Kontaktujte nás zde
Reference

NÜWIEL eTrailer s pohony LINAK – mobilita v městském provozu

Omezování automobilového provozu ve městech není nijak novým tématem. Mnozí by nejraději používali pouze jízdní kola. Co však ve chvíli, kdy potřebujete převézt víc než jen batoh s notebookem? Odpověď může dát mladá hamburská společnost NÜWIEL. Vyvinula nákladní přívěs s kapacitou srovnatelnou s dodávkou. Společnost NÜWIEL využívá elektrický pohon LINAK v brzdovém systému.

NÜWIEL eTrailer s elektrickým pohonem LINAK

Nákladní kola či přívěsy za jízdní kola jsou ekologickou alternativou k využívání osobních automobilů a dodávek zejména v balíkových službách ve městech – chrání životní prostředí a zajistí klid místním obyvatelům. Objem přepravovaného nákladu však často naráží na omezení. Každý, kdo si někdy za kolo montoval malý přívěs, o těchto problémech ví. Je nutné mnohem silněji šlapat, což je u elektrokola dosti namáhavé, avšak skutečným problémem je brzdění. Převážíte-li v přívěsu za bicyklem dvě bedny minerálky navíc, začnou na kolo působit zcela nezvyklé síly. NÜWIEL řeší obě překážky produktem eTrailer. eTrailer lze během několika sekund připojit k jakémukoli jízdnímu kolu nebo elektrokolu. Po připojení se eTrailer automaticky přizpůsobí rychlosti bicyklu a přepraví o 200 % více nákladu, aniž by utrpěl komfort jízdy. Využívá totiž vlastní elektromotor.

eTrailer je vybaven několika bezpečnostními systémy a nabízí zvýšenou bezpečnost pro uživatele i přepravované zboží v různých městských situacích. Bezpečnostní brzdový systém zahrnuje elektrickou parkovací brzdu, elektrickou regenerační brzdu a nájezdovou brzdu. Díky kombinovanému brzdnému systému je jízda na kole bezpečná a efektivní, prodlouží se životnost brzd a omezí nároky na údržbu.

Systém parkovací brzdy využívá elektrický lineární pohon LINAK LA14. Navzdory kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti jednotka nabídne sílu 750 N. Odolný eloxovaný kryt zajistí mimořádnou robustnost při použití v náročných podmínkách, například v konstrukci podvozku přívěsů eTrailer.

Přívěs NÜWIEL s produkty LINAK
 

„Pohon LA14 splňuje požadavky krytí IP66 v dynamickém stavu, tj. při pohybu, a krytí IP69K ve statickém stavu. Můžete jej tedy snadno a bezpečně čistit i vysokotlakým mycím zařízením“,konstatuje Alexander Rinker, odpovědný prodejní poradce společnosti LINAK GmbH.

Otázka bezpečnosti je ve společnosti NÜWIEL nejvyšší prioritou. Cílem hamburské firmy je co nejširší bezpečné využívání přívěsů eTrailer při přepravě zboží. „Brzdy a celý bezpečnostní systém jsou pro nás obzvláště důležité“, vysvětluje Fahad Khan, jeden ze zakladatelů společnosti NÜWIEL. „Právě proto jsme zvolili společnost LINAK a integrovali její produkt do systému elektrické parkovací brzdy.“

Zdá se, že LINAK se těší velké důvěře v celé Evropě, neboť řada společností jako je Ikea či belgické poštovní služby již high-tech přívěsy za kola využívají. Pojem přívěs na jízdní kolo přitom není zcela přesný. eTrailer se po odpojení od bicyklu automaticky stává ručním vozíkem.

Nejedná se přitom jen o vhodné technické specifikace lineárního pohonu. Skvěle funguje i samotná spolupráce mezi společnostmi LINAK a NÜWIEL. „Je důležité navázat úzký kontakt s našimi zákazníky, abychom jejich projekty co nejlépe podpořili“, vysvětluje Alexander Rinker. Také společnost NÜWIEL si pochvaluje spolupráci s dánskou společností. Susanne Wallenius, manažerka dodavatelského řetězce NÜWIEL dodává: „Po doporučení vývojářů zvolit společnost LINAK jako dodavatele jsme se sešli k úvodním jednáním. Naše zkušenosti jsou od té doby čistě pozitivní. Spolupráce probíhá skutečně skvěle.“

O splněných očekáváních vás rychle přesvědčí zkušební jízda s přívěsem eTrailer.

Soubory

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás