Technika a trendy

Výhody pohybu

Používání zvedacích sloupků a systémů lineárních pohonů LINAK přináší řadu výhod při integraci do nastavitelných kancelářských stolů, průmyslových a technických pracovišť či kuchyní.

Přizpůsobení stolů jednotné velikosti různorodým potřebám pracovníků je tvrdým oříškem. Nastavitelné stoly dávají uživatelům možnost zvolit si takovou pracovní pozici, jež bude jejich tělesným proporcím nejlépe vyhovovat. Eliminuje se tak nepohodlí způsobené „nepadnoucím stolem“ čili nedostatečným prostorem pro nohy nebo nevhodným výškovým umístěním klávesnice a monitoru. 

Zvyšte produktivitu svých zaměstnanců
Lidé potřebují vstát ze židle a pohybovat se alespoň pět minut každou hodinu. Pravidelné krátké přestávky omezují únavu. Řada zaměstnanců si nemůže dopřát flexibilitu vzdálení se od pracovního stolu každou hodinu. Použití stolu pro sezení/stání zaměstnancům umožní, aby si od své statické polohy odpočinuli, aniž by opustili prostor. 

Vytvářejte flexibilní pracoviště
Elektricky nastavitelné stoly umožňují uživatelům pohodlné a rychlé přizpůsobení polohy vykonávané práci pouhým stisknutím tlačítka. Zastaví-li se u vás například kolega nebo zákazník, můžete bez problému nastavit pracovní plochu na úroveň pracovní skupiny a pohodlně se poradit. Dodatečným bonusem je skutečnost, že vestoje budou vaše schůzky a operativní přerušení práce kratší. 

Zlepšete zdraví a blahobyt zaměstnanců
Studie ukázaly, že střídání sezení a stání snižuje diskomfort a omezuje únavu, kterou mnozí lidé ke konci pracovního dne pociťují. 

Ukázalo se také, že programy fyzické aktivity na pracovišti vedly až ke 32procentnímu snížení nemocnosti (zdroj: James A Levine, MD, PhD, Mayo Clinic and Selene Yeager)
Studie uskutečněná klinikou Mayo prokázala, že denně spálíte až 340 kalorií navíc, strávíte-li dvě hodiny z pracovní doby vestoje namísto vsedě. 

Prevence zranění
Přizpůsobení pracoviště individuálním potřebám omezuje příčiny pracovního stresu. Střídavé sezení a stání tato rizika dále snižuje zamezením vzniku problémů způsobených statickou polohou či polohami.
Pravidelné cvičení nestačí play-icon

Pravidelné cvičení nestačí

6 tipů pro ergonomicky vylepšený pracovní den s produkty LINAK play-icon

6 tipů pro ergonomicky vylepšený pracovní den s produkty LINAK

LINAK Desk Control – připomene vstát od stolu! play-icon

LINAK Desk Control – připomene vstát od stolu

Soubory

POHYB – stoly k sezení/stání zvyšují pracovní výkon

Omezte množství zdravotních absencí a vytvořte moderní kancelářské prostředí s elektrickými stoly k sezení/stání. Atraktivní investice pro zaměstnavatele a jejich zaměstnance.

Zobrazit

Zaostřeno na kancelářské stoly (česky)

Elektrické nastavování kancelářských stolů odpovídá dynamickému pracovnímu stylu a novým pracovním metodám.

Zobrazit

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.