Kontaktujte nás zde
Farmy a stáje

Systémy automatizovaného krmení

Integrace inteligentních elektrických pohonů v systému automatizovaného krmení zemědělcům umožní specifikovat dodávky krmiva a sledovat zvířata během krmení.

Automatizace krmení

Vylepšená automatizace krmení s řešeními pohonů

Krmení může být pro zemědělce docela hektické. Zejména pro velké farmy, kde se množství, typ či směsi krmiva mohou lišit. Některá zvířata potřebují speciální krmivo z důvodu nemoci nebo březosti, přičemž je současně nutné zajistit krmení ostatních kusů. S přizpůsobenými řešeními elektrických pohonů přidaných k řídicímu systému automatizace krmení nabízí zemědělcům výhody:

  • Přesná automatizace dodávek krmiva
  • Snazší proces krmení, jenž ušetří čas ke sledování hospodářských zvířat
  • Čisté a bezúdržbové řešení kompatibilní s většinou řídicích systémů

Průchod stájí v době krmení zabere dost času. To platí zejména v rozsáhlých provozech, kde se věk a stav hospodářských zvířat může značně různit, takže vyžadují odlišné krmné směsi. Řešení elektrických pohonů přesouvají ventily v napáječkách a krmných ventilech. Ty se často nacházejí v místech mimo snadný dosah obsluhy, což činí elektrická řešení bezpečnějšími a pohodlnějšími.

Optimalizujte dodávky krmiva a omezte plýtvání
Moderní automatizace krmení přináší farmářům příležitost mixovat porce krmiva pro každé zvíře zvlášť a pomocí řešení pohonů LINAK jej podle plánu dávkovat. Rozhraní pohonů LINAK hladce komunikuje s většinou krmicích systémů a poskytuje zpětnou vazbu k omezení plýtvání v případě výpadků dodávky elektřiny či z důvodu jiných nouzových přerušení provozu.

Ušetřete farmářům čas ke sledování hospodářských zvířat
Řešení inteligentních pohonů umožní automatizovaným krmným systémům koordinaci vyprazdňování zásobníků s krmivem. Farmáři získají více času ke sledování zvířat během krmení a udržování určitých (například nemocných) kusů pod dohledem.

Získejte spolehlivé a čisté řešení s nízkými nároky na údržbu
Elektrické servopohony nemají žádná čerpadla, hadice ani kompresory. Neexistují tak žádná slabá místa ani riziko úniku oleje a znečištění krmiva. Řešení LINAK se snadno přizpůsobují a instalují a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Pohony jsou důkladně testovány, aby pracovaly v náročných, prašných či dokonce vlhkých podmínkách a dobře snášely mytí.

Více informací
Lineární pohon LA25
Řešení pohonů LINAK® – automatizované zemědělské krmné systémy pro optimalizovanou produkci play-icon

Řešení pohonů LINAK – automatizované zemědělské krmné systémy pro optimalizovanou produkci

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

Soubory

Zaostřeno na ventilaci a řešení farem

Elektrický pohon LINAK je samozřejmou volbou do nepříznivého prostředí s vlhkostí, prachem a kolísáním teplot, neboť dobře víme, jak důležitý je pro farmáře dobře fungující ventilační systém.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Řešení pro zemědělství

Elektrické pohony zabezpečují ovládání klimatizace, optimalizují automatizaci krmení a zajišťují inteligentní ventilaci stájí po celém světě.

Více informací

Videa s tématikou automatizace krmení

Získejte více informací o technologii elektrických pohonů používané v automatizaci krmení. Zhlédněte naše videa a inspirujte se.

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás