Kontaktujte nás zde
Energetika

Systémy peletového vytápění

Elektrické pohony LINAK trvanlivě zabezpečují pohyby k účinnému odstraňování popela a pomáhají udržovat rošty peletových kotlů v čistotě.

Peletové vytápění

Řešení pohonů pro peletové vytápění

Zvýšený zájem o uhlíkově neutrální systémy vytápění vzbuzuje u zákazníků vážný zájem o dřevěné pelety. Ceny se vyrovnaly cenám plynu a ropy a peletové kotle se stávají životaschopnějším řešením. Kotle však musí být čisté a popel i připékající se strusku je třeba odstraňovat, aby dřevěná masa vydala optimální množství energie. Řešení elektrických servopohonů obohatí moderní kotle ještě vyšší hodnotou:

  • Čistý pohyb a nízká spotřeba energie
  • Snadná instalace s téměř nulovou údržbou
  • Testované a certifikované polohování odolávající horku a prachu

V oblasti peletového vytápění jsou klíčovými slovy spolehlivost a odolnost. Do spalovací komory je třeba pravidelně přikládat, připékající se struska musí být z topeniště odstraňována do popelové jímky a potrubí je třeba udržovat v čistotě. Elektrické servopohony pohybují šneky, klapkami a ventily, udržují provoz peletového kotle a optimalizují jeho energetický výkon.

Udržujte peletové kotle v čistotě a automatizovaném provozu
Inteligentní řešení pohonů pomůže udržet vnitřek vašeho peletového kotle v čistotě. Pomůže tím optimalizovat výkon a prodlouží životnost vašeho topného systému. Integrované elektrické servopohony jako součást centrálního řídicího systému automatizují vytápění a ve srovnání s jinými řešeními šetří energii.

Usnadněte si instalaci a nemyslete na údržbu
Pohony LINAK se snadno instalují. Nevyžadují žádná čerpadla ani kompresory s připojenými hadicemi – vše je skryto v samotném servopohonu. Není tak nutná údržba – ani po výpadku proudu. K zajištění bezpečnosti peletového kotle existují inteligentní řešení s alarmy a nouzovým nastavením.

Získejte odolná a důkladně testovaná řešení
K systémům peletového vytápění neodmyslitelně patří teplo a prach. Proto jsou elektrické pohony LINAK důkladně testovány a certifikovány, aby se s drsnými podmínkami vyrovnaly. Celek řešení pohonu je vodotěsné a umožňuje otírání nebo mytí.

Více informací
Lineární pohon LA14
Nerozbitné play-icon

Nerozbitné

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Soubory

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Zaostřeno na peletové vytápění

V posledních letech došlo k výraznému zvýšení výroby tepla z dřevní hmoty. Stále více domácností využívá vytápění dřevěnými peletami, kdežto v průmyslu je to zejména dřevní štěpka.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

Energetická řešení

Pohony LINAK zlepšují energetickou účinnost otevírání poklopů a kapot větrných turbín, automatizaci peletových kotlů či naklánění solárních panelů ke slunci.

Více informací

Videa s tématikou peletového vytápění

Získejte více informací o technologii elektrických pohonů používaných v peletovém vytápění. Zhlédněte naše videa a inspirujte se.

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení play-icon

S komunikací pomocí IC a sběrnic využijete technologii plug & play k monitorování pohonů podle vlastního uvážení

Jak získat pohyb s technologií Plug & Play™ pro vaše průmyslové aplikace play-icon

Jak získat pohyb s technologií Plug & Play™ pro vaše průmyslové aplikace

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás