Kontaktujte nás zde
Reference

Traktory bez řidiče ušetří farmářům spoustu času

Nizozemská společnost Farmertronics vytvořila autonomní traktor, jenž moderním zemědělcům ulehčí práci. Inovativní a plně elektrický stroj je vybaven pohony LINAK.

Autonomní traktory Farmertronics

Společnost Farmertronics založil v roce 2012 Thieu Berkers. Thieu vyrůstal na farmě, kde jeho otec pracoval s koňmi a později s traktorem. Po absolvování technologického vzdělání dospěl Thieu k přesvědčení, že dalším přirozeným krokem v rozvoji zemědělství budou autonomní traktory.

Doslova od nuly vytvořil se svým týmem špičkový autonomní traktor eTrac. Stroj je šetrný k životnímu prostředí a šetří čas, jenž může zemědělec trávit s rodinou nebo jej investuje do další práce. Jen si představte veškeré možnosti.

„Koncept eTrac je inspirován mým otcem. Projekt nese známky silných vazeb na mé mládí a samozřejmě také na budoucnost. Uvědomil jsem si, že zemědělství lze provozovat mnohem chytřeji než s běžným traktorem“, konstatuje Thieu Berkers.

 

Výhody autonomního traktoru

Inovativní elektrický eTrac vychází z téhož konceptu jako běžný traktor, avšak farmářům umožní pracovat na dálku a šetřit náklady.

Každá jednotlivá součást byla podrobena důkladnému zkoumání k zajištění bezpečnosti a odolnosti traktoru, jenž bude zároveň produktem šetrným vůči životnímu prostředí. Integrovaná aplikace umožní farmářům přijímat oznámení a určovat trasy, které bude systém eTrac sledovat, aby se mohl farmář bez obav věnovat jinému dílu.

S hmotností pouze 1 000 kg je eTrac lehkým strojem, jenž nebude udusávat půdu. Zařízení je plně elektrické, tudíž prakticky bezúdržbové. Shromažďováním dat s poskytováním zpětné vazby bude mít farmář přesný přehled o sklizni a získá nákladově efektivnější řešení.

Thieu Berkers dodává: „Ušetříte náklady na zaměstnance, neboť nepotřebujete řidiče a stroj může pracovat ve dne i v noci. Farmář samozřejmě musí investovat. Návratnost je však pouhé čtyři roky. Stojíme před další cestou inovací v zemědělství. Farmář může vše vzdáleně kontrolovat prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.“

 

Pohon se sběrnicovým rozhraním CAN pro funkci zvedání

Při hledání řešení zvedání žacího ústrojí se snadnou připojitelností a možnostmi komunikace s ostatními komponentami zvolila společnost Farmertronics elektrický pohon LINAK® se sběrnicovým rozhraním CAN. Všechny ostatní jednotky v traktoru již byly prostřednictvím sběrnice CAN propojeny a řešení zvedání tak bylo zvoleno adekvátním způsobem. Díky komunikací v reálném čase je systém velmi flexibilní a snadno se přizpůsobí na dálku definovaným změnám.

„Zvolil jsem produkty LINAK, neboť naší aplikaci skvěle vyhovovaly. Kromě toho společnost LINAK již určité úspěchy v zemědělství zaznamenala. Je to také otázka pocitu. Nedokážu přesně říci, jaký byl rozdíl, avšak v určitém okamžiku mi bylo jasné, že vyberu LINAK“, vysvětluje Thieu Berkers.

 
 

Kroky do budoucna

Na budoucnost orientovaný eTrac je stejně jako každý běžný traktor vybaven základní pohonnou jednotkou, k níž se připojuje zemědělská technika. Společnost Farmertronics neustále přidává nové a nové funkce, aby uživatelům nabídla více možností a traktor pracoval spolehlivěji a přesněji. V našem digitalizovaném světě je řada budoucích možností prakticky nekonečná. Společnost Farmertronics začne postřikovačem, přidáním 3D senzorů a vývojem secího stroje.

Více si o společnosti Farmertronics můžete přečíst na webu www.farmertronics.com

Inteligentní pohyb s lineárními pohony | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Inteligentní pohyb s lineárními pohony

Výstupy zpětné vazby lineárních pohonů | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Výstupy zpětné vazby lineárních pohonů

Konfigurační software pro lineární pohony|Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Software pro konfiguraci lineárních pohonů

Soubory

CANopen – uživatelská příručka

Tato uživatelská příručka popisuje možnosti komponent LINAK TECHLINE® CANopen a požadavky na jejich ovládání. Uvádí použité technologie, specifikaci údajů o životním prostředí a představuje popis funkce.

Trendy v oblasti zemědělských strojů budoucnosti

Elektrické lineární pohony hrají ve vývoji zemědělské techniky zítřka významnou roli. Více se dozvíte v tomto dokumentu věnovaném trendům v oblasti zemědělských strojů a elektrifikace zemědělství.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás