Kontaktujte nás zde
Polohovací křesla

Polohovací křesla a křesla

 
 

Někdo by mohl křeslo či polohovací křeslo pokládat za poněkud egoistický kus nábytku. Pro mnohé je však symbolem pohodlí a relaxace s dobrou knihou a šálkem čaje. Ať už jsou názory či preference týkající se tohoto typu nábytku jakékoli, bude s největší pravděpodobností oříškem pro osoby obývající mikrobyty. Prostoru je prostě nedostatek!

Co kdyby však existovalo přizpůsobitelné křeslo s dalšími funkcemi kromě naklápění? Nehodilo by se vám do bytu? Prohlédněte si několik níže uvedených kreativních příkladů a zkuste si představit, jak by mohlo vaše budoucí křeslo vypadat.

 

„Savion“ od společnosti Cortesi Home

Kombinace křesla a pohovky Savion© Cortesi Home, všechna práva vyhrazena
 

Rozkládací křeslo Savion od společnosti Cortesi Home (Illinios – USA) je dobrým příkladem nábytku s více než jednou funkcí. Kromě pohodlného křesla plní funkci snadné přeměny na pohovku či lůžko. Získáte tak pohotovou přistýlku pro nečekaného hosta.

Přečtěte si více o křesle-lůžku na anglojazyčném webu společnosti.

 

„Openbook Chair“ společnosti TILT

Openbook chair© Studio TILT, všechna práva vyhrazena
 

Jiným zajímavým příkladem je řešení „OpenBook Chair“. Vychází z autorské dílny londýnské designérské agentury TILT. Představuje pohodlné křeslo s knihovnou. Oblíbené knihy si tak můžete vystavit uprostřed místnosti a mít je při čtení hezky po ruce. Tento důmyslný kus nábytku kombinuje vše, co potřebujete pro potěšení z hřejivé přikrývky, poutavé knihy a šálku horkého čaje.

Přečtěte si více o židli na anglojazyčném webu společnosti.

 

„fLOP“ Eleny Sidorové

Rozkládací křeslo Flop© Elena Sidorova, všechna práva vyhrazena
 

Původem ruská návrhářka Elena Sidorová našla způsob kombinace obýváku s ložnicí – nebo alespoň možnosti nabídnout lůžko hostům. Toto elegantní křeslo lze během několika sekund proměnit v pohodlné lůžko. Nabízí dokonce úložný prostor na povlečení, přikrývku a polštář. Z pohodlného křesla je během minuty lůžko.

Přečtěte si více o rozkládacím křesle např. na webu Archello.

 

Přidání elektrické nastavitelnosti

Kombinace multifunkčnosti s praktickým komfortem a optimální ergonomií je možná a prakticky uskutečnitelná bez rizika ohrožení estetických aspektů designu.

Všechna tato křesla lze vybavit elektrickým pohybovým systémem, jenž vám pomůže měnit účel nábytku z jednoho typu na jiný. Pouhým stisknutím tlačítka aktivujete integrované nízkohlučné pohony. Zkuste si to představit s využitím přizpůsobeného ovladače využívajícího výhody moderní bezdrátové technologie Bluetooth®.