Kontaktujte nás zde
Reference

Jednodušší konstrukce s pohony LINAK

Snadná a efektivní konstrukční řešení jsou při navrhování stavebních strojů stále důležitější. Elektrické pohony výrazně usnadnily navrhování stavebních strojů v turecké společnosti HİDROMEK se sídlem v Ankaře.

Reference

Společnost HİDROMEK si získala dobré jméno v odvětví stavebních strojů s tvrdou konkurencí a prodává své stroje na šesti kontinentech ve více než 100 zemích světa. Společnost své úspěchy připisuje technologickému rozvoji a investicím do výzkumu a vývoje. Manažer konstrukčního studia Hakan Telışık vysvětluje:

„... snažíme se vytvářet vysoce kvalitní produkty se skvělým jedinečným designem a určitou loajalitou vůči zákazníkům. Výzkumu a vývoji přikládáme velký význam a neustále se zdokonalujeme.“

 

Hlavními faktory při rozhodování byla kvalita produktů a důvěra

Použitím pohonů LINAK® v určitých oblastech těžkých strojů, kde se ve velké míře používají hydraulické systémy, usnadnila společnost HİDROMEK konstrukční proces a zároveň využila výhody systémů elektrických pohonů.

„Funkce hydraulických systémů vyžaduje instalaci hydraulického vedení do příslušné oblasti a provoz hydraulického systému ovládaného ventily s dodržením požadovaných tlaků. Pravidelná odborná údržba hydraulického systému a jeho součástí je zcela nutná“, připomíná pan Telışık a zdůrazňuje: „Existují však mechanismy, které lze snadno a bez údržby ovládat elektrickými pohony – s velmi jednoduchým elektrickým přívodem. Z důvodů konstrukční a výrobní flexibility dáváme u těchto mechanismů vždy přednost elektrickým pohonům, jež bezproblémově využíváme již řadu let.“

U kolových nakladačů a nově zavedené skupiny produktů pro zhutňování zeminy upřednostňuje společnost HİDROMEK elektrické pohony LA36 k otevírání hlavních kapot motoru, díky zjednodušení celkové konstrukce a snadnému přístupu při provádění údržby.

Pohony LA36 upřednostňujeme ke zvedání kapot, neboť nabízejí ideální výkon, délku zdvihu a stupeň krytí IP.

Reference
 

Pan Telışık vysvětluje, proč firma preferuje spolupráci se společností LINAK: „V případě stabilně využívaných komponent dáváme přednost spolupráci s těmi nejlepšími v oboru, poněvadž naším prvořadým cílem je vyrábět spolehlivé a vysoce kvalitní výrobky. Navázali jsme skvělou obchodní a technickou spolupráci se společností LINAK, které v otázkách kvality pohonů zcela důvěřujeme.“

 

Budoucnost elektrických technologií v průmyslu

Společnost HİDROMEK je přesvědčena, že budoucnost průmyslu stavebních strojů spočívá v elektrických technologiích. A protože chce být v této oblasti průkopníkem, vytvořila dílčí značku „HICON“, určenou výhradně pro elektrická vozidla. Společnost vyvinula úvodní výrobek této produktové řady: HİDROMEK HICON 7W, což je první elektrický kolový bagr na světě. Prototyp byl představen v roce 2020 a společnost HİDROMEK aktuálně pracuje na hromadné výrobě.

Ke zvedání kapoty elektrického motoru stroje HICON 7W preferuje společnost HİDROMEK pohon LA25 , jenž poskytne snadný přístup k provádění servisních úkonů. Model LA25 byl vybrán zejména kvůli kompaktní konstrukci.

Chcete-li získat více informací o řešeních pohonů pro aplikace ve stavebnictví, kontaktujte místní pobočku společnosti LINAK.

Soubory

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás