Kontaktujte nás zde
Reference

Přesné zemědělství s výrobky LINAK

Společnost Fritzmeier Umwelttechnik vyvinula ve spolupráci s Technickou univerzitou v Mnichově – Weihenstephanu systém, jenž zohledňuje specifický sklizňový potenciál a analyzuje vývoj rostlin.

Přesné zemědělství – reference

Údaje o půdě se získávají pomocí přijímače GPS. Stav růstu rostlin zjišťuje optický snímač.

Využíváním systému ISARIA získá farmář optimální výnosy. Současně ušetří náklady, neboť využije jen tolik hnojiv, kolik je k vývoji rostlin nezbytné.

Klíčovým stavebním blokem systému je zemědělský mechanismus nainstalovaný na přední hydraulické přípojce traktoru.

Technici společnosti Fritzmeier záměrně nevyužívají hydraulický systém.

V přední části traktoru často nejsou žádné volné hydraulické přípojky. Proto jsme se rozhodli implementovat elektrické pohony“, informuje Johan Janker, vývojový inženýr ve společnosti Fritzmeier Umwelttechnik.

Napájení snímačů je vždy k dispozici. Další výhodu elektrického systému spatřuje pan Janker v provozní pohotovosti. 

Zařízení se využívá sezónně a může tak setrvávat delší dobu v nečinnosti.“

Hydraulické systémy nemusí za popsaných podmínek zajistit nejlepší výkon. Elektrické pohony LINAK jsou prakticky bezúdržbové, vždy připraveny k akci a ovládají se přímo elektronikou systému ISARIA. Nákladově efektivní a snadno realizovatelná konstrukce.

Pohony LINAK řady LA36 jen tak nepřetížíte. K plynulému vysouvání a zasouvání snímačů je zapotřebí síla 4000 N. Lineární pohon LA36 dokáže vyvinout sílu až 10000 N.

Pro techniky ve společnosti Fritzmeier je robustnost pohonu ještě důležitější než požadavky na výkon.

Během klimatických testů zjistíme, zda naše pohony fungují při extrémních teplotách a jak snášejí prudké změny teploty“, vysvětluje Soren Hother Rasmussen. Pan Rasmussen je ředitelem společnosti LINAK GmbH.

Při některých testech musí pohony při zachování funkčnosti opakovaně odolávat okolním teplotám od +100 °C do –30 °C. Pohony jsou také vystavovány působení celé řady chemikálií.“

Kromě všech výhod v aspektu integrovatelnosti a robustnosti Johan Janker identifikuje jednu další: samosvornost. Vysunutý elektrický pohon nevyžaduje k udržení polohy žádnou dodatečnou energii. Vzhledem ke své samosvornosti zůstává pístnice v dané poloze.

Elektrické servopohony vynikají schopností integrace do stávajících elektronických systémů. Například požadavek polohové zpětné vazby v hydraulickém systému lze vyřešit pouze zavedením dalších modulů.

Ve využívání elektrických nastavovacích systémů v zemědělství spatřuje Johan Janker stále velký potenciál. 

Mnoho hydraulických systémů již lze nahradit elektrickými. Ovládání je jednoduché a integrace snadná. Elektrické systémy se stále rozšiřují“, konstatuje pan Janker.

Nový systém ISARIA společnosti Fritzmeier Umwelttechnik požadoval inovativní technický přístup nejenom v oblasti technologie snímačů a zpracování dat, ale i ve sféře mechanického provozu a nastavování.

Elektrická nastavení nabízejí v zemědělství řadu možností a lze je snadno integrovat.

Kontaktujte divizi LINAK TECHLINE a získejte specifikace spolu s dalšími řešeními pohonů pro rozmetadla a další zemědělská zařízení.

Elektrická lineární řešení pohonů pro zemědělskou techniku od divize LINAK® TECHLINE® play-icon

Elektrická lineární řešení pohonů pro zemědělskou techniku od divize LINAK TECHLINE

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

Soubory

Zaostřeno na mobilní zemědělství

Tato část popisuje řešení a výhody poskytované společností LINAK zemědělskému průmyslu již déle než 25 let.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás