Kontaktujte nás zde
Technika a trendy

Technologie soft-start-stop – komfort v jemných konturách

Jednou ze součástí zážitku plynulého pohybu v moderním komfortním nábytku je plynulé zrychlování a zpomalování pohonů. Tato nezřídka přehlížená technologie pomáhá zajistit nerušený komfort ve chvíli, kdy uživatel mění polohu opěradla nebo upravuje podpěru nohou.

Technologie soft-start-stop – komfort v jemných konturách

Představte si, jak si v neděli ráno doma pohodlně hovíte ve svém exkluzivním relaxačním lůžku s připravenou snídaní a nedělními novinami na podnose. Teď už jenom trošku nastavit opěradlo... když náhlé trhnutí převrátí šálek kávy do lůžka – a máte po náladě. Nic příjemného!

Možná by vás podobný scénář ani nenapadl. Pohon zajišťující pohyb v naklápěcím křesle či komfortním lůžku se nerozbíhá ani nezastavuje s citelným trhnutím. Pracuje s měkkým jemným zrychlením a zpomalením. 

Většina lidí to pravděpodobně ani nezaznamená. Jistě by si toho však každý všiml, kdyby v pohonech technologie soft-start-stop scházela. 

Vylepšete pohodlí pohybu

Pokročilá technologie funkce soft-start-stop v samostatných pohonech LINAK® i v duálních pohonech TWINDRIVE® slouží především jako funkce zvyšující pohodlí. Pohyb opěradla i podpěry nohou se tak v polohovatelném křesle stává díky plynulému rozběhu a dojezdu mnohem pohodlnějším a funkce současně napomáhá udržovat nízkou a příjemnou hladinu hlučnosti pohonů. To však zdaleka není všechno.

Chraňte svůj komfortní nábytek

Technologie soft-start-stop prospívá také nábytkovým rámům i systému pohonů. Pozvolný pohyb minimalizuje namáhání materiálů a vybavení – zvláště pokud je křeslo či lůžko intenzivně zatíženo. Pozitivním důsledkem je delší životnost nábytku a nakonec i spokojenější spotřebitelé. Důvody, proč upřednostňovat systémy pohonů s technologií soft-start-stop jsou zcela zřejmé. 

Více informací o systémech pohonů pro komfortní lůžka a naklápěcí křesla naleznete na tomto webu. Máte-li dotazy týkající se pohonů nebo technologie soft-start-stop, neváhejte kontaktovat místní zastoupení společnosti LINAK.

Soubory

HOMELINE – přehled výrobků

Prozkoumejte rozmanitost systémů a produktů HOMELINE pro polohovatelná lůžka a křesla.

Rozšiřte si zónu pohodlí

V případě konstrukcí volnočasových lůžek společnost LINAK chápe potřebu bezpečných a spolehlivých každodenně vytížených pohonů. Systém TWINDRIVE je ten pravý pro výrobce lůžek.

Systémy pohonů pro naklápěcí křesla

Seznamte se s našimi spolehlivými systémy pohonů pro polohovatelná křesla s bezdrátovou řídicí jednotkou. Provedli jsme výzkum s cílem zjistit, zda tento systém zohledňuje celý hodnotový řetězec.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás