Kontaktujte nás zde
Sedací soupravy – pohovky

Sedací soupravy a pohovky

 
 

Jedním z nejdůležitějších bytových doplňků je sedací souprava. Je místem setkávání s přáteli a rodinou – u televizoru nebo při rozhovorech nad šálkem kávy. Proto bývá sedačka v domácnosti často pokládána za naprosto nezbytný nábytek i v situaci, kdy není prostoru nazbyt. Multifunkčnost je v mikrobytě ceněnou hodnotou. Níže naleznete několik dobrých příkladů, jež tuto skutečnost ilustrují.

 

Řešení „Twinny“ od společnosti Proteas

Twinny – sedačka s rozkládáním na patrové lůžko© PROTEAS – PAPAIOANNOU BROS SA, všechna práva vyhrazena
 

Synonymem multifunkčnosti je sedačka Twinny. Toto řešení řecké designérské kanceláře Proteas nabízí poněkud netradiční pojetí rozkládací pohovky. Během několika sekund se pohovka změní na patrové lůžko pro dvě osoby. Opravdu geniální!

Přečtěte si více o sedačce rozložitelné na patrové lůžko na anglojazyčném webu společnosti.

 

‚„Slot“ Matthewa Pauka

Rozkládací pohovka© Matthew Pauk, všechna práva vyhrazena
 

Americký návrhářský guru Matthew Pauk vytvořil pohovku Slot, jež odráží intenzivní práci na tvarech, vzhledu a pohodlí. Jediný kus nábytku zahrnujte vše, co od pohovky očekáváme. Tato trojmístná sedačka ukrývá pohovku, konferenční stolek a dvě další výsuvná místa k sezení. Model Slot je ideální pro všechny situace: k přespávání, sledování televizních seriálů, organizování filmových večerů s přáteli či pořádání ochutnávek vína.

 

„Sosia“ od Emanuela Maginiho

Rozkládací pohovka Sosia© Emanuele Magini, všechna práva vyhrazena
 

Italský designér Emanuele Magini navrhl dvoumístnou pohovku uzavřenou do jednoho kusu látky na zip. Pohovka „Sosia“ se promění na dvě křesla, lůžko a dokonce malou šatnu. Jedná se o klíčový příklad kreativity a pochopení dynamického designu nábytku, jenž se může stát nádherným objektem vybavení interiéru přizpůsobitelného jakékoli běžné situaci v prostředí mikrobytů.

Přečtěte si více na italsko/anglojazyčném webu.

 

Přidání elektrické nastavitelnosti

Představte si tyto (či jiné) důmyslné multifunkční konstrukce nábytku vybavené řešením elektrického pohonu. Proměny účelu nábytku by mohly být pro majitele ještě snazší – stačí stisknout tlačítko.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás