Kontaktujte nás zde
Reference

Miedema: Využíváním elektrických pohonů LINAK získáváme lepší pracovní postupy

Holandský výrobce zemědělských strojů Miedema* nabízí zemědělcům komplexní program pro pěstování brambor: od přípravy půdy a výsadby až po čištění, skladování a třídění.

Lepší pracovní postupy – reference
Pěstování brambor klade vysoké požadavky na strojní zařízení v následujících aspektech:
  • Robustnost
  • Kapacita
  • Odolnost

Při optimalizaci velikosti plodin a brambor musí být individuálně pozměňovány výsadbové prvky a rozestupy výsadby. Výsadbové prvky stroje mohou být jednotlivě aktivovány a deaktivovány. Mechanismus tohoto systému byl automatizován pomocí dvou elektrických pohonů LINAK

Jsou přímo propojeny s řídicím systémem Miedema a lze je ovládat pomocí dotykového displeje v kabině traktoru.

Při vývoji deaktivace řádků využili technici společnosti Miedema bez váhání elektrické servopohony. Integrace do elektronické řídicí jednotky je na rozdíl od hydraulického systému podstatně jednodušší a levnější. Hydraulický systém vyžaduje dvě přípojky. Elektrickému pohonu stačí jen jedna. 

Elektrický systém pracuje s nižším počtem součástí a je tedy podstatně levnější“, vysvětluje Christiaan Poot, ředitel technické podpory ve firmě Miedema. Celkovou stabilitu systému podtrhuje vysoká třída ochrany pohonů LA12.

Servomotory musí kromě vibrací odolávat i prachu a vlhkosti. Ve prospěch pohonů LA12 svědčí i jejich kompaktní rozměry.

Hydraulické systémy se snažíme nahradit elektrickými všude, kde to jen lze. Z elektrických pohonů neprosakuje olej. A také údržba je mnohem jednodušší“, konstatuje Christiaan Poot.

Přesné nastavování čistícího válce
Po sklizni procházejí brambory předčištěním. Společnost Miedema vyrábí také velkoobjemové násypky s čisticími a třídicími jednotkami využívajícími různé typy válců podle toho, co se od stroje očekává. Velkoobjemová násypka je standardně vybavena jednou sadou čisticích válců.

Brambory lze také třídit podle velikosti, což vyžaduje druhou jednotku válců přidanou ke stroji. Donedávna musela obsluha nastavovat rozteč válců ručně pomocí kliky. Otáčením kliky se posouvaly tyče, jež seřizovaly šest, sedm či osm válců současně. Odpadávající nečistoty však zvedací mechanismus tyčí neustále blokovaly. A při překročení maximální rozteče také docházelo k poškození tyčí.

Společnost Miedema nyní za nízký příplatek nabízí možnost elektrického nastavování válců. 

Přesné nastavení válců s pohony LA35

Dva elektrické pohony LINAK přesně regulují technologii válců při nastavování roztečí mezi 5 až 65 milimetry. Celý mechanismus je chráněn přesným polohováním a nedochází k nadměrnému namáhání překračováním doporučených limitů. 

Vzájemná komunikace obou elektrických pohonů LINAK zaručuje souběžný posun, což je pokládáno za velký přínos pro rovnoměrné odstupňování ve 2,4m šířce čisticích a třídicích válců.

Elektrické nastavování je také pohodlnější.

Máme zkušenost, že elektrické nastavování ušetří spoustu času. Seřizování je pohodlné a rychlé, čistění jednoduché“, vysvětluje holandský farmář Henry van der Woerd.

Velkoobjemová násypka MH 241 využívá pohony řady LINAK LA35. Se silou až 6000 N poskytují dostatečný výkon k nastavení celého válcového mechanismu. Robustní hliníkový kryt chrání pohon při práci v nepříznivém a prašném prostředí.

Možnost elektricky ovládaného nastavování válců nabízená společností Miedema poskytuje uživatelům další významný přínos. Díky těmto inovacím dokázala společnost Miedema rozšířit svůj vliv na trhu pěstování brambor.

Kontaktujte divizi LINAK TECHLINE a získejte specifikace spolu s dalšími řešeními pohonů pro kombajny a další zemědělská zařízení.

 

* V říjnu 2017 změnila společnost Miedema jméno na Dewulf.

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Soubory

Zaostřeno na mobilní zemědělství

Tato část popisuje řešení a výhody poskytované společností LINAK zemědělskému průmyslu již déle než 25 let.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás