Kontaktujte nás zde
Stolky – stoly

Stolky a stoly

 
 

Možnost nabídnout všem hostům místo u jídelního stolu mívá pro většinu lidí velký význam. Správné vychutnání jídla ve společnosti dobrých přátel vyžaduje pro každého hosta dostatek prostoru. Nejčastěji je řešením velký stůl v obývacím pokoji, aby v menších bytech zůstal prostor pro další kusy nábytku. Co kdyby však existoval jiný způsob?

 

„Fiesta“ od společnosti Sedit

Stůl Fiesta© Sedit Srl., všechna práva vyhrazena
 

Konzolový stůl představu jídelního stolu pro 12 osob zřejmě nenaplní. To však neplatí u italského výrobce Sedit, autora stolu „Fiesta“. Fiesta se na první pohled jeví jako jakýkoli jiný konzolový stolek – úzký, elegantní a přistavený k vnitřní stěně nebo příčce. Fiesta však má svá tajemství. Obsahuje další tři (nebo čtyři) stolní desky, které stolek během několika minut přemění na jídelní stůl plné velikosti pro 6 až 12 osob. Ideální řešení do menších bytů či dokonce mikrobytů.

Přidáte-li jen jednu nebo dvě stolní desky, získáte stůl pro domácí kancelář. Představte si tento stůl vybavený elektrickými zvedacími sloupky. Získali byste vlastní polohovatelný stůl pro domácí kancelář NEBO konferenční stolek v obýváku, sejde-li se při řešení projektu skupina kolegů.

Přečtěte si více o stolu na webu společnosti.

 

„Vengio“ od společnosti Resource Furniture

Stůl-zrcadlo Vengio© Resource Furniture, všechna práva vyhrazena
 

Dalším příkladem je stůl „Vengio“ amerického výrobce Resource Furniture. Vengio je skutečná superstar prostorové úspornosti. Multifunkčnost se projeví hned, když nástěnné zrcadlo sklopíte a přeměníte na jídelní stůl nebo stolek. Ideální řešení do malých bytů, kam by jinak nebylo možné pozvat hosty. Vengio lze také použít jako stůl v domácí kanceláři.

Přečtěte si více o stolu na anglojazyčném webu společnosti.

 

„ƒ#236“ od společnosti Skovby

Stůl Skovby #236© Skovby Møbelfabrik A/S, všechna práva vyhrazena
 

Dánský výrobce Skovby již řešení s pohony LINAK do multifunkčního designu zahrnul. Konferenční stolek „Skovby # 236“ má pod stolní deskou spínač. Jediným stisknutím se stůl zvedne a změní v jídelní stůl pro šest osob. Stůl napájí baterie, nepotřebuje kabel a snadno se přesouvá po místnosti.

Přečtěte si více o stolu na dánsko/anglojazyčném webu společnosti.

 

Přidání elektrické nastavitelnosti

Není pochyb, že z elektrického polohování by mělo prospěch mnoho dalších multifunkčních nábytkářských projektů. Především by došlo ke zlepšení ergonomie. Použití pohonů LINAK® by také nabídlo komponenty neobsahující PVC a extrémně nízkou spotřebu energie v pohotovostním režimu – pouze 0,1 W. Nehlučná technologie eliminuje veškeré obavy z nepříjemných a nechtěných zvuků. Integrace řešení LINAK přidá do designu nábytku ergonomii, multifunkčnost a evidentně praktické výhody, aniž by došlo k ohrožení celkového estetického vyznění.