Kontaktujte nás zde
Reference

Společnost Maersk zavádí elektrické stoly s nastavitelnou výškou ve svých nových kancelářích

Při stěhování do nové budovy se společnost Maersk rozhodla, že všem zaměstnancům pořídí ergonomické pracoviště zahrnující výškově nastavitelný pracovní stůl.

Současné moderní kancelářské prostředí není bez elektrického výškově nastavitelného stolu kompletní.“ Provozní koordinátor Thomas Schumacher z německé pobočky společnosti Maersk je přesvědčen, že pracoviště umožňující sezení i stání je neodmyslitelným vybavením dnešních kanceláří. 

Pan Schumacher pomáhal se stěhováním nového německého ústředí dánského lodního přepravce. Kanceláře Maersk byly přesunuty do nové budovy v srdci proslulé hamburské obchodní čtvrti Hafencity. Nové pracovní prostory zaujímají tři patra budovy Ericus Contor s plochou 4000 metrů čtverečních.

Existuje řada dobrých důvodů, proč jsou výškově polohovatelná všechna pracoviště. 

Ještě před stěhováním mělo 40 procent našich pracovišť integrované stolní desky umožňující pracovat vestoje a vsedě. Zaměstnanci k nám pravidelně přicházeli s dotazy o možnostech získání elektrického výškově nastavitelného stolu“, informuje pan Schumacher. 

Až do přestěhování byla politika společnosti Maersk v tomto ohledu stejná jako u řady jiných německých firem: pracovním stolem s elektrickým výškovým nastavením byli na doporučení podnikového lékaře vybaveni zaměstnanci trpící problémy se zády. Stěhování a potřeba nového uspořádání interiéru přiměla společnost Maersk k rozhodnutí zajistit všem zaměstnancům ergonomické pracoviště zahrnující výškově nastavitelný pracovní stůl. Nové kanceláře společnosti Maersk se nacházejí v budově Ericus Contor v hamburské čtvrti Hafencity
Foto: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign.

Jedním z faktorů, jež se na tomuto rozhodnutí zjevně podílely, byla zkušenost, že pracoviště s možností sezení a stání je již mnoho let standardní funkcí ve skandinávském pracovním prostředí. Jen v Dánsku je 95 procent všech pracovišť vybaveno stoly k sezení i stání.

Německý a dánský funkční design
Dánské kořeny společnosti sehrály svou roli nejenom z hlediska ergonomie, ale i v oblasti designu. Důraz je kladen na vytvoření světlého moderního designu. Německý výrobce kancelářského nábytku a vybavení, společnost WINI, nabídla správný design kombinovaný se správnou technologií. Společnost Maersk se tak rozhodla pro systém stolů WINEA ECO.

Společnost WINI využívá technologii elektrického polohování LINAK již řadu let. Kromě spolehlivých technologií a vysoce kvalitních zvedacích sloupků nabízí společnost LINAK vynikající funkce, například antikolizní systém PIEZO™ a úsporu energie v pohotovostním režimu.

Diskrétní a světlá konstrukce respektuje přání zákazníků. Všechny stoly jsou bílé – včetně desky stolu a rámu. Barva se přidává při použití v konferenčních a zasedacích prostorách. Kromě tradičních obdélníkových stolů začlenila společnost Maersk do svých kancelářských prostor v Hamburku také tzv. pracoviště DUO. Prostorově úsporná pracoviště DUO se osvědčují zejména v mnoha prostorách, jež jsou dějištěm pracovních schůzek a společnost Maersk je pokládá za nedílnou součást svého pracovního prostředí.

Kolegové rádi využívají naše zasedací místnosti a salonky pro rychlé pracovní porady. Tyto oblasti jsou také ideální, potřebuje-li zaměstnanec klidný prostor, aby se soustředil a pracoval na nových kreativních projektových nápadech“, vysvětluje Thomas Schumacher.

Systémy stolů WINEA ECO využívající pohony LINAK umožňují individuální nastavení

Systémy WINEA ECO v německé pobočce společnosti Maersk využívají pohony LINAK

Hodnotná investice
Společnost by měla investování do ergonomických pracovišť zvažovat pouze tehdy, pokud jsou její zaměstnanci ochotni vytěžit maximum z aktivního a zdravého pracovního prostředí. Stoly k sezení a stání jsou prospěšné pouze v případě, kdy zaměstnanci při práci skutečně střídají polohu vsedě a vestoje.

Mnoho našich zaměstnanců projevuje mimořádnou ochotu pracoviště aktivně využívat“, konstatuje pan Schumacher.

Někteří střídají polohu vsedě a vestoje, jiní obecně raději pracují vstoje a zřídkakdy se posadí“.

Pracoviště umožňující sezení a stání pokládají za nepostradatelnou funkci v kanceláři zejména mnozí mladí kolegové. Mladí lidé ergonomické pracoviště navíc přímo očekávají a elektrický polohovatelný stůl je pro ně důležitým předmětem.

Foto: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign.

PIEZO™ – hardwarové antikolizní řešení LINAK zamezí poškození vybavení play-icon

PIEZO™ – hardwarové antikolizní řešení LINAK zamezí poškození materiálu

LINAK DESKLINE – špičková výroba play-icon

LINAK DESKLINE – špičková výroba

Kompaktní řada kontrolboxů DESKLINE společnosti LINAK se stává standardem play-icon

Kompaktní řada kontrolboxů DESKLINE společnosti LINAK se stává standardem

Soubory

DESKLINE – přehled produktů (česky)

Vyrábíte-li jakýkoli druh stolů či pultů, za nimiž lidé pracují, jsou výškově nastavitelná řešení elektrických pohonů a sloupků flexibilním způsobem, jak získat konkurenční výhodu a zlepšit podmínky.

Zobrazit

DESKLINE – na kvalitě záleží

Používáme vysoce kvalitní komponenty, špičková výrobní zařízení a nejnáročnější testovací standardy v oboru k dosažení vynikající kvality.

Zobrazit

POHYB – stoly k sezení/stání zvyšují pracovní výkon

Omezte množství zdravotních absencí a vytvořte moderní kancelářské prostředí s elektrickými stoly k sezení/stání. Atraktivní investice pro zaměstnavatele a jejich zaměstnance.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.