Reference

Společnost Kverneland hledala flexibilní řešení pro balíkovací lisy

Desetiletí zkušeností s konstruováním strojů se odrážejí v konstrukci všech balíkovacích lisů Kverneland, jež musí bezchybně pracovat ve všech koutech světa. Nejnovější generace balíkovacích lisů Kverneland je zárukou bezkonkurenčního výkonu a schopnosti zvládnout širokou škálu typů pícnin.

Inovativní konstrukce stroje FastBale nabízí vysokou všestrannost a umožňuje pracovat v nejrůznějších režimech podle různých druhů pícnin a požadavků koncového uživatele. Díky svým jedinečným vlastnostem nabízí stroj FastBale skutečně flexibilní řešení pro všechny balicí a ovíjecí požadavky se současným zvýšením komfortu obsluhy a produktivity. 

Hlavním cílem společnosti Kverneland Ravenna bylo spojení spolehlivosti s všestranností k dosažení vyšší hodnoty díky účinnému integrovanému balicímu systému. Nová řada balíkovacích lisů je vybavena lineárními pohony LINAK. Jedním z nejodolnějších a nejvýkonnějších pohonů LINAK je zejména pohon LA36, který je navržen k provozu v extrémních podmínkách. Jedná se o bezúdržbový produkt s dlouhou životností a vysokým stupněm IP krytí. 

Tento vysoce kvalitní pohon představuje přesvědčivou alternativu k hydraulickému řešení či jiným elektrickým servomotorům. Přesné dávkování je možné pouze použitím vhodných a kvalitní komponent. 

Pohon LINAK LA36 těmto požadavkům zcela odpovídá“, stvrzuje pan Valerio Casadei, elektrotechnik společnosti Kverneland Group Ravenna. 

Výrobky LINAK nabízejí vysokou úroveň přizpůsobitelnosti, například délky zdvihu, speciální kabely a konektory pro snadné propojení s naším řídicím systémem. Navíc se pohon LA36 standardně dodává s neprotáčivým okem pístnice.“ 

Partnerstvím se společností LINAK získáte víc než jen odolné produkty. K dispozici máte také tým inženýrů a techniků s širokými znalostmi v oblasti aplikací a produktů“, pokračuje pan Casadei. 

Nová generace balíkovacích lisů využívá nový patentovaný balicí systém Kverneland PowerBind. Díky elektrickému pohonu LA36 vstupuje síťovina přímo do lisovací komory podávacím ramenem pod plochým úhlem, což síťovinu udržuje vždy v napnutém stavu pro přesné a mimořádně spolehlivé podávání. 

Podávací rameno navíc síťovinu neustále přidržuje a jakmile je balík z 90 % dokončen, podávací rameno se vysune vpřed – připraveno podávat síťovinu.

Systém tak pracuje produktivně a spolehlivě, neboť neztrácí čas zachytáváním síťoviny. Po dokončení balíku podávací rameno okamžitě začíná zavádět síťovinu do lisovací komory.  Nová generace balíkovacích lisů Kverneland s vestavěnou technologií pohonů LINAK

Po zavedení síťoviny se k roli se síťovinou přesune brzda, jež podpoří napínání. Během podávání síťoviny se podávací rameno stáhne zpět do výchozí polohy a po zabalení balíku aktivovaný nůž síťovinu odřízne.

Pohon LA36 charakterizuje snadná údržba, ovladatelnost a rychlá instalace s širokou škálou přizpůsobitelných nastavení a zpětné vazby, jež napomáhají přizpůsobit řešení pohybu konkrétnímu použití. Inteligentní systém bez nepříznivého vlivu na kvalitu a životnost. 

Kontaktujte divizi LINAK TECHLINE a získejte specifikace spolu s dalšími řešeními pohonů pro balíkovací lisy a další zemědělská zařízení.
Elektrická lineární řešení pohonů pro zemědělskou techniku od divize LINAK® TECHLINE® play-icon

Elektrická lineární řešení pohonů pro zemědělskou techniku od divize LINAK TECHLINE

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením play-icon

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

Soubory

Zaostřeno na mobilní zemědělství

Tato část popisuje řešení a výhody poskytované společností LINAK zemědělskému průmyslu již déle než 25 let.

Zobrazit

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Zobrazit

Pohyb pro budoucnost

Přečtěte si více o budoucím světě pohybu s pohony IC.

Zobrazit

Doba jde kupředu – přejděte na elektrické pohony! (česky)

Získejte více informací o výhodách servopohonových řešení v porovnání s hydraulickými systémy.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.