Kontaktujte nás zde
Reference

Seznamte se s průkopníky polohovatelných kuchyní

Renovace kuchyně z roku 1980 v domě rodiny Petersenových v dánském Nordborgu začala psát zcela novou kapitolu v oblasti soukromého domácího vybavení.

Na malém a malebném dánském ostrově Als se lidé nebrání výzvám narušit status quo nebo zlepšit stávající standardy. Několik místních společností vlastní světové patenty na inovativní produkty a lidé jsou zde zvyklí na změny. Přestavba interiéru kuchyně mistra malíře Jorgena Petersena a jeho ženy Helle Petersenové se stala pomyslným milníkem inovací kuchyňského nábytku.

Naše kuchyň byla stejně stará jako celý dům“, vysvětluje Helle Petersenová a pokračuje: „vše již bylo opotřebované a deska jídelního stolu pro nás byla příliš nízko. Veškerý kuchyňský nábytek bylo tedy nutné zlikvidovat a začít znovu. A to jsme také udělali!

Polohovací kuchyňský nábytek
Na osobní doporučení přátel a prostřednictvím profesní sítě pana Petersena byl vybrán dánský specializovaný dodavatel Sonderborg Kitchen a události se daly do pohybu.

„Obytná plocha domu je 125 m² takže jsme velmi dbali, abychom malý prostor co nejlépe využili. Věděli jsme, že kuchyně Sonderborg jsou synonymem kvality a řešení, která jsou o krok napřed oproti průměrným stolům a regálovým systémům“, říká Helle Petersenová.

Výsledkem byla nádherně navržená kuchyň s kvalitními stoly, policemi a kuchyňským sporákem se skrytou digestoří. 2m² ostrůvku k vaření uprostřed místnosti však dalo kuchyni Petersenovových vyniknout. Jednotky LINAK Baselift™ skryté v základně ostrůvku vytvořily pravděpodobně první dánskou domácí polohovatelnou kuchyň.

Je to skvělé a jsme velmi rádi,“, odpovídá Helle Petersenová s širokým úsměvem, „Oba totiž velmi rádi vaříme – Jorgen si například velmi rád připravuje klobásy a často si pečeme i vlastní chléb. S polohovatelným ostrůvkem dokážeme optimalizovat výšku stolu a hodiny strávené v kuchyni jsou tak mnohem méně namáhavé.“

Získejte více místa s minimálním úsilím
Polohovatelný stolní ostrůvek uprostřed kuchyně Petersenových umožní rodině nastavovat pracovní výšku mezi 87 až 97 cm, což je pro většinu Skandinávců více než dostačující.

Jednotky Baselift jsou diskrétně umístěny v samém dně ostrůvku a zvedat lze i skříňky pod stolem, takže police s nádobím jsou přístupnější. Výsuvná schránka uprostřed stolu a skrytá 380 V zásuvka umožní provoz i velkých kuchyňských spotřebičů.

Díky všem těmto funkcím, nastavování výšky a volnému prostoru na skříňky pod stolem je vaření mnohem příjemnější a zábavnější. Rozhodně teď mnohem raději vaříme, a také častěji než ve staré kuchyni“, říká Helle Petersenová, zatímco spouští desku stolu, aby nakrájela několik krajíců čerstvě upečeného žitného chleba ke svačině. 

Fakta:
Nastavitelná kuchyň byla v rodinném domě Petersenových v Nordborgu nainstalována v létě roku 2015. Jednalo se o průkopnický projekt zajištěný společností LINAK v režii dánského dodavatele Sonderborg Kitchen.

LINAK Baselift – setkání ergonomie s novým přístupem play-icon

LINAK Baselift – setkání ergonomie s novým přístupem

Montáž systému Baselift od společnosti LINAK v kuchyni play-icon

Montáž systému Baselift od společnosti LINAK v kuchyni

LINAK Baselift na veletrhu Interzum (anglicky) play-icon

Představení řešení Baselift

Soubory

Zaostřeno na kuchyně (česky)

Pozvedněte svou kuchyň na vyšší úroveň Možnostem vylepšování kuchyní budoucnosti pomocí elektrického pohybu se meze nekladou.

Zobrazit

Kuchyň v pohybu

Zdravá pracovní poloha je důležitá při všech našich každodenních činnostech bez ohledu na to, zda jsme v zaměstnání či doma. Právě proto společnost LINAK vyvinula koncept Baselift pro výškové nastavitelné kuchyňské pracovní plochy.

Zobrazit

Baselift: setkání ergonomie s novým přístupem (česky)

Baselift je kompaktní jednotka používaná k výškovému nastavování kuchyní, skříněk a pultů.

Zobrazit

DESKLINE – přehled produktů (česky)

Vyrábíte-li jakýkoli druh stolů či pultů, za nimiž lidé pracují, jsou výškově nastavitelná řešení elektrických pohonů a sloupků flexibilním způsobem, jak získat konkurenční výhodu a zlepšit podmínky.

Zobrazit

DESKLINE – na kvalitě záleží

Používáme vysoce kvalitní komponenty, špičková výrobní zařízení a nejnáročnější testovací standardy v oboru k dosažení vynikající kvality.

Zobrazit

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.