Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Lithium-iontové baterie – napájení elektrické budoucnosti zdravotnictví

Baterie se stávají stále běžnějším hlavním či záložním zdrojem napájení ve zdravotnických aplikacích. V současné době přitom dochází k přechodu od olověných článků k lithium-iontovým. Technologie lithium-iontových baterií přináší řadu výhod. Tato technologie nabízí dlouhou životnost, skvělou stabilitu, vysokou energetickou hustotu a prodloužené cykly baterií, což je pro zdravotnické aplikace ideální kombinací. Celkově lze konstatovat, že lithium-iontové baterie jsou ideální v situacích vyžadujících poskytování péče osobám a nikoli nabíjení či výměně baterií.

Barevný obrázek lékařských symbolů a lithium-iontové baterie pro řešení ve zdravotnictví.

Bezpečnost a kvalita

Ve společnosti LINAK® upřednostňujeme při výrobě baterií bezpečnost. Snažíme se vyrábět baterie s vysokou úrovní bezpečnosti pro koncové uživatele, na což se při vývoji produktů zvláště zaměřujeme. Kvalitu zabezpečujeme volbou komponent pouze od certifikovaných dodavatelů a testováním každého detailu v našich pokročilých testovacích laboratořích, kde funkce baterií prověřujeme v simulovaných scénářích životnosti. V testování pokračujeme a ujišťujeme se, zda kombinace komponent a konstrukce celého výrobku splňují naše náročné požadavky na kvalitu a bezpečnost.

 

Konstrukce s odolností proti selhání

Lithium-iontové baterie LINAK jsou jedinečnými produkty navrženými se zřetelem na bezpečnost. Mají speciálně navržené utěsněné kryty s ventilačními mechanismy k uvolnění přetlaku. Bezpečnost je zásadní otázkou pro pacienty i zdravotnický personál a důležitá je i z hlediska životnosti zařízení. Naše baterie splňují vysoké bezpečnostní standardy.

 

Konstrukční bezpečnost

Mechanický kryt lithium-iontové baterie BA22 je navržen tak, aby zmírnil následky v případě tepelné nestability. Konfigurace dílčích ochranných vrstev využívá inovativní směs izolačních materiálů s fázovými změnami, jež účinně zastaví šíření nestability do sousedních článků Integrované omezovače plamene navíc slouží jako účinná bariéra k zamezení úniku plamene z narušeného článku a zachování konstrukční celistvost krytu.

K zajištění dodatečné ochrany proti tepelné nestabilitě je kryt hermeticky utěsněn s řízenými ventilačními mechanismy navrženými k efektivnímu zvládnutí přetlaku, což přispívá k bezpečnějšímu provoznímu prostředí funkce bateriových článků.

Lithium-iontová baterie LINAK BA22 se systémem montážních klipů.Lithium-iontová baterie LINAK BA22
 
 
 

Modrá ikona baterieDuální porty PCP pro stohování

Modrá ikona baterieSpolehlivý výkon

Modrá ikona baterieSnadná montáž

Modrá ikona baterieTestovaná kvalita

Modrá ikona baterieSchváleno pro zdravotnictví

Modrá ikona baterieIPX6 Washable

Modrá ikona baterieDlouhodobá životnost

Modrá ikona baterieOchrana proti tepelné nestabilitě

 
 
 

Zaměření na koncové uživatele

Lithium iontové baterie LINAK byly navrženy s ohledem na koncové uživatele. Jsou výkonné, lehké a menší než olověné akumulátory. Lithium iontové baterie zajistí koncovým uživatelům významné výhody: v porovnání s běžnými produkty nabídnou až 8krát delší životnost a k prodloužení trvanlivosti nevyžadují žádnou dodatečnou údržbu.

 

Vysoký výkon – dlouhá životnost

Volbou lithium iontových baterií LINAK získáte spolehlivý a dlouhotrvající výkon. Napětí olověných akumulátorů oproti Li-ion protějškům s klesající vybíjecí křivkou výrazně slábne. Uživatelé lithium-iontových baterií získají užitek z ploché vybíjecí křivky a pouze mírného poklesu napětí. Výsledkem je delší konzistentní výkon a nižší frekvence výměn.

Vybíjecí křivka s šedou plochou křivkou Li-ion a klesající červenou křivkou olověného akumulátoru
 
 

Omyvatelnost – stanovení nových standardů

Antimikrobiální rezistence je naléhavou celosvětovou hrozbou pro veřejné zdraví. Komplikuje infekce a v některých případech jejich léčbu velmi ztěžuje. Vše souvisí s velmi nešťastným vývojem bakterií či plísní – omyvatelnost zdravotnického vybavení je proto k ochraně pacientů i personálu nesmírně důležitá. Baterie LINAK vyhovují normě IEC 60601 a splňují standard IPX6 Washable, aby odolávaly agresivním čisticím chemikáliím, horké vodě a vysokotlakým tryskám moderních mycích tunelů.

 

Výhody Li-ion baterií

Kromě výkonu zajistí dlouhá životnost lithium-iontových baterií také příznivou návratnost investice. Olověné akumulátory jsou sice levnější variantou, avšak lithium-iontové baterie s několikanásobně delší životností se nakonec stávají cenově nejvýhodnější volbou.

Ve zdravotnictví se úspora času zkrácením nabíjení a eliminací nutnosti častějších výměn pozitivně promítne v péči o pacienty.

Houpačka s červeným olověným akumulátorem dole a šedou Li-ion baterií s listem nahoře
 
 

Digitalizace

Všechny naše lithium-iontové baterie byly vyvinuty pro inteligentní komunikaci s kontrolboxy LINAK. Systémy OneConnect™ a LINAK Communication Interface (LCi™) tak mohou rychle a efektivně přistupovat k informacím o stavu baterie přímo na místě nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu snadno diagnostikovat problémy s bateriemi.

 

Osvědčená technologie

Každý výrobek LINAK vyvíjíme s důrazem na inovativní technologie a špičkovou kvalitu – a výrazným akcentem na bezpečnost. Robustní baterie navrhujeme s ohledem na bezpečnost a potenciální faktory k zajištění jejich dlouhodobé životnosti.

Před expedicí baterie procházejí přísným testováním výkonu v různých podmínkách prostředí včetně vysokých či nízkých teplot, různých úrovní vlhkosti a atmosférického tlaku.

Velmi dobře si uvědomujeme nepříjemnosti spojené s poruchou. Chceme tak zajistit, abyste získali vyzkoušený a testovaný výrobek vysoké kvality s očekávanou spolehlivostí.

Systém testování baterií, několik zelených baterií připravených k testování ve společnosti LINAK.
 

Spolehlivé dodávky

Pro výrobce zdravotnických aplikací je důvěryhodnost dodávek baterií a komponent velmi důležitá. Globální přítomnost společnosti LINAK zákazníkům nabídne pružný lokální dodavatelský řetězec odpovídající požadavkům. Pracovníci výroby a logistiky LINAK jsou certifikováni k profesionální manipulaci s lithium iontovými bateriemi.

LINAK Baterie a kontrolboxy pro zvedáky pacientů play-icon

LINAK Baterie a kontrolboxy pro zvedáky pacientů

Výhody lithium-iontových baterií LINAK pro mobilní zdravotnické vybavení play-icon

Výhody lithium-iontových baterií LINAK pro mobilní zdravotnické vybavení

Soubory

MEDLINE & CARELINE – přehled výrobků

Prozkoumejte širokou škálu inovativních výrobků MEDLINE & CARELINE, jež vám pomohou vylepšit vaše nemocniční a zdravotnické vybavení.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás