Kontaktujte nás zde
Energetika

Řešení pro větrnou energii

Inteligentní pohony LINAK pomáhají otevírat přístupové brány, poklopy a mazací systémy větrných turbín a zajišťují bezpečnost brzd, zámků a ventilace.

Větrná energie

Řešení pohonů zvyšují bezpečnost větrných turbín

S rostoucí poptávkou po energii se větrné farmy mění v obří větrné elektrárny, což vzbuzuje zájem o bezpečnost obsluhy a odolnost materiálů. Obzvláště to platí v případě turbín na moři, kde se materiály potýkají s účinky soli, vody a ohromného zatížení, a přesto musí obsluze zajistit bezpečné pracovní prostředí. S přizpůsobenými řešeními inteligentních pohonů získáte nemalé výhody:

  • Robustní a odolné pohony certifikované pro práci v náročných podmínkách
  • Čisté a na údržbu nenáročné řešení s nižší hmotností a skromnými nároky na prostor
  • Inteligence – schopnost plné integrace s jinými řídicími systémy

Bezpečnost stojí u výrobců větrných turbín na prvním místě. Velké větrné elektrárny však přestavují ohromné investice. Návratnost investic (ROI) a minimální prostoje proto hrají pro zákazníky a finanční instituce významnou roli. Inteligentní pohony v moderních větrných turbínách to vše dokáží zajistit. Pomáhají otevírat přístupové brány, poklopy či mazací systémy a zajišťovat činnost zámků, brzd nebo ventilačních systémů.

Využijte řešení pohonů pro náročné podmínky
Pohony LINAK pro větrné elektrárny jsou důkladně testovány, aby odolávaly i nejnáročnějším podmínkám. Při volbě materiálů a konstrukcí se zohledňuje působení soli, vody, vysokých či nízkých teplot a značného zatížení.

Získejte řešení s nízkými nároky na údržbu a snadnou instalací
Řešení s elektrickými pohony neobsahují hadice, čerpadla ani kompresory a nedochází tak k žádným únikům oleje. Pracují proto čistě a snadno se instalují. Nainstalované pohony LINAK zabírají méně místa než jiná řešení a po celou dobu své životnosti nevyžadují žádnou údržbu.

Monitorujte výkon a podpořte obslužný personál
Řešení pohonů LINAK jsou přizpůsobitelná a navržena pro komunikaci s jinými systémy řízení. Zaměstnanci odpovědní za údržbu turbín tak mohou dostávat zpětnou vazbu a upozornění. Dalším přínosem pro zvýšení bezpečnosti je dálkové ovládání.

Více informací
Lineární pohon LA36
Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Soubory

Zaostřeno na větrné turbíny

Svět pohybu a příležitostí pro větrné turbíny – společnost LINAK dodává vysoce kvalitní řešení servopohonů pro větrné elektrárny, která již 15 let vyvíjí v těsné spolupráci s tímto odvětvím.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Energetická řešení

Pohony LINAK zlepšují energetickou účinnost otevírání poklopů a kapot větrných turbín, automatizaci peletových kotlů či naklánění solárních panelů ke slunci.

Více informací

Videa s tématikou větrné energie

Získejte více informací o technologii elektrických pohonů používaných ve větrných elektrárnách. Zhlédněte naše videa a inspirujte se.

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás