Kontaktujte nás zde
Energetika

Energetická řešení

Pohony LINAK zlepšují energetickou účinnost otevírání poklopů a kapot větrných turbín, automatizaci peletových kotlů či naklánění solárních panelů ke slunci.

Zlepšení energetické účinnosti s řešením pohonů 

Klimatická konference COP21 v Paříži zintenzivněla úsilí o eliminaci emisí skleníkových plynů. Lidé, organizace a vlády na celém světě se zaměřují na zvýšení výroby zelené energie a minimalizaci emisí CO₂ ze stávajících zdrojů energie. S elektrickým pohonem LINAK můžete své energetické aplikace vylepšit a získat následující výhody:

  • Flexibilní energeticky úsporná řešení se snadnou instalací
  • Ekologické bezúdržbové servopohony
  • Zaručené, testované a odolné výrobky

Zařízení a materiály jsou v energetice (například uprostřed oceánů, pod žhnoucím sluncem či v prašném prostředí u peletového kotle) vystavovány velmi těžkým zkouškám. S rostoucími požadavky na čistší energii s neutrálním dopadem na emise CO₂ se technologie víc a více zdokonalují a v každém detailu hrají aktivní úlohu. Řešení s pohony LINAK vám pomohou minimalizovat plýtvání energií při otevírání poklopů a zajišťování brzd ve větrných turbínách, zajistí pohyb při sledování slunce solárními panely a odstraní uhlíky v peletových kotlích.

Zvýšení energetické účinnosti v jakékoli aplikaci
Elektrické pohony, jež nejsou závislé na čerpadlech či kompresorech, jsou ze své podstaty ve využívání energie efektivnější. Spotřeba energie v pohotovostním režimu je mimořádně nízká a díky kompaktní konstrukci jsou výsledná řešení velmi flexibilní a integrovatelná do téměř libovolné aplikace. Ze stejných důvodů se produkty LINAK velmi snadno instalují.

Usnadněte ekologická řešení
Nízká spotřeba energie samozřejmě přispívá ke zlepšení uhlíkové stopy a nehrozí ani úniky oleje, k nimž někdy dochází u jiných typů pohonů. Řešení LINAK bez hadic, čerpadel a kompresorů nevyžaduje téměř žádnou údržbu a výrazně omezuje riziko prostojů.

Spolehněte se na odolná řešení s dlouhou životností
Všechny pohony LINAK jsou před prodejem důkladně testovány. Testovací centrum oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti LINAK vystavuje výrobky nárazům, otřesům, vibracím, vlhkosti, vodě, kolísání teploty a dokonce i elektromagnetickému záření. Cílem je zajištění vysoké úrovně spolehlivosti a záruka mimořádné trvanlivosti.

 

Soubory

Zaostřeno na peletové vytápění

V posledních letech došlo k výraznému zvýšení výroby tepla z dřevní hmoty. Stále více domácností využívá vytápění dřevěnými peletami, kdežto v průmyslu je to zejména dřevní štěpka.

Zaostřeno na solární trackery

Produktový katalog představuje přehled sortimentu solárních produktů LINAK – navržených s ohledem na všechny aktuální výzvy.

Zaostřeno na větrné turbíny

Svět pohybu a příležitostí pro větrné turbíny – společnost LINAK dodává vysoce kvalitní řešení servopohonů pro větrné elektrárny, která již 15 let vyvíjí v těsné spolupráci s tímto odvětvím.

Brožura o testování ve společnosti LINAK

Každá součást pohonu je podrobena komplexnímu souboru testů ve zkušebním centru LINAK. Více se dozvíte v této části.

TECHLINE – přehled výrobků (česky)

Objevte širokou škálu odolných a výkonných produktů TECHLINE. Zkonstruovány s důrazem na výdrž a odolnost, zvládání náročných úkolů a práci v nepříznivém prostředí.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás