Kontaktujte nás zde
Stínící systémy

Fasádní žaluzie

Elektrické pohony LINAK zlepšují vnitřní klima budov regulací prostupu slunečního světla. Výsledkem je nižší spotřeba energie chladicích a topných systémů.

Žaluzie

Řešení pohonů pro fasádní žaluzie

Aktuálně se věnuje zvýšená pozornost úsporám energie v obytných i komerčních budovách. Roste zájem o přirozené světlo a ve stavebnictví tak nachází stále širší uplatnění sklo. K optimalizaci komfortu a nákladů na energie je třeba kontrolovat intenzitu světla a tepla vstupujícího do budovy. Řešení elektrických pohonů pomůže nastavovat žaluzie na vašich stavbách – a nese s sebou další výhody:

  • Snadná instalace a nulové nároky na údržbu
  • Testované certifikované výrobky pro bezchybný provoz za každého počasí
  • Nízká spotřeba energie a šetrnost vůči životnímu prostředí

Vnitřní klima je obecně důležitým hlediskem. Odborníci propagují přirozené světlo jako způsob zlepšení efektivity zaměstnanců a optimální musí být i kvalita vzduchu. Udržování optimální vnitřní teploty, vlhkosti a větrání je třeba řídit. Fasádní žaluzie jsou neocenitelnou pomůckou a díky inteligentním řešením pohonů se snadno nastavují.

Instalace je snadná a nevyžaduje žádnou údržbu
Elektrické pohony LINAK nemají hadice, čerpadla ani kompresory. Instalace je tudíž jednoduchá, neboť pohony LINAK vyžadují pouze napájení a datový kabel ke komunikaci s centrálním řídicím systémem klimatu. Konfigurace produktů LINAK Plug & Play je nyní ještě snazší. Moderní řešení LINAK pro žaluzie navíc nekladou žádné nároky na údržbu. Tato skutečnost je velkou předností, neboť žaluzie se často nacházejí mimo běžný dosah.

Servopohony pracují za každého počasí
Teplota a sluneční světlo během dne, týdne či měsíců v roce značně kolísají. Pohony LINAK jsou testovány a certifikovány pro bezproblémový provoz bez ohledu na povětrnostní podmínky. S integrovaným řízením (IC) lze řešení pohonů snadno integrovat do stávajících řídicích systémů klimatu. Zákazník tak získává možnost regulovat klima budovy zvenčí i zevnitř.

Ekologická řešení šetří peníze
Ve srovnání s jinými řešeními mají pohony LINAK nízkou spotřebu energie. Při integraci do obecného řídicího systému klimatu vaší budovy pomohou elektrické pohony vyvažovat teplotu a optimalizovat efektivitu uvnitř budovy – což významně sníží spotřebu energie a zanechá menší uhlíkovou stopu. 

Více informací
Řešení systému s funkcí Bluetooth

Soubory

Zaostřeno na žaluzie v budovách

Díky integraci žaluziových systémů v budovách lze snadno ovládat průnik světla a tepla k zajištění lepšího vnitřního klimatu a nižší energetické náročnosti.

Zaostřeno na pergoly

Pergoly poskytují zastínění ve chvílích, kdy je slunce vysoko na obloze. Zjistěte, jak systémová řešení LINAK zabezpečí rychlé a snadné ovládání stínicích systémů pergol.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Systémy stínění slunečního svitu

Pohony LINAK pomáhají snižovat spotřebu energie a optimalizovat vnitřní klima budov polohováním stínění pergol a žaluzií.

Více informací

Videa s tématikou žaluzií

Získejte více informací o technologii elektrických pohonů používaných v žaluziích. Zhlédněte naše videa a inspirujte se.

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás