Pohon LA36 je integrován do zvedací jednotky robota, jež tvoří hardware systému Scallog pro automatizovanou správu skladu. Kromě robota Boby je základní součástí systému Scallog také softwarové řešení k řízení a monitorování zásob. Jedním z příkladů aplikace je řízení zásobování: Flotila robotů přiveze regály se zbožím k příslušnému pracovníkovi. Regál může mít celkovou hmotnost až 600 kg. Po naložení se roboti pohybují rychlostí až 1,2 m/s. Nůžkový systém zvedá plošinu robota Boby. Zvedání těžkých regálů nůžkovým systémem vyžaduje pohony s velkou silou. Ta musí být trvale k dispozici a zvedání musí probíhat konstantní rychlostí. Klíčovou roli zde hraje i spolehlivost pohonu, neboť robot musí během provozního dne zvednout a spustit celou řadu regálů, aby zboží v rámci konceptu goods-to-person přesunul k příslušnému pracovníkovi.
Využití elektrického pohonu pro funkci zvedání tak bylo samozřejmou volbou. Přestože se hydraulika zdá být pro těžká břemena jasnou volbou, v praxi se u těchto aplikací téměř nepoužívá. LINAK® nabízí elektrické pohony, jež vyvinou tlak až 15 000 Newtonů. Samy za sebe rovněž hovoří vysoká samosvornost a různá komunikační rozhraní díky integrovanému elektronickému řízení v pohonu.
„Ve společnosti Scallog jsme vždy upřednostňovali elektrické pohony, zejména z důvodu jejich snadného použití, kompaktní velikosti, robustnosti, energetické účinnosti a poměru ceny a výkonu“, vzpomíná Christophe Preveaux, vedoucí oddělení elektronických systémů ve společnosti Scallog.
Zdůrazňuje také spolupráci se společností LINAK:
„Zaměstnanci společnosti LINAK jsou vždy vstřícní a otevření otázkám. Když jsme se potýkali s různými výzvami, poskytli nám vždy podporu s vysokou úrovní odborných znalostí.“
Na počátku testovací fáze si pracovníci společnosti Scallog povšimli, že elektrické pohony LINAK představují v jejich robotech obzvláště robustní, odolnou a spolehlivou součást. Spolehlivost byla pro společnost Scallog klíčovým argumentem.
Christophe Preveaux vysvětluje: „Protože své skladové systémy prodáváme po celém světě, musíme zajistit jejich trvale vysokou spolehlivost. Vadný pohon by se totiž mohl v servisních nákladech výrazně prodražit. Proto spoléháme na kvalitu pohonů LINAK.“
Požadavky zákazníků narůstají a společnost Scallog neustále pracuje na zdokonalování a rozšiřování robotického systému. Společnost LINAK představuje výhodu partnera pro spolupráci. Je totiž lídrem nového vývoje, například zaváděním nových komunikačních rozhraní pohonů.
„Nové rozhraní CANopen by nám umožnilo načítat z pohonu a celého systému relevantnější data. Jedná se o dobrý způsob, jak naše systémy učinit chytřejšími“, uzavírá Christophe Preveaux.
Více informací o společnosti Scallog naleznete na webu scallog.com.