Reference

Pohony LINAK v nových kombajnech New Holland

Společnost New Holland využívá ve svých kombajnech elektrické servopohony. Kromě snadné integrace svědčí ve prospěch elektrických servopohonů také bohaté možnosti ovládání.

Seřizování, polohování, posuvy – elektrické servopohony plní v kombajnech celou řadu úkolů. A v budoucnu budou jistě přibývat další. Michaël Carpentier, manažer vývoje produktů ve společnosti New Holland z belgického Zedelgemu, je o tom přesvědčen.

Společně se svým týmem hledá nejlepší způsoby zvyšování efektivity, ekologičnosti a komfortu obsluhy. Využití elektrických servopohonů je v tomto ohledu velmi důležité.

Precizní nastavení strojního zařízení je obzvlášť důležité k dosahování nejvyšších možných výnosů a přesné polohování zde sehrává klíčovou roli. Elektrické pohony LINAK LA36 dokáží přesné polohování zajistit. Této úlohy se chopí podstatně lépe než hydraulické systémy, kde zpětná vazba polohování naráží na značné technické složitosti.

Vzhledem k tomu, že polohová zpětná vazba může přicházet v podobě analogového nebo digitálního signálu, není integrace do sběrnicových řídicích systémů nic obtížného.

Jedním z hlavních způsobů využití elektrických servopohonů v kombajnech je systém distribuce slámy. Společnost New Holland své kombajny na požádání vybaví systémem rozhazování slámy Opti-Spread, jenž je připojen za řezačkou. Obsluha může řídit šířku a směr rozhazování slámy. Dva výkonné rozmetací kotouče nastavují pohony LINAK LA36.

Elektrické servopohony používáme velmi často, neboť na rozdíl od hydraulických systémů, neexistuje žádné riziko prosakování oleje“, přiznává Michaël Carpentier.

Odolnost je nepřekonatelná
Pohony LINAK LA36 vyhoví požadavkům na odolnost i výšku zdvihu. Jejich robustní hliníková pouzdra a vysoký stupeň krytí IP66 (dynamicky) a IP69K (staticky) umožňuje provádět celou řadu úkolů v mnoha zemědělských aplikacích.

Odolnost není jen otázkou ochrany před vnějšími vlivy, jakou jsou například nečistota, prach a voda.

V případě rázů a vibrací je klíčovou vlastností provozní spolehlivost. Pohon LA36 například upravuje nastavení síta pro sklizeň ve svahu. V závislosti na sklonu pohon náklon vyrovnává a mlácení tak může pokračovat se zachováním rovnoměrné vrstvy na sítech.

Pohon je neustále vystaven vibracím“, vysvětluje pan Carpentier. „Přesto musí nadále bezpečně a bez problémů fungovat“.

Společnost LINAK vynakládá mnoho času a úsilí na testování pohonů v nejrůznějších provozních podmínkách. Pohony musí odolávat chladu, horku, kapalným chemikáliím a nárazům. Teprve po úspěšném provedení těchto testů putují do výroby a nakonec k samotným zákazníkům.

V kombajnu může pracovat v závislosti na konkrétním modelu až 13 servopohonů.

Kontaktujte divizi LINAK TECHLINE® a získejte specifikace spolu s dalšími řešeními pohonů pro kombajny a další zemědělská zařízení.
Řešení s lineárními servomotory pro kombajny play-icon

Řešení s lineárními servopohony pro kombajny

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením play-icon

Pohyb pro budoucnost – pohony s integrovaným řízením

Soubory

Zaostřeno na mobilní zemědělství

Tato část popisuje řešení a výhody poskytované společností LINAK zemědělskému průmyslu již déle než 25 let.

Zobrazit

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Zobrazit

Pohyb pro budoucnost

Přečtěte si více o budoucím světě pohybu s pohony IC.

Zobrazit

Doba jde kupředu – přejděte na elektrické pohony! (česky)

Získejte více informací o výhodách servopohonových řešení v porovnání s hydraulickými systémy.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.