  navržené pro špičkovou odolnost vám zajistí vytrvalý výkon k překonání konkurence. S osvědčením dlouhodobé životnosti neúnavně pracují i ve chvílích, kdy ostatním dojde dech.

 

Flexibilní a inteligentní

Odolné pohony LA36 jsou také flexibilní a inteligentní. Existují ve 24V nebo 48V verzi s integrovaným řadičem a rozhraním CANopen/J1939 k rozšíření možností instalace. V současných aplikacích s rostoucí datovou náročností poskytuje pohon informace pro plánování údržby, diagnostiku a řešení problémů, což vede k velmi výraznému snížení servisních nákladů.

 

Více cyklů, nižší náklady

Není snadné nalézt řešení elektrického lineárního pohybu, které by splňovalo požadavky na dlouhodobou životnost a přitom zůstalo cenově dostupné: běžné možnosti zahrnují servopohony a standardní pohony s nevýhodami v podobě vysokých počátečních výdajů nebo nákladné výměny ke konci životnosti. Pohony LA36 Long Life však nabízejí snížení nákladů se současným prodloužením životnosti aplikace.

„Pohony Long Life byly testovány k vykonání minimálně 200 000 cyklů s nejvyšším zatížením při maximálním pracovním cyklu. Nejhorší myslitelné podmínky. Nové pohony nabízejí oproti konvenčním pohonům na trhu přibližně 20násobnou životnost. Za tak značným nárůstem stojí především začlenění bezkomutátorového motoru, který nás posouvá na vyšší úroveň v oblasti dlouhodobé spolehlivosti a výkonu“, vysvětluje Soren Buck, manažer řízení rozvoje podnikání ve společnosti LINAK.

U většiny aplikací se jedná o více než dostatečný výkon k zabezpečení dlouhodobé funkce s příznivými nároky na servis a minimálními prostoji.

Elektrický lineární pohon LINAK® LA36 Long Life
 
 

Řešení plug and play šetří drahocenný čas

V rostoucím počtu 48V aplikací není integrace a instalace konvenčních řešení pohonů snadnou záležitostí. U běžných 24V pohonů byl k převodu napětí ze 48 na 24 V vyžadován převodníkový modul. Pohon LA36 Long Life žádný převodník nepotřebuje, neboť je na 48V napětí již připraven, což zkracuje dobu instalace. Totéž platí i pro rozhraní: díky vestavěným rozhraním CANopen a J1939 lze pohon do aplikace snadno začlenit bez nutnosti použití převodníku.

„Určitou roli mělo při navrhování našeho pohonu Long Life také zkrácení nákladného času vynakládaného zákazníky na integraci řešení.“ Systém plug-and-play s omezeným počtem komponent redukujte servisní náklady a zkracuje prostoje uživatelů aplikací“, konstatuje Soren Buck.

 

Integrovaná kontrola dat a řešení problémů

Standardní řešení pohonu neumožňuje získat pokročilá data jako je počet cyklů, chybové zprávy, příkon a rychlost, což ztěžuje řešení problémů. Integrované řízení a sběrnice CAN pohonu LA36 Long Life nabízí přístup ke všem potřebným údajům a usnadní tak odstraňování případných problémů.

 

Přesné ovládání – bez externích snímačů

Zajištění přesného ovládání aplikace pomocí konvenčního pohonu vyžaduje čas a náklady na instalaci či integraci externích snímačů polohy do vašeho systému. Díky pohonům LA36 s integrovaným řízením a sběrnicí CAN lze navrhnout systém s přesným ovládáním k dosažení požadované polohy i bez potřeby využití externích snímačů.

 

Vytrvalost a síla přinášejí výsledky

Pohon Long Life zajistí dlouhodobý a bezproblémový výkon ke zvýšení provozuschopnost i za nepříznivých provozních podmínek. Omezený počet komponent usnadňuje instalaci a snižuje servisní náklady. Volba rozhraní a napájecího napětí motoru nabízejí aplikační flexibilitu a integrované řízení poskytne data k rychlému řešení problémů.

Chcete-li získat informace o elektrických pohonech LA36 Long Life, prohlédněte si stránky věnované produktu nebo nás kontaktujte přímo.

 

 

Zajímají vás bezkomutátorové motory?

Chcete se dozvědět více o bezkomutátorových motorech, které jsou hlavním pilířem prodloužené životnosti pohonů Long Life? Zhlédněte video z Actuator Academy.


 
Logo portálu Actuator Academy věnovaného technologiím pohonů

Chcete se dozvědět více o elektrických pohonech?
Seznamte se aspekty a souvisejícími technologiemi, díky nimž jsou pohony ideální k využití v průmyslových strojích.

Navštivte portál LINAK Actuator Academy™

 

Manipulace s materiálem 101 – jedinečný mobilní robot při obráběcích pracích LINAK® play-icon

Manipulace s materiálem 101 – jedinečný mobilní robot při obráběcích pracích LINAK

Soubory

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Zobrazit

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.