Technika a trendy

Omyvatelnost pomáhá bojovat proti infekcím v nemocnicích

Přísná hygiena v nemocnicích má smysl. Hygiena má ve společnosti LINAK hlavní slovo již přes 30 let a mnoho našich řešení pohonů je plně omyvatelných. Zaměstnanci nemocnic tak mohou lůžka čistit v moderních automatických mycích systémech využívajících horkou vodu a účinné mycí prostředky.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou každoročně stovky milionů pacientů postiženy infekcemi získanými během hospitalizace. V rozvinutých zemích se podle odhadů infekcí nakazí sedm ze sta pacientů. V rozvojových zemích nejméně deset. 

Představte si lidské a ekonomické výhody plynoucí z omezení těchto počtů. 

Společnost LINAK pohlíží na otázky hygieny velmi vážně. Norma IEC 60601 stanoví, že zdravotnické aplikace označované jako omyvatelné, jinými slovy určené ke strojovému mytí v automatickém mycím systému, musí po odzkoušení normálně fungovat. Takový požadavek společnosti LINAK zdaleka nestačí. Chceme, aby naše výrobky fungovaly bezchybně i po dlouhých letech častého čištění v moderních mycích systémech. Z tohoto důvodu jsou naše testy podstatně intenzivnější, než předepisuje norma z roku 2017.

Přísné testování zařízení by mělo být povinné
Společnost LINAK od samého počátku usiluje o blaho a bezpečnost koncových uživatelů – pacientů i zdravotnických pracovníků. Zaměřujeme se proto nekompromisně na potřeby zákazníků a vyžadujeme absolutní kvalitu s vysokým výkonem. V rámci tohoto postoje pomáháme zákazníkům připravit se na budoucnost – budoucnost s vyššími standardy a intenzivnějším zaměřením na hygienu. 

K naplnění úsilí o dokonalost a bezchybnost jsme zřídili vývojové a výzkumné testovací centrum, v němž jsou naše výrobky několika způsoby testovány až k hranicím destrukce. V případě omyvatelných řešení je pak společnost LINAK iniciátorem neustálého vývoje směrem k vyšším mezinárodním standardům. V průběhu roku 2017 jsme výrazně zvýšili počet mycích cyklů, abychom prodloužili životnost polohovatelných aplikací pro zdravotnictví.

Výsledky neustálých testů pečlivě studujeme, zkoumáme materiály a vyvíjíme odolnější komponenty. Inženýři ve společnosti LINAK neustále usilují o optimalizaci funkcí a konstrukce s ohledem na rozsáhlé a opakované mytí silnými mycími prostředky.


Žádejte aplikace splňující mezinárodní normy
Výrobky LINAK pro použití ve zdravotnictví překračují požadavky několika požadovaných norem a certifikací. V aspektu omyvatelnosti používáme označení vyhovující nejnovějším přísným požadavkům stanoveným zkušebním střediskem LINAK: LINAK IPX6 Washable DURA™ Od nynějška bude celý náš sortiment výrobků pro omyvatelná zdravotnická zařízení splňovat požadavky tohoto náročného označení. 

Jsme přesvědčeni, že omyvatelné zdravotnické aplikace pomohou minimalizovat počet pacientů zasažených nemocničními infekcemi. Proto tuto agendu neustále prosazujeme! 

Historie hygieny ve zdravotnictví
Několik překvapivých studií provedených v polovině 19. století přineslo trvalé změny základních zdravotnických postupů. V roce 1843 publikoval americký lékař Oliver Wendell Holmes článek, jenž uvádí skutečnost, že „puerperální horečka (smrtelná infekce žen získaná během porodu nebo krátce po něm) se přenáší kontaktem mezi pacientkami prostřednictvím jejich lékařů“. Poslední výrok zcela změnil pravidla hry! 
Doktor Holmes také zastával názor, že obecné zlepšení hygieny v nemocnicích by šíření tohoto onemocnění výrazně omezilo. Toto tvrzení však narazilo na široký odpor tehdejších lékařů. O několik let později však maďarský lékař Ignaz Semmelweis publikoval studii, jež nade vši pochybnost prokázala, že používání antiseptické dezinfekce rukou mezi lékaři a porodními asistentkami dramaticky snižuje úmrtnost rodiček. 
Kritikové umlkli a hygiena se od té doby stala stěžejní součástí lékařské praxe. 
 


LINAK IPX6 Washable DURA™ play-icon

LINAK IPX6 Washable DURA™

Posun ve standardech pro omyvatelné aplikace play-icon

Posun ve standardech pro omyvatelné aplikace

Soubory

MEDLINE & CARELINE – přehled výrobků

Prozkoumejte širokou škálu inovativních výrobků MEDLINE & CARELINE, jež vám pomohou vylepšit vaše nemocniční a zdravotnické vybavení.

Zobrazit

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.