Kontaktujte nás zde
Energetika

Řešení pro aplikace solárních trackerů

Inteligentní pohony LINAK pomáhají slunečním panelům sledovat slunce na obloze a poskytují zpětnou vazbu k zajištění přesné míry.

Solární trackery

Řešení pohonů zlepšuje výkon solárních elektráren

Tradiční fosilní zdroje energie postupně mizí a poptávka po optimalizaci výkonu obnovitelných zdrojů energie poroste. V koncentrátorových solárních elektrárnách je přesné a optimální polohování nezbytné k zajištění precizního nasměrování slunečního světla k článkům.

S přizpůsobenými řešeními inteligentních pohonů pracujících v jedné či ve dvou osách získáte výhody:

  • Robustní a odolné pohony certifikované pro práci v náročných podmínkách
  • Čisté a lehké řešení s nenáročnou údržbou 
  • Inteligence – schopnost plné integrace s jinými řídicími systémy

Funkčnost a spolehlivost jsou pro výrobce solárních elektráren jedněmi z hlavních priorit. Velké solární elektrárny představují značné investice. Návratnost investic (ROI), zvýšení výkonu a minimální prostoje proto pro zákazníky a finanční instituce hrají významnou roli. V moderních solárních elektrárnách to vše zajistí inteligentní pohony. Podporují řadu systémů – fotovoltaiku (PV), koncentrovanou fotovoltaiku (CPV) a koncentrovanou solární energii (CSP).

Využijte řešení pohonů pro náročné podmínky
Pohony LINAK pro solární aplikace jsou důkladně testovány, aby odolávaly i ve velmi náročných podmínkách. Při volbě materiálů a konstrukcí se obecně zohledňuje působení prudkého deště, silného větru, vysokých či nízkých teplot a značného zatížení.

Získejte řešení s nízkými nároky na údržbu a snadnou instalací
Řešení s elektrickými pohony neobsahují hadice, čerpadla ani kompresory a nedochází tak k žádným únikům oleje. Pracují proto čistě a snáze se instalují. Nainstalované pohony LINAK zabírají méně místa než jiná řešení a po celou dobu své životnosti nevyžadují žádnou údržbu.

Monitorujte výkon a podpořte obslužný personál
Řešení pohonů LINAK jsou přizpůsobitelná a navržena pro komunikaci s jinými systémy řízení. Zaměstnanci odpovědní za údržbu solárních elektráren tak dostávají zpětnou vazbu a upozornění. Větší objem podrobných dat o poloze navíc personálu pomůže elektrárnu doladit a ještě více optimalizovat výrobu energie.

Více informací
Lineární pohon LA37

Soubory

Zaostřeno na solární trackery

Produktový katalog představuje přehled sortimentu solárních produktů LINAK – navržených s ohledem na všechny aktuální výzvy.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Energetická řešení

Pohony LINAK zlepšují energetickou účinnost otevírání poklopů a kapot větrných turbín, automatizaci peletových kotlů či naklánění solárních panelů ke slunci.

Více informací

Videa s tématikou solárních trackerů

Získejte více informací o technologii elektrických pohonů používaných v solární sledování. Zhlédněte naše videa a inspirujte se.

Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás