Kontaktujte nás zde
Reference

Snadný přístup k vínu chlazenému ve sklípcích s pohony LINAK

V roce 2017 založili dva dánští bratři ze Severního Jutska (Rasmus a René Glindvad Kristensenovi) společnost Vinorage™, jež vytváří vinné sklípky. Pod skleněným panelem v podlaze se víno chladí na správnou teplotu a přístup do sklípku zajišťují pohony LINAK.

Vinné sklípky Vinorage s pohony LINAK

Brovst, Dánsko, 2023

Od svého založené v roce roce 2017 se firma rozjela na plné obrátky. Víno chlazené v zemi s přístupem přímo z obýváku se ukázalo být skvělým nápadem. Firma dnes staví vinné sklípky různých velikostí a v souladu s různorodými požadavky. Vinorage v současné době nabízí dva typy vinných sklípků, přičemž oba využívají pro přístup k vínu pohony LINAK®: Vinný sklípek s proskleným panelem ke zpřístupnění schůdků a vinný sklípek vyzdvihující víno přímo ze sklepa.

 

Skvělý nápad

Rasmus a René Glindvad Kristensenovi jsou kováři s kvalifikací pro zpracování nerezové oceli a již dlouho chtěli začít podnikat. Nedařilo se jim však najít ten správný podnikatelský nápad, avšak najednou to prostě přišlo. Rasmus vysvětluje:

„Když jsme s přítelkyní rekonstruovali náš dům, chtěl jsem mít doma vinotéku. Svou myšlenku jsem však neprosadil, neboť vinotéka by zabrala příliš mnoho vnitřního prostoru. Přesto jsem se té myšlenky nedokázal vzdát. Začal jsem přemýšlet, zda by nebylo možné vytvořit nerezovou skříňku, jež by se dala zapustit do země pod podlahu. Pustili jsme se s bratrem do práce. Když byl projekt hotov, bylo zřejmé, že podnikatelský nápad je na světě.“

Nápad byl zjevně skvělý, neboť zakázky začaly přicházet poměrně rychle a již po roce se oba bratři začali věnovat firmě naplno.

Zavřený vinný sklípek Vinorage
 
 

Přístup k vínu

Brzy se ukázalo, že pro první model se skleněným panelem v podlaze otevírajícím přístup dolů do sklípku bude společnost Vinorage potřebovat silný a odolný pohon. Volba padla bez dlouhého váhání na společnost LINAK:

Vinný sklep Vinorage se schůdky

„Začali jsme s alternativním řešením, které se však ukázalo jako nedostatečné. Společnost LINAK známe s bratrem z našich předchozích zaměstnání a přišlo nám přirozené ji kontaktovat. Nakonec se ukázalo, že LINAK pro nás bude tím nejlepším řešením,“ konstatuje Rasmus.

Oba bratři si však uvědomili, že pohon k otevírání skleněného panelu nestačí, neboť bude třeba také vyzvednout víno ze sklepa. K tomuto úkolu byly zapotřebí dva pohony s pořádným výkonem. Rasmus vysvětluje:

„Náš druhý model vyžadoval něco zcela odlišného, neboť víno vyjíždí nahoru a není třeba sestupovat pro láhve do sklípku. Potřebovali jsme paralelní systém, jenž by dokázal vyzvednout až 200 lahví vína najednou. Společnost LINAK nám opět poskytla několik skvělých rad a společně jsme našli vynikající řešení. Společnost LINAK skvěle pochopila, co potřebujeme.“

 
 

Proč skladovat víno v podzemí?

Podle Rasmuse k tomu existuje několik dobrých důvodů:

„Jedná se jistě o ekologičtější alternativu ke klasické vinotéce, jež k neustálému chlazení spotřebovává elektrickou energii. Vinný sklep chladí přirozeně a zároveň se nemohou porouchat žádné chladicí prvky. Napájení vyžadují pouze pohony a osvětlení. Použitá nerezová ocel do sklípku také velmi dobře přivádí chlad.“

Podle Rasmuse existuje několik prvků, jež vinnému sklepu Vinorage dodávají skutečný wow faktor:

„Funkcí, kterou naši zákazníci bez výhrad milují, je možnost stisknutím tlačítka jediným pohybem otevřít skleněný panel nebo vyzdvihnout celý regál s vínem. Své výrobky prodáváme milovníkům vína a lidem zabývajícím se interiérovým designem.“

Vinorage v zapuštěném stavu
 
 

Budoucnost

Vinorage se dvěma modely vinných sklípků je nyní dobře zavedenou společností na dánském trhu. Ambice podniku však sahají mnohem dál:

„Dalším krokem bude zavedení prodeje v zahraničí. Navázali jsme již kontakty s řadou distributorů, kteří nám mohou pomoci. Máme již také rozpracováno několik nových projektů a s produkty LINAK samozřejmě v našich budoucích řešeních počítáme,“ uzavírá Rasmus.

Více informací o společnosti Vinorage najdete na webových stránkách

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás