Kontaktujte nás zde
Reference

Společnost Neoditech vyvinula ergonomické montážní rameno

Francouzská společnost Neoditech vyrábí manipulační ramena k využití v dílnách a ve výrobě. Ergonomie je zde klíčovou součástí produktů a řešení na míru u jednoho ze zákazníků znamenalo změnu od „nemožného“ na „možné“.

Společnost Neoditech vyvinula ergonomické pracoviště

Naší bolestí byla manipulace se skříní. Vážila přes 80 kg a integrace nejrůznějších komponent nebyla snadná.“ Prodejní manažer firmy Tôle & Design Sébastien Gord nalezl řešení problému u společnosti Neoditech (francouzský specialista na ergonomická řešení pohybu v průmyslové výrobě). „Díky jejich montážnímu ramenu ERGO360 nyní dokážeme přizpůsobit pracovní výšku procesu vytváření našich sestav a skříň bez námahy naložíme nebo vyložíme z palety.

Každý, kdo pracuje v dílně nebo v průmyslovém prostředí, ocení optimální ergonomii. Umístění a správné přišroubování nebo sestavení komponent často vyžaduje až akrobatický výkon pracovníka. Jestliže si můžete pracoviště upravit, můžete vždy pracovat ve správné poloze – pohodlně a ergonomicky.

Rozsah polohování však často bývá výškově omezen. Francouzská společnost Neoditech však zašla o krok dále a vyvinula multifunkční opěrné rameno. Kromě výškové nastavitelnosti jím lze také otáčet ve všech směrech. Nezbytný pohyb zajišťují tři elektrické pohony LINAK®.

Ergonomie je opravdu důležitá
Vysoký výskyt muskuloskeletálních poruch svědčí o důležitosti optimalizace průmyslových pracovišť z hlediska ergonomie. Počet absencí z důvodu nemoci roste s věkem zaměstnanců. Nesprávný postoj může například způsobit přetížení páteře. 

Společnost Neoditech vyvinula ergonomické pracoviště

Pokud zkrátka musíte přizpůsobovat své tělo vykonávané práci, dříve či později zakusíte zdravotní problémy. A naopak, pokud se pracoviště vašemu tělu přizpůsobí, budete pracovat zdravěji, pohodlněji a efektivněji.

Společnost Neoditech si tuto skutečnost uvědomuje a nabízí správné produkty k manipulaci pro průmyslovou výrobu a dílenské prostředí.

„Naše montážní rameno ERGO360 dokáže zvednout obrobky o hmotnosti až 200 kilogramů“, vysvětluje Sebastien Guegan. (Sebastien Guegan je produktový manažer ve společnosti Neoditech.) „K zajištění pohybu jsme hledali výkonné pohony schopné vykonávat přesné a zároveň plynulé pohyby.

 

Hydraulická či dokonce pneumatická řešení pohybu nepřipadala v úvahu. Eliminace rizika netěsností a jednoduchá integrace svědčily ve prospěch elektrických pohonů. Rozhodující byla také přesnost polohování. Díky integrovanému řízení a senzorům lze pohon velmi snadno připojit k řídicímu systému montážního ramena. 

Nezbytný produkt nabídla společnost LINAK
Pohon LINAK® LA36 existuje v nejrůznějších verzích. Pohony zajistí pohyb se silou v tahu až 10000 N. Dalším pozitivním argumentem pro společnost Neoditech byl plynulý rozběh, jenž zamezí rozhoupání při manipulaci i s velmi těžkými břemeny a pomáhá chránit celou konstrukci. K uložení různých poloh lze využít ruční ovládání podporující až pět pohonů. Každý pohon uloží až tři polohy.

Myšlenka vytvořit ergonomické montážní rameno se podle Sebastiena Guegana ve společnosti Neoditech zrodila již před mnoha lety.

„Za poslední dva roky vzrostlo povědomí o ergonomických pracovištích. Firmy si dnes uvědomují, že ergonomicky přizpůsobená pracoviště zajistí efektivnější a tedy i ekonomicky výhodnější práci, konstatuje Sebastien Guegan.

Společnost Neoditech vyvinula ergonomické pracoviště
 

Montážní rameno nabízí další skvělé výhody. Dříve museli většinu pracovních úkonů zajišťovat dva zaměstnanci. Díky možnostem multifunkčního polohování nyní řadu úkonů zvládne jeden pracovník využívající montážní zvedák ERGO360.

K volbě pohonů LINAK existuje několik důvodů. Kromě integrovaného řízení, vysoké síly v tahu a spolehlivosti pohonů bylo pro společnost Neoditech důležité, aby byl dodavatel k dispozici místně. 

Víc než jen dodavatel
Dánská společnost LINAK® je aktivní po celém světě a zaměstnává více než 2300 osob. S 30 pobočkami po celém světě je společnost LINAK svým zákazníkům vždy nablízku.

Nejsme pouhými prodejci komponent. Poskytujeme také poradenství k dílům a nabízíme partnerství, vysvětluje Oliver Laonet, prodejní technik LINAK ve Francii. Cílem je podpořit naše zákazníky takovým způsobem, aby mohli na trh uvádět co nejlepší aplikace.

6 tipů pro ergonomicky vylepšený pracovní den s produkty LINAK play-icon

6 tipů pro ergonomicky vylepšený pracovní den s produkty LINAK

Soubory

Zaostřeno na průmyslovou automatizaci (česky)

V této brožuře uvádíme různé možnosti umístění systémů pohonů, jež mohou zvýšit produktivitu v průmyslové automatizaci.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás