Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Je čas propojit ložnice s konceptem chytré domácnosti

Přechod ze světa představ o budoucnosti do reality bytového příslušenství v domácnosti trval jen několik let. Zařízení s hlasovým ovládáním vstupují do domácností. Dříve se tyto systémy soustředily na funkce inteligentního bydlení (zabezpečení, ventilace, osvětlení), avšak nyní lze jednoduchým slovním příkazem ovládat i nové funkce ke zpříjemnění volného času. Výjimkou nejsou ani polohovatelná lůžka.

Je čas propojit ložnice s konceptem chytré domácnosti

Chytré reproduktory s hlasovým ovládáním dnes pronikají do všech míst. Zařízení jako Google Nest a Amazon Echo již naleznete v milionech domácností po celém světě. V lednu roku 2019 společnost Amazon uvedla, že jen v samotných Spojených státech prodala 100 milionů kusů* těchto systémů a společnost Google odhaduje, že do roku 2020 bude službu Google Assistant využívat měsíčně 500 milionů uživatelů po celém světě**.

Už jste dnes mluvili se svým domovem?
Hlasové ovládání je ve smartphonech již několik let běžnou funkcí. S novými jednotkami lze běžné domácí úkony (prováděné obvykle manuálně) zajistit hlasovými příkazy. Namísto hledání dálkového ovladače k televizoru nebo klíčů od domu si můžete usnadnit život použitím jednoduchých příkazů, jako například: „Alexo, vypni zvuk televize“ nebo „Ok Google, zamkni vstupní dveře“ .

Je čas propojit ložnice s konceptem chytré domácnosti
 

Další kapitola hlasové revoluce začala. K dispozici jsou pohodlné a zábavnější možnosti, například ovládání polohovatelného komfortního lůžka s veškerými souvisejícími funkcemi. Představte si, že před ulehnutím k spánku systém automaticky ztlumí světlo, zamkne vstupní dveře a mírně sklopí lůžko do polohy ke spánku ve chvíli, kdy vyslovíte: „Alexo, dobrou noc!“.

A nemusíte přitom hnout ani prstem!

Komfortní nábytek je ještě pohodlnější
Společnost LINAK® jako inovativní vývojář a výrobce moderních pohybových systémů pro komfortní nábytek rostoucí trend chytrých domácností přirozeně akceptuje. Díky balíčku vše-v-jednom tvořenému Wi-Fi boxem LINAK, cloudovou konfigurací, přizpůsobenou aplikací a sadou dovedností/akcí pro chytré domácnosti mohou výrobci lůžek a značky nabízet relaxační nábytek spolupracující s asistenty Alexa nebo Google.

„Maximálně jsme usnadnili propojení polohovatelných komfortních lůžek se systémem chytré domácnosti“, konstatuje Helle Taanquistová, manažera digitálních produktů ve společnosti LINAK®. „Wi-Fi Box se snadno připojí k řešení pohonů LINAK. Prostřednictvím přizpůsobené aplikace se propojíte s polohovatelným lůžkem k využití možností hlasového ovládání dovedností a akcí systému“.

Polohovatelná lůžka s výhledem do budoucnosti pro chytré domácnosti
Pro Helle Taanquistovou a její tým bylo hned zpočátku jasnou volbou zajistit výrobcům lůžek co nejjednodušší způsob nabízení inovativních produktů.

„Je to podobné jako v případě každé jiné nové technologie. Čím snazší je instalace, integrace a použitelnost, tím rychleji lidé řešení přijímají, implementují a využívají“, uzavírá paní Taanquistová.

Je čas propojit ložnice s konceptem chytré domácnosti

Součástí úsilí při vývoji řešení hlasového ovládání LINAK je také snaha o zabezpečení uživatelských dat.

„Zaprvé se data uživatelů ukládají do šifrovaného cloudového řešení. Zadruhé, objem dat shromažďovaný systémem je udržován na minimu a zatřetí, uživatelům umožníme smazat vše, kdykoli si zamanou.“ 

Zavádění řešení hlasového ovládání LINAK®  včetně Wi-Fi Boxu, nastavení cloudu, aplikace a dovedností/akcí pro chytré domácnosti bylo již zahájeno a bude k dispozici během roku 2020.


Co jsou „dovednosti“ a „akce“
Virtuální asistenti Amazon Alexa a Google Assistant nabízejí řadu funkcí. Jedná se o ekvivalent aplikací ve vašem smartphonu. Amazon tyto schopnosti nazývá „dovednosti“, kdežto Google hovoří o „akcích“.

Oba systémy nabízejí sadu standardních dovedností/akcí. Zároveň však také třetím stranám umožňují navrhovat a přidávat speciální dovednosti/akce. Například společnost LINAK vytváří dodatečné dovednosti/akce pro jednotky hlasového ovládání připojené k polohovatelným lůžkům se systémy pohonů LINAK.

Řešení hlasového ovládání LINAK  spolupracuje s asistentem Google Assistant i Amazon Alexa.


Co je SMART domácnost?
Tento termín vytvořila společnost IBM koncem 90. let. SMART je zkratkou slov „Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology“.  Občas se využívá také označení „automatizace domácnosti či „domotika“.

V běžném jazyce si představíme moderní domácnosti vybavené spotřebiči, osvětlením či elektronickým zařízením umožňujícím dálkové ovládání, často prostřednictvím mobilní aplikace či jednotkami hlasového ovládání.

Je čas propojit ložnice s konceptem chytré domácnosti
 

Mezi obvyklá zařízení podporující funkce inteligentní domácnosti patří: Televizory, audio a video systémy, ledničky, pračky, sušičky, topinkovače, topné či klimatizační jednotky a osvětlovací zařízení. Některá zařízení zahrnují i kamerové a zabezpečovací systémy.

 
Google, YouTube a Google Home jsou ochranné známky společnosti Google LLC.
Služba Google Assistant není v některých zemích a jazycích k dispozici.
Amazon, Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích smluvních partnerů.
 

Referenční materiály

*) zdroj: VoiceBot.ai „Smart Speaker Consumer Adoption Report 2019“

**) zdroj: businessinsider.com, 7. ledna 2020, Google just revealed that half a billion people around the world are using the Google Assistant.

 

Soubory

Představujeme hlasové ovládání polohovatelných lůžek

Chytré reproduktory dnes pronikají všude – ložnice nevyjímaje. Naše nabídka připojení zajistí konkurenceschopnost vašich lůžek do budoucna, podpoří vaši značku a koncovým uživatelům ulehčí každodenní postupy. Začněte s vylepšeními LINAK již dnes a staňte se vysněnými výrobci.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás