Kontaktujte nás zde
Reference

Společnost MZR zlepšuje dílenskou ergonomii dílny znovuobjevením tradičního pracovního kozlíku.

Výrobní provozy se rychle vyvíjejí a vyžadují flexibilní, funkční a ergonomické uspořádání pracovišť, aby vyhovovala každému jednotlivci. Západofrancouzská společnost MZR se specializuje na vývoj ergonomického průmyslového výrobního zařízení, které se přizpůsobí obsluze a zvýší celkovou produktivitu. Při vytváření elektrického pracovního stolu se firma rozhodla pro elektrické zvedací sloupky LINAK.

Elektrický pracovní kozlík MZR se 4 robustními elektrickými zvedacími sloupky LINAK® DL2.

Mezi klienty společnosti MZR se řadí významní hráči v námořním a dřevozpracujícím průmyslu, jimž firma dodává mobilní elektrické zvedací a naklápěcí zařízení. Toto zařízení umožňuje obsluze provádět řadu úkonů, jako je utahování šroubů či natírání výrobků se zachováním správného držení těla nebo přemisťování těžkých a rozměrných břemen ve výrobních halách – dokonce i v omezeném prostoru.

Od založení společnosti v roce 2006 navštěvuje její zakladatel a generální ředitel, pan Frédéric Mazoyer, továrny svých zákazníků, kde sleduje pracovní podmínky a procesy, aby získal poznatky o problémech v oblasti ergonomie. Na základě vlastních pozorování a zpětné vazby od zákazníků vyvinula společnost MZR nové ergonomické vybavení, jež novým výzvám čelí.

 

Výškově nastavitelný pracovní kozlík s elektrickými zvedacími sloupky LINAK®

Koncept elektrického pracovního kozlíku vznikl poté, co si Frédéric všiml rozšířeného používání tradičních kozlíků v různých dílnách. Konstrukce kozlíků byla bohužel ergonomicky nevhodná, neboť se nepřizpůsobovala pracovníkům s různou výškou a způsobovala fyzické přetěžování.

Tento poznatek podnítil revoluční představu elektrického pracovního kozlíku, jenž díky integraci zvedacích sloupků LINAK k nastavování výšky zajišťuje práci bez námahy a v ergonomicky správné výšce.

Kozlík byl navržen pro dílny a je součástí elektrického ergonomického vybavení ke zlepšení každodenních pracovních postupů obsluhy. Elektrický pracovní kozlík s robustní ocelovou konstrukcí a čtyřmi masivními zvedacími sloupky LINAK DL2, každý s nosností 1 500 N) je lehké pracoviště, jež dokáže unést a zvedat břemena o hmotnosti až 300 kg.

Detailní pohled na ovládací panel LINAK® DPF na elektrickém pracovním kozlíku MZR.

Obsluha nastaví výšku kozlíku ovládacím panelem LINAK DPF nabízejícím funkci paměti k uložení upřednostňovaného nastavení výšky.

Frédéric zdůrazňuje snadnou integraci zvedacích sloupků usnadněnou instalací typu plug-and-play a minimální počet kabelů. Vzhledem k požadavkům společnosti MZR na rychlost a délku zdvihu jsou sloupky DL2 pro tuto aplikaci ideální. Sloupky navíc umožňují zvedat předměty až na čtyřech kozlících současně.

Společnost MZR znovuobjevila princip konvenčního pracovního kozlíku a nabídla obsluze robustní mobilní základnu pro manipulaci s materiálem s optimální ergonomickou pracovní výškou.

 
 

Dlouhodobá spolupráce

Volba zvedacích sloupků LINAK k výrobě kozlíku byla pro MZR přirozenou volbou. Obě společnosti již řadu let úspěšně spolupracují a výrobky LINAK jsou integrovány do různých aplikací, jako jsou průmyslové stoly či montážní zařízení.

Přečtěte si další referenci o použití pohonů LINAK v montážním stole od společnosti MZR.

Přečtěte si více o našich sadách zvedacích sloupků pro ergonomické pracovní stoly a další pracovní stanice.

Muž pracující u elektrického pracovního kozlíku se 4 zvedacími sloupky LINAK® DL2.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás