Reference

Optimální manipulace v průmyslové výrobě s elektrickým pohybem

Francouzská společnost MZR se specializuje na řešení určená pro průmyslovou výrobu. Majitel firmy zaznamenává rostoucí poptávku po řešeních s elektrickým pohybem. Podle pana Mazoyera se nejedná o náhodu.

Pro Frederica Mazoyera je elektrický pohyb vždy první volbou. Přestože ve svých výrobcích pro manipulaci a průmyslovou výrobu využívá také pneumatické a hydraulické prvky, o výhodách elektrických řešení nijak nepochybuje. Pohyb je přesný a dopad na životní prostředí mnohem příznivější. Elektrické pohony odebírají energii pouze ve chvíli, kdy skutečně pracují. Pneumatická a hydraulická řešení vyžadují kompresory. 

Pan Mazoyer založil společnost MZR v roce 2006. Hlavní myšlenkou bylo nabízet výrobky a řešení pro průmyslovou výrobu. Flexibilita a mobilita jsou zde důležitými faktory. 

„Procesy a požadavky četných výrobních linek se neustále mění. Firmy potřebují flexibilní nastavování a pozměňování výrobních linek. A přesně v takových situacích přicházejí ke slovu naše výrobky. Zajišťujeme optimální pracovní postupy,“ říká Frederic Mazoyer.

Cílem společnosti MZR je optimalizovat výrobu řešeními typu Plug & Play™. Elektrické pohony LINAK jsou důležitou součástí produktů MZR. Zajišťují pohyb manipulačních systémů a tím také potřebnou flexibilitu pracovního prostředí.

Optimální manipulace v průmyslové výrobě s elektrickým pohybem
 

Elektrické ovládání pro různé účely
Důležitým prvkem sortimentu MZR jsou montážní stoly v různých variantách a s různými funkcemi. Kromě montážních stolů s výškovým polohováním nůžkovým mechanismem nabízí společnost MZR také naklápěcí montážní plošiny. Velké skleněné desky, fasádní panely nebo jiné stavební prvky lze pak snadno ve výrobě opracovávat a následně naklápět pro přepravu či následnou montáž. 

Pro naklápění využívá společnost MZR elektrické pohony LINAK®. Nabízejí dostatečný výkon v tahu a jsou snadno integrovatelné do stávajících elektrických systémů. Na rozdíl od pneumatických či hydraulických řešení lze pohyb přesně regulovat. Mobilní montážní stoly s bateriemi umožňují flexibilní využívání a snadné přesouvání dílů na výrobních linkách.

Optimální manipulace v průmyslové výrobě s elektrickým pohybem

„Pro nás je důležité, aby uživatelé mohli vždy pracovat v optimální poloze,“ vysvětluje Frederic Mazoyer. „Kromě zvýšení komfortu a efektivity je nejpodstatnější výhodou prevence svalových zranění.“

Výškově polohovatelné pracovní plochy si na výrobních linkách získávají oblibu. Společnost MZR nabízí širokou škálu variant mobilních pracovních stolů s výškovým nastavováním nůžkovým mechanismem. Přesouvané součásti bývají často rozměrné a těžké. A právě zde se projeví výhody pohonů LINAK.

 

Lineární pohon LINAK LA36 vyvine sílu v tahu až 10000 Newtonů. Pokud to nestačí, použijí se dva pohony které se prostřednictvím integrované elektroniky přesně paralelně pohybují. Díky integrovanému řízení (IC) lze snadno implementovat paralelní pohyb pohonů.

Některé z výhod využívání pohonů s IC
Společnost LINAK již nějakou dobu nabízí elektrické pohony s integrovaným řízením. Pohony s IC otevírají cestu řadě možností. Společnost LINAK nabízí čtyři různé varianty IC: Basic, Advanced, Parallel a variantu se sběrnicovou komunikací. Pokud se má více pohonů pohybovat souběžně, bude správnou volbou „paralelní“ varianta. Zkombinovat a paralelně provozovat lze až osm identických pohonů IC. Není nutné žádné další ovládání nebo kabeláž. Pohony spolu komunikují přímo prostřednictvím vlastního sběrnicového systému.

„Naše výrobky musí pracovat tiše a s vysokým výkonem. Pohony LINAK nabízejí funkci soft start, což je pro naše požadavky ideální,“ konstatuje Frederic Mazoyer. Většina komponent váží až 300 kilogramů. Kromě tahu potřebného pro pohyb nabízejí lineární pohony bezpečný samozatahovací mechanismus. „Také v tomto ohledu produkty LINAK vynikají,“ říká pan Mazoyer.  

Díky elektrickým řešením u všech druhů pracovních procesů spotřebuje výroba méně energie, než před desítkami let. Ve společnosti MZR se každý produkt vyrábí individuálně podle přání zákazníka. Požadavky se tedy mohou výrazně lišit. Všechny výrobky však nabízejí optimální ergonomickou platformu pro každodenní pracovní postupy ve výrobním prostředí. S elektrickými pohony LINAK je pohyb tichý, úsporný a spolehlivý.

6 tipů pro ergonomicky vylepšený pracovní den s produkty LINAK play-icon

6 tipů pro ergonomicky vylepšený pracovní den s produkty LINAK

Soubory

Zaostřeno na průmyslovou automatizaci

V této brožuře uvádíme různé možnosti umístění systémů pohonů, jež mohou zvýšit produktivitu v průmyslové automatizaci.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.