Kontaktujte nás zde
Komfortní lůžka

Komfortní lůžka

 
 

Pro většinu z nás je lůžko kusem nábytku, na němž denně trávíme nejdelší časové úseky. Právě proto se pravděpodobně stává jednou z nejdůležitějších součástí každého bytu, bez ohledu na velikost obytné plochy. Lůžka jsou tedy pochopitelně v centru pozornosti architektů a designérů vytvářejících multifunkční nábytek. Postel měnící se v pohovku není v žádném případě ničím novým. Je to však jen začátek.

 

Lůžko-stůl od společnosti Manaya

Lůžko-stůl Manaya © Manaya, všechna práva vyhrazena
 

Dánský výrobce Manaya se rozhodl zkombinovat elegantní design lůžka s vkusnou domácí kanceláří. Lůžka sklopná ke stěně nejsou pro Dány nijak novým vynálezem. Lůžko kombinované se stolem však přidává další rozměr a nabízí nouzové lůžko pro neočekávané hosty. Stůl je 2 metry široký a při přeměně na lůžko zůstává ve vodorovné poloze. To znamená, že budete-li potřebovat lůžko, nemusíte stůl pokaždé uklízet. Společnost Manaya vytvořila ideální řešení pro domácí kancelář, pokoj pro hosty, ubytování na kolejích či jakýkoli jiný omezený prostor.

Přečtěte si více o kombinaci lůžka-stolu na dánském webu společnosti.

 

Postel s úložným prostorem Dielle Modus

Postel s úložným prostorem od společnosti Dielle Modus© Dielle Modus, všechna práva vyhrazena
 

Dalším příkladem je italský specialista na ložnicový design – společnost Dielle Modus. Postel s úložným prostorem kombinuje tradiční manželské lůžko s šatnou o velikosti 4 m2. Diskrétní plynové tlumiče zajistí zvednutí matrace a přístup k úložnému prostoru. K ukládání věcí slouží i samotný rám lůžka – dokonale poslouží například jako police.

Rovněž schůdky lůžka nabízejí sestavu elegantních polic, k umístění zásuvek komody či vytvoření jiného typu úložného prostoru. Toto řešení je reálným zhmotněním multifunkčnosti a maximalizace využití prostoru, jenž plně vyhovuje potřebám lidí žijících v malých bytech.

Přečtěte si více o kombinaci lůžka na italském webu společnosti.

 

Postel se skříní Asante

Postel se skříní od společnosti Asante © Asante, všechna práva vyhrazena
 

Postel se skříní je dalším příkladem klasické kombinace lůžka se skříní. Autorem designu je švédská kancelář Asante, jež k asistenci pohybu využívá pohony LINAK®. Toto výškově polohovatelné lůžko se sklápěním ke stěně zahrnuje tradiční postel se stolky, policemi, skříní a prostorem pro televizor. Jediným stisknutím tlačítka změníte obývák v ložnici – ideální řešení pro mikrobyty či domácnosti s nedostatkem prostoru. Vztyčené lůžko splyne se skříní na stěně a je prakticky neviditelné.

Přečtěte si více o lůžku na anglojazyčném webu společnosti.

 

Přidání elektrické nastavitelnosti

Integraci pohybových řešení LINAK (jako v případě lůžka Asante) do výše uvedených řešení nic nebrání. Ve většině případů by uživatelům dokonce usnadnily přeměnu jedné funkce nábytku na druhou.