Kontaktujte nás zde
Reference

Pohony LINAK umožňují automatické krmení

V březnu roku 2013 představili specialisté na vybavení pro dojnice ze společnosti Lely krmného robota. Automatický krmný systém Vector. K optimalizaci systému využívá firma Lely elektrické servopohony.

Automatické krmné systémy – reference
Použití servomotoru přináší hned několik výhod“ konstatuje Bert-Jan Pastoor, výrobní technolog ve firmě Lely. 

V porovnání se standardními elektromotory má pohon LINAK mimořádně štíhlou konstrukci umožňující vynikající integraci do krmicího robota“.

Systém se naplní krmivem, poté jej promísí a několikrát denně distribuuje kravám.

Mísicí nůž polohuje elektrický pohon LINAK. Pro firmu Lely speciálně upravený pohon LA36 má zkrácený 70milimetrový zdvih a speciálně přizpůsobenou elektroniku k přesnému nastavení protilehlého nože.

Kromě nastavování protilehlého nože zde druhý pohon LINAK zajišťuje pohyb deflektoru robota, jenž krmivo vytlačuje na krmicí rošt.

Díky elektronice přizpůsobené speciálně potřebám firmy Lely pohon snadno komunikuje s řídicí jednotkou Lely.

Během přepravy ve stáji, nebo venku se deflektor z hygienických důvodů zvedne. To znamená, že do stáje neproniknou žádné nečistoty ani bakterie. Ve stáji pak pohon LINAK LA36 deflektor opět spustí přesně do úrovně podlahy. Díky dokonalé polohové zpětné vazbě pohonu LA36 probíhá polohování zcela hladce.

Díky schopnosti pracovat v obtížných podmínkách je pohon LA36 ideální součástí systému Vector společnosti Lely. 

Pohon LA36 dokáže obstát ve vlhkém a znečištěném prostředí. Navíc má nízkou spotřebu energie, což je dalším významným faktorem svědčícím v jeho prospěch.

Baterie se dobíjejí během plnění. Vzhledem k tomu, že zdrojem energie robota je akumulátorová baterie, mohou být použity pouze elektricky polohovatelné systémy. Nejvyšší spotřebu energie má míchací jednotka krmiva.

Oba pohony LINAK vyžadují jen relativně malý objem energie. Krmný robot je vybaven řadou snímačů, jež měří množství krmiva v krmném žlabu. 

Využíváním krmných robotů ušetří zemědělci cenný čas a v porovnání s jinými krmnými systémy ušetří i výdaje za energii. Kromě vhodných produktových charakteristik rozhodla ve prospěch použití pohonů LA36 v krmném robotu Vector také vynikající spolupráce se společností LINAK.

Kontaktujte divizi LINAK TECHLINE a získejte specifikace a další informace o řešeních pohonů pro automatizované krmné systémy a další zařízení v živočišné výrobě.
 
Řešení pohonů LINAK® – automatizované zemědělské krmné systémy pro optimalizovanou produkci play-icon

Řešení pohonů LINAK – automatizované zemědělské krmné systémy pro optimalizovanou produkci

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

Soubory

Zaostřeno na ventilaci a řešení farem

Elektrický pohon LINAK je samozřejmou volbou do nepříznivého prostředí s vlhkostí, prachem a kolísáním teplot, neboť dobře víme, jak důležitý je pro farmáře dobře fungující ventilační systém.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás